מכבישים למטוסים: אמיר סיטבון ינהל את פרויקט שדה התעופה הבינלאומי החדש

המאבק הנוגע למיקום שדה התעופה עומד לפתחה של הממשלה הבאה, ויהיה אתגר מקצועי משמעותי עבור סיטבון ■ הוא יחליף בתפקיד את דניאל רוד, ששימש ראש מינהלת ההקמה של שדה התעופה בשנתיים האחרונות

אסנת ניר
אסנת ניר
אמיר סיטבון
אמיר סיטבוןצילום: Jinipix
אסנת ניר
אסנת ניר

בשבוע שעבר נבחר אמיר סיטבון לעמוד בראש מנהלת ההקמה של שדה התעופה הבינלאומי החדש, שטרם הוכרע אם ימוקם ברמת דוד או בנבטים. סיטבון יחליף בתפקיד את דניאל רוד, ששימש ראש מינהלת ההקמה של שדה התעופה בשנתיים האחרונות, וקודם להיות סמנכ"ל הנדסה בחברה.

בשלוש השנים האחרונות היה סיטבון מנהל אגף פרויקטים במחוז מרכז ואחראי על התחבורה הציבורית בחברה הממשלתית נתיבי ישראל. עד שימונה מחליף לסיטבון, הוא יכהן בשני התפקידים במקביל.

המאבק הנוגע למיקום שדה התעופה עומד לפתחה של הממשלה הבאה, ויהיה אתגר מקצועי משמעותי עבור סיטבון בתפקידו. התוכניות לכל אחד מהשדות יוגשו למשרד התחבורה עד אמצע 2020, אך כדי שמכרזים יוכלו לצאת לפועל, המדינה צריכה לקבל החלטה כבר ברבעון הראשון של השנה.

מטוס כיבוי צרפתי בבסיס רמת דוד בעת השריפה בכרמל ב-2010צילום: גיל אליהו

אף שהמדינה החליטה כבר ב-2014 כי השדה יוקם ברמת דוד שבעמק יזרעאל, השאלה עלתה מחדש ב-2017, בעקבות מאבק תושבי העמק, שחוששים לפגיעה במרקם האזור, לעומת הדרישה מצדם של יישובי הדרום להקמת השדה בנבטים, שיכול לסייע לכלכלת הנגב.

סיטבון צמח מתפקיד זוטר יחסית בנתיבי ישראל. במסגרת תפקידיו האחרון היה אחראי על קידום פרויקטי התחבורה הגדולים במרכז, בהם שדרוג כביש 1 החדש ותכנון והקמת כביש 16, שנבנה בימים אלה וצפוי להוות כניסה מרכזית חדשה לירושלים.

בתחום התחבורה הציבורית, הוביל פרויקטים של נתיבי תחבורה ציבורית בכבישים 4 ו-5, והן פרויקטים של בניית נתיבי תחבורה ציבורית על חשבון שול קיים, שניתן לראות בכביש 2, ממחלף פולג לכפר שמריהו.

תחום נוסף שהוביל בנתיבי ישראל הוא ייצור תשתיות תחבורה בפרויקטים "תומכי דיור". מדובר בהקמת נתיבי תחבורה הכרחיים להקמת שכונות חדשות, בהם כביש 57 ועוקף כפר יונה, הארכת כביש 562 כתנאי להקמת 7,000 יחידות דיור בכפר יונה והקמת מחלף 444 בראש העין.

לפני כן שימש מנהל אגף בטיחות ואבטחה בנת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים). שם היה מעורב באישור ביצוע של הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן ופיקח על התוכניות הקבלניות בפרויקט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן