"אין צורך להצביע": מה גרם לאיש החזק ברכבת הקלה להתפטר?

התפטרותו של יהודה בר-און, מנכ"ל נת"ע, הגיעה על רקע מערכת יחסים עכורה עם יו"ר הדירקטוריון, רמי בלינקוב, שסירב לשמש "חותמת גומי" ■ ובמי תמך שר התחבורה?

אסנת ניר
אסנת ניר
יהודה בר-און
יהודה בר-אוןצילום: דודו בכר
אסנת ניר
אסנת ניר

מנכ"ל חברת נת"ע הממשלתית, יהודה בר־און, התפטר היום (שני) לאחר חמש שנים בתפקיד. ההודעה לא היתה הפתעה גמורה: בשבועות האחרונים נודע על כמה חיכוכים בין בר־און הדומיננטי לבין דמות דומיננטית לא פחות - יו"ר הדירקטוריון החדש של החברה, רם בלינקוב.

אמנם נת"ע חשופה לחריגה של כמיליארד שקל בגלל תביעות קבלנים, והשמועות על עיכוב ניכר בפרויקט - עדיין רוחשות (ומוכחשות). אך המחלוקת בין השניים נסובה דווקא סביב תרבות הניהול של נת"ע והממשל התאגידי בה: בלינקוב דרש כי הנהלת החברה תדווח לדירקטוריון על מהלכיה, שיאושרו בידי חבריו - מהלך אליו התנגד בר־און, שבמשך שנים פיקוח הדירקטוריון עליו היה רופף.

בר־און ידוע כמנכ"ל מקצועי, ורשם הישגים משמעותיים בחברה. עם זאת, הוא ידוע גם כריכוזי, תובעני ואגרסיבי. עם כניסתו של בלינקוב לתפקיד בפברואר השנה, קבל בלינקוב על כך שהדירקטוריון אינו מעורב ולא מקבל החלטות בסוגיות התקציביות המשמעותיות של החברה - הנוגעות למכרזי הענק שהיא מנהלת בבניית הרכבת הקלה בגוש דן.

רם בלינקובצילום: עופר וקנין

באופן חריג, מנגנון קבלת ההחלטות במכרזי הענק שאותם מנהלת נת"ע, וכן האסטרטגיה התקציבית בחברה, אינם נקבעים על ידי הדירקטוריון - אלא על ידי ועדת היגוי שבה יושבים נציגי ממשלה. זאת, בהתאם להחלטות ממשלה.

בישיבות שנערכו בנת"ע בעניין הציג בר־און חוות דעת של היועצת המשפטית בחברה, שתומכת במנגנון עבודה זה. חוות הדעת אף אומצה בתקופת היו"ר הקודם, יאיר שמיר, שתואר על ידי מקורות בחברה כדמות מינורית יחסית, שלא נטתה להתערב במהלכי החברה השוטפים. לעומת זאת, לאחר מינויו הצהיר בלינקוב בדיונים פנימיים כי יפעל לשנות את ההתנהלות הזאת, משום שאינה תקינה לדעתו.

בר־און התפטר לאחר מחלוקת קשה שהתעוררה בישיבת הדירקטוריון שנערכה לפני כשבועיים, שבה טען כי אין צורך להצביע על אופן ביצוע פרויקטי הענק של סלילת הקווים הירוק והסגול ברכבת הקלה, וגם לא על שאלת הניקוד במכרזי הענק שיפורסמו לצורך ביצועם. עוד דרש כי באישור הפרויקטים האלה ייכתב: "דווח לדירקטוריון" - ותו לא.
הדירקטוריון, ובלינקוב בראשו, מחה על הכוונה להטיל אחריות על חבריו - ובה בעת להדיר אותם מקבלת החלטות מהותיות בפרויקט, ולמנוע מהם התערבות בנושא.

בלינקוב התעקש כי ההחלטות הנוגעות לפרויקטים אלה יובאו לאישור בהצבעת הדירקטוריון, ובר־און הזכיר את חוות הדעת המשפטית. מקור המעורה בפרטים טען כי רשות החברות, שנציג מטעמה השתתף בישיבה, נתנה גיבוי לבלינקוב, ודרשה גם כי הנושא יובא להצבעת הדירקטוריון.

בר־און ביקש ארכה של שבוע להחלטה על המשך דרכו, שבמהלכו גמלה בלבו ההחלטה להתפטר. ניתן לשער כי גם שר התחבורה, ישראל כ"ץ, נמנע מלגבות את בר־און, היות שהזדרז היום לאחר הודעת ההתפטרות להוציא הודעה על כינון ועדת איתור למנכ"ל חדש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר