הניסוי הגדול יוצא לדרך: הנהגים שיקבלו 10,000 שקל אם לא ייכנסו לת"א בשעות השיא

הפרויקט, שיכלול בסופו 100 אלף משתתפים יחל השבוע בקמפיין גיוס של 15 אלף נהגים מכל רחבי הארץ, בפרט אלה המגיעים עם רכבם למטרופולינים הגדולים - חיפה, ירושלים, תל אביב ובאר שבע

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פקקים בנתיבי איילון בת"א
פקקים בנתיבי איילון בת"אצילום: מוטי מילרוד
TheMarker

ניסוי התחבורה הגדול מתקדם שלב נוסף: חברת נתיבי איילון הודיעה כי תתחיל השבוע בקמפיין לגיוס של 15 אלף נהגים מכל רחבי הארץ - שיוכלו לקבל עד 10,000 שקל בשנה, בהתאם למאפייני נסיעותיהם.

בתחילת הניסוי, שייקרא "דרך ערך", יקבל כל משתתף תקציב וירטואלי של 4,500 שקל. בהמשך, התקציב יגדל או יקטן בהתאם לשינוים בהרגלי הנסיעה: היקף הנסיעות, נסיעה בגודש ומיקום הנסיעה. משתתף שיבחר לנסוע בתחבורה ציבורית או בנסיעות משותפות יתוגמל באמצעות הגדלת תקציבו.

לעומת זאת, משתתף שיבחר לנסוע ברכבו הפרטי בשעות העומס ובאזורי ביקוש גבוהים במטרופולינים, יקטין משמעותית את תקציבו. המשתתפים לצפות בזמן אמת בתקציב שלהם. בנוסף יעודד הפרויקט נסיעה שיתופית באמצעות הוספת תקציב למי שייקח מידי יום ברכבו 3 נוסעים ומעלה (כולל הנהג), כך שבסוף השנה הוא יוכל ליהנות מסכום של עד 10,000 שקל.

שלוש החברות שיפעילו את הפרויקט - פוינטר, פנגו ומוטורולה יהיו אחראיות על גיוס המשתתפים באמצעות שירות הלקוחות שלהן ובנוסף, תחת פיקוח של נתיבי איילון, ינטרו את הנסיעות וינהלו את התקציב של המשתתפים. בפרויקט יוכלו להשתתף נהגים מכל הארץ ובפרט אלו הנוהגים להגיע באופן יומיומי עם רכבם למטרופולינים הגדולים: חיפה, ירושלים, תל אביב ובאר שבע.

בנוסף לתמריץ הכספי בפרויקט, יינתנו למשתתפים תמריצים שווי כסף כגון כרטיסים לסרט, קפה ומאפה ועוד. מטרת התמריצים להוות אמצעי נוסף ומשלים לעידוד שינוי ההתנהגות בפרויקט באמצעות אתגרים ותגמול על עמידה בהם.

איתמר בן-מאיר, מנכ"ל נתיבי איילון: "המשימה שלנו היא לייצר אלטרנטיבה לרכב הפרטי לא רק באמצעות טיפול בתשתיות התחבורה הציבורית אלא גם בניהול הביקושים בפועל".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ': "מיזם 'דרך ערך' מהווה נדבך חשוב במהפכת התחבורה שאנחנו מובילים במשרד התחבורה כדי לחלץ את מדינת ישראל מהפקקים. לצד השקעה מאסיבית בתשתיות אנחנו חייבים לשנות את הרגלי הנסיעה שלנו כדי לנצל נכון יותר את הכביש - שכמה שלא נסלול ממנו תמיד הוא יהיה משאב בחסר. אנחנו חייבים לעבור לשימוש בתחבורה ציבורית ובנסיעה שיתופית ולפזר את התנועה על פני שעות היום כדי להקל על הפקקים בשעות העומס.

"הפעם אנחנו מכניסים לשם כך את היד לכיס ונותנים לכם כסף על התנהלות נכונה בכביש. המיזם הזה הוא חלק מתפיסה חדשה ולפיה המסים והאגרות המושתים על בעלי כלי הרכב צריכים להיות דיפרנציאליים ולשקף את היקף צריכת משאבי הדרך הציבוריים. נסעת יותר - שילמת יותר, נסעת פחות, ובעיקר נכון - שילמת פחות. אני רוצה להודות למשרד האוצר ולחברת נתיבי איילון על שיתוף הפעולה במיזם פורץ הדרך הזה ולקרוא לכם, משתמשי הדרך, לנסוע נכון ולהרוויח.

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי