דו"ח מבקר המדינה |

הרכבת הקלה בירושלים איחרה ב-20% מהנסיעות - אבל לא קיבלה קנסות

מבקר המדינה מצא חריגות משמעותיות בלוח הזמנים של הרכבת - בזמני הנסיעה ובתדירויות הקווים, וטען שהמדינה העניקה לזכיין הקלות שנאמדו ביותר מחצי מיליון שקל ■ המבקר טוען כי "הסכם אי־התחרות מגביל את יכולת המדינה לשפר את השירות לציבור"

אסנת ניר
אסנת ניר
הרכבת הלקה בירושלים
הרכבת הלקה בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי
אסנת ניר
אסנת ניר

זמן נסיעה ארוך בהרבה מהמתוכנן, תדירות נמוכה מכפי שנקבע בהסכם הזיכיון, צפיפות בקרונות ומכונות כרטוס מדור ישן - אלה הם חלק מממצאי דו"ח מבקר המדינה על השירות ברכבת הקלה בירושלים. הדו"ח מעלה שורת ליקויים בפעילות זכיין הרכבת, סיטיפס, ששירת 44.8 מיליון נוסעים ב-2018 (גידול של 23.5% ביחס ל-2015).

למרות האמירה כי הרכבת הקלה היא משאב חיוני לעיר "התורם להפחתת השימוש ברכב הפרטי, להקלת הגודש בכבישים, צמצום זיהום האוויר", ושהשימוש בו צפוי לעלות משמעותית בשנים הקרובות - התחזיות לעתיד הקרוב אינן אופטימיות: "היעדר שיתוף הפעולה והיכולת להגיע להסכמות בין המדינה למפעילה הנוכחית סיטיפס, אינם מבשרים טובות בכל הנוגע לשיפור השירות", נכתב בדו"ח.

אמנם בימים אלה מנהלת המדינה מכרז חדש לקו הירוק והארכות הקו האדום, שהזוכה בו צפויה לקבל לידיה גם את הפעלת הקו הנוכחי, אך זה צפוי לצאת אל הפועל בעוד כשנתיים לפחות. במקביל, ימשיך הציבור הירושלמי לסבול מעומסים, ליקויים בשירות וצפיפות בקו הקיים, אליהם מתווספת תחזית לגידול במספר הנוסעים.

בשולי הדו"ח מציין המבקר שורה של חילוקי דעות שהתקיימו בשנים האחרונות בין המדינה לזכיין סיטיפס בנושאים כספיים, שמתבררים כבר שנים ארוכות במסגרת הליך בוררות. מדובר בתביעות הדדיות מתמשכות שבמסגרתן המדינה והזכיין תובעים זה את זה בגין נזקים שנגרמו לצדדים עקב התמשכות הפרויקט. במועד סיום הביקורת, תביעות המדינה מהזכיין מסתכמות בכ-1.1 מיליארד שקל, והיקף תביעות הזכיין מהמדינה מסתכמות בכ-1.5 מיליארד שקל.

המבקר מצא כי המפעילה סיטיפס חרגה ב-20% מזמן הנסיעה ותדירות הקווים שנקבעו בהסכם הזיכיון. ואולם המדינה העניקה לזכיין הקלות במקום קנסות, למרות האפשרות לכך בהסכם הזיכיון.

כמו כן, בהסכם התחייב הזכיין כי תדירות הרכבות תהיה אחת ל-4.5 דקות בשעות השיא בבוקר ואחת ל-5 דקות בשעות השיא בערב, אולם לאחר מועד ההפעלה הסכימו ביניהם המדינה והזכיין להוריד את תדירות ההגעה של הרכבות ל-6 דקות ובהמשך 5.5 דקות.

ההסכם עם חברת סיטיפס על הפעלת הקו האדום כולל סעיף היעדר תחרות, שבמסגרתו לא ניתן להפעיל קווי אוטובוס "מתחרים" למסלולי הקו האדום. הסעיף האבסורדי, שנועד מלכתחילה לעודד מעבר לשימוש ברכבת הקלה, אינו מתיישב עם המציאות בה כ-160 אלף נוסעים ביום בקו האדום ותדירות הקווים בו נמוכה מהצורך בשעות העומס. הביקורת החריפה של המבקר נשמעת כלפי העובדה כי המדינה מסרה לפי הדו"ח משאב ציבורי לידיים פרטיות למשך עשרות שנים, מבלי ששמרה לעצמה גמישות ליישום מדיניות תחבורתית של הוספת קווי אוטובוס ושינויים בקווים הקיימים.

ממשרד התחבורה נמסר: "בירושלים פועלת בהצלחה רבה זה כמה שנים הרכבת הקלה. במקביל, מקדם המשרד שני קווי רכבת קלה נוספים (הקו הירוק והקו הכחול), שיספקו תחבורה מתקדמת לכל השכונות המרכזיות בירושלים ויחברו יותר מ-50% מתושבי ירושלים לרכבת הקלה".

מסיטיפס נמסר: "סיטיפס היא זו שפנתה מיוזמתה למדינה לשדרוג לוחות זמני הרכבת, כך שכיום זמן ההמתנה הממוצע של נוסע בתחנה הוא שלוש דקות בלבד. מרבית הליקויים הם תוצאה של התנהלות והחלטות המדינה לאורך השנים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"