היכונו לשיבושים קשים ברכבת: מסילה בציר איילון תיסגר לחודש וחצי

ההבטחות לסיים עד סוף השנה את פרויקט חשמול קו הרכבת תל אביב - ירושלים, התגלו כחסרות בסיס ■ שר התחבורה, סמוטריץ', הכריז על צעד חירום: "אם נעבוד רק בלילות, יידרשו שנה וחצי לסיים את הפרויקט. שר לחיץ פוליטית היה מפחד. לי יש אומץ"

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תחנת רכבת סבידור מרכז
עומס בתחנת רכבת סבידור מרכז בתל אביב
אסנת ניר
אסנת ניר

בדיון מהיר של ועדת הכספים (ב'), הצהיר שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', כי אחת ממסילות איילון תיסגר למשך שישה שבועות לצורך עבודות החשמול של קו הרכבת תל אביב - ירושלים. מועד סיום העבודות על הקו כבר נדחה פעמים רבות - ועל פי הצהרותיה האחרונות של הרכבת - הן צפויות להסתיים בסוף השנה.

"נסגור למשך שישה שבועות את אחת משלוש מסילות רכבת הסמוכות לנתיבי איילון, וזה משמעותי. אם נעבוד רק בלילות, יידרשו שנה וחצי לסיים את הפרויקט, כי בלילות אנחנו עובדים רק שלוש שעות. במקום זאת, נעבוד במשך היום לאורך שישה שבועות. כך נעשה בהמשך את פרויקט החשמול".

מסילת איילון הינה הצפופה ביום בישראל. תשתית המסילה נאמדת בשלושה נתיבי מסילה בלבד - בעוד נדרשים ארבעה עד שישה כדי לעמוד בביקוש בציר.

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'צילום: אוליבייה פיטוסי

סמוטריץ', שמודע לביקורות הצפויות להמהלך כתוצאה משיבושי התנועה, אמר: "שר לחיץ פוליטי היה מפחד. לי יש אומץ ואצטרך לבקש את הגיבוי שלכם כדי שהדברים יקרו יותר טוב".

לא נמצאים בקו הסיום

רק אתמול התהדרה הרכבת בכך ש"משרד התחבורה ורכבת ישראל רשמו אבן דרך נוספת בהיערכות להפעלת השירות המלא והרציף בקו החשמלי שבין תחנות ירושלים נבון ותל אביב ההגנה", וכי בסוף השבוע האחרון החלו נסיעות הרצה סדירות בקו החשמלי בין ירושלים לתל אביב, "בהתאם לתוכנית להפעלה מסחרית לנוסעים עד סוף השנה ללא ההחלפה הנדרשת כיום בנתב"ג". אלא שקו הרכבת אמור לעבור ביתר תחנות תל אביב ובהמשך להרצליה, על פי התכנית המקורית. העבודות עד לאוניברסיטה יסתיימו רק ב-2020.

הרכבת הדגישה כי הושלמה במלואה התשתית החשמלית בין ירושלים לתל אביב ההגנה, וכן התשתית החשמלית במתחם התפעולי החשמלי בלוד. אלא שמתברר כי הרכבת, והעומד בראשה מיכה מייקסנר, אינם עומדים בקו הסיום, ונדרשים צעדי חירום כסגירת מסילה באיילון.

על אף התקדמות זו, לא מדובר כאמור בהגעה לקו הסיום. תכנית החישמול הגדולה של הרכבת מדברת על מעבר להנעה חשמלית של 13 מסילות ברחבי הארץ. העבודות על שלוש מתוכן היו אמורות להסתיים ביולי האחרון. אלא שמלבד הקו לירושלים, שגם הוא לא הושלם, לא החלו העבודות על אף קו מאלו.

בוועדת הכספים התייחס השר גם לתחבורה הציבורית ותוספות השירות הנדרשות לה, ואמר: "הסובסידיה עלתה מ-7 מיליארד ל-9 מיליארד בעניין של תוספות שירות. קיבלנו התחייבות מהאוצר וזה נתקע תקציבית. יש דברים שישדרו צעדים דרמטיים. צריך את הזמן לראות שהם עובדים, יש צורך ללמוד ולתקן, כמו למשל בנושא הנתיב המיוחד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב