התחנה המרכזית החדשה בתל אביב תפונה; טרמינל חלופי יוקם סמוך לצומת חולון

הסכם ההפעלה על התחנה המרכזית ייחתם לחמש שנים בלבד

התחנה המרכזית החדשה בת"א
התחנה המרכזית החדשה בת"אצילום: דודו בכר

הסכם ההפעלה של התחנה המרכזית החדשה בתל אביב, שייחתם בין משרד התחבורה לנצבא (שבבעלותה ותחת ניהולה פועלת התחנה המרכזית) - צפוי להיות תקף לחמש שנים בלבד, ולא לכ-24 שנה כפי שפורסם בעבר - כך לפי מקורות המעורבים במשא ומתן בין הצדדים.

ההסכם צפוי להיחתם בשבועות הקרובים ובו תינתן למשרד התחבורה אפשרות להאריך אותו עד לתקופה של 12 שנה בסך הכל. בעבור כל שנת הפעלה תקבל נצבא כ-18 מיליון שקל עבור השכרת המבנה, בנוסף להכנסותיה מדמי ניהול שמשלמים לה בעלי העסקים ומשרדים וחברות התחבורה. ההכנסות מוערכות בכ-40 מיליון שקל בשנה.

משרד התחבורה וחברת נצבא מנהלים משא ומתן ממושך מ-2015 על מתכונת הפעלת התחנה והמחויבויות של נצבא לגבי שמירה, ניהול, בטיחות ושירות בתחנה המרכזית החדשה – שבה עוברים מדי יום עשרות אלפי נוסעים. מאז רכשה נצבא את הבעלות על התחנה מנאמנים שמינתה המדינה, לאחר שמנהליה נקלעו לקשיים כלכליים, מנסים הצדדים להגיע להסכמות לגבי מתכונת ההפעלה של התחנה.

תוכנית המתאר של תל אביב (תא/5000) ייעדה את השטח של התחנה למגורים, משרדים ומסחר – וזה שנים מנסים גם תושבי השכונה ועיריית תל אביב לעצור את הפעילות התחבורתית של התחנה ולסלק אותה ממיקומה הנוכחי. התחנה סבלה במשך שנים מהזנחה, ריכזה בתוכה פעילות עבריינית ואף היוותה קורת גג למחוסרי בית ומכורים לסמים. יש המכנים אותה גם היום "הפצע המדמם בלב תל אביב".

לטענת תושבי שכונת נוה שאנן, ההסכם בין נצבא לבין משרד התחבורה עומד בניגוד לשינויי הייעוד של התחנה בהתאם לתוכנית המתאר הכוללנית של תל אביב (תא/5000), והם דורשים כי ההסכם יוגבל ל-12 חודשים ולא לחמש שנים או ל-24 שנה, כפי שמתהווה ההסכם המקודם במשרד התחבורה.

תקועים עם התכנון

בתוך כך, עיריית תל אביב ומשרד התחבורה מקדמים יחד צעדים ראשונים לקראת תכנון טרמינל תחבורה ציבורית בגבול תל אביב–חולון, בסמוך לצומת חולון, שיחליף את התחנה המרכזית החדשה.

הדבר עולה מתוך תשובה שנתנה המדינה לעתירה שהגישו חברי הוועד המקומי של שכונת נוה שאנן בתל אביב באוגוסט 2018, שבה ביקשו לעצור חתימת כל הסכם הפעלה בין חברת התחנה המרכזית החדשה בתל אביב המוחזקת על ידי נצבא, לבין המדינה. עמדת משרד התחבורה המובאת מראה כי התחנה החדשה שתוקם אמורה להיות מרכז תחבורה לקווי רכבת קלה, קווי מטרו ואוטובוסים, וזו תחליף באופן מוחלט את הפעילות של התחנה המרכזית החדשה בתל אביב.

עו"ד צבי שובצילום: מיה כרמי דרור

בתשובתה טוענת המדינה כי יש הכרח לקדם את ההסכם מול נצבא לתקופה ארוכה מ-12 חודשים היות שיש הכרח להסדיר את מתכונת ההפעלה כל עוד התחנה פועלת, בהיבטי ניקיון, אבטחה ובטיחות. ואולם אין בכך כדי לפגוע בקידום חלופות אחרות.

לדברי עו"ד צבי שוב, שמייצג בעלי חנויות בשטח התחנה, אין להתעלם מתפקידה של נצבא בקידום תכנון עדכני שיתאים לייעודים החדשים של שטח התחנה המרכזית. "נצבא התחייבה בפני בעלי החנויות לקדם ולממן את התכנון על שטחי התחנה שתתפנה והיא מתמהמהת בכך", אומר עו"ד שוב. "עמדות עיריות תל אביב-יפו וחולון ומשרד התחבורה, מעידות כי יש בשלות מצד הגופים המתכננים לקדם חלופות לתחנה, ועתה מדובר באחריות של נצבא להתחיל להניע תב"ע (תוכנית בניין עיר) מפורטת שתקדם את סגירת התחנה".

להערכת עו"ד שוב, המאבקים סביב מתחם התחנה עוד רחוקים מלהסתיים וגם לאחר שייעודה כמסוף תחבורה יסתיים - יחריף המאבק על זכויות הבנייה והבעלות על הקרקע. "בעלי החנויות שבמשך שנים מנסים לשרוד ולעמוד על זכויותיהם לרישום הבעלות וחלקם בטאבו, ימשיכו להיאבק על התמורות וידרשו את חלקם בעוגה, שתתחלק מחדש. הם בעלי זכויות במתחם כמו נצבא, שמעכבת את הסדרת הרישום שלהם בטאבו, כי זה משרת אותה. אנחנו צפויים לעוד מאבקים ארוכים על המתחם".

משרד התחבורה מסר כי הוא פועל לקידום העתקת פעילות התחנה המרכזית בתל אביב לאזור צומת חולון (מע"ר בן צבי). באזור התחנה הקיימת מתכנן משרד התחבורה להקים מסוף אוטובוסים חדש, מצומצם יותר, שישרת את תושבי האזור וישתלב עם פיתוחו החדש של המרחב, לדברי המשרד.

ממשרד התחבורה נמסר: "היות שהתחנה הקיימת מאפשרת פעילות של מאות נסיעות ביום ומשרתת עשרות אלפי נוסעים, הנשענים על שירות התחבורה הציבורית, המשרד פועל להארכת ההסכם עם בעלי התחנה לתקופה של חמש שנים בלבד במהלכה יקודם ההליך הסטטוטורי והקמת התחנה המרכזית במיקומה החדש". עוד נמסר מהמשרד כי במסגרת ההסכם, בעלי התחנה מתחייבים לבצע שיפוץ יסודי של קומות הנוסעים, לרבות הסדרת המסחר במקום ושיפור הנגישות וסביבת ההמתנה לטובת באי התחנה.

המשרד מינה צוות בין-משרדי שבראשו מנכ"לית המשרד, קרן טרנר, "לליווי ומעקב אחר עבודת הגורמים העוסקים בנושא, כדי לזרז את ההליכים ולהביא לפינוי ולהעתקת פעילות התחנה הנוכחית במועד המוקדם ביותר", כך לפי משרד התחבורה.

דב חניןצילום: מוטי מילרוד

דב חנין - שעד לאחרונה כיהן כחבר הכנסת שעמד בראש ועדת המשנה לכלכלה לתחבורה ציבורית של הכנסת, ומלווה את מאבק תושבי דרום תל אביב נגד התחנה המרכזית במשך תקופה ממושכת - סבור כי החלטת משרד התחבורה היא צעד בכיוון הנכון, אך יש צעדים רבים הכרחיים נוספים שיש לנקוט באופן מיידי ואינם מיושמים כעת על ידי משרד התחבורה ועיריית תל אביב. על משרד התחבורה, לראייתו, לסגור את התחנה המרכזית, כשבשלב הראשון יש לאסור כניסת אוטובוסים מזהמים לאזור, ולהגביל לכניסת אוטובוסים נקיים בסטנדרט של יורו 6 בלבד.

בנוסף, הוא טוען כי יש למנוע מאוטובוסים להגיע לתחנה כיעד סופי, ולקדם את תוכנית מסוף חולון בגודל מצומצם יותר ומידתי, כפי שקיים במסוף ארלוזורוב, ושאינו בא על חשבון תושבי חולון.

"העירייה ומשרד התחבורה מגלגלים את האחריות ביניהם לקטסטרופה הזו, כשכל אחד מהם נושא בה" אומר חנין, שקידם אופציה לפינוי התחבורה הציבורית לאוטובוסים בהתמודדות על עיריית תל אביב עוד ב-2008. "בדרגים המקצועיים מבינים היום שהמבנה צריך להיסגר אבל צריך את הנחישות כדי לקבל החלטות", טוען חנין. "יש כאן אינטרסים כלכליים חזקים לגורמים מסוימים אבל צריך לקבל החלטות לטובת הציבור", הוא מוסיף. לדבריו, מומחי תחבורה מסכימים היום כי הפתרון הנכון לתחבורה עירונית הוא רשת תחבורתית על פני מבני תחנה מרכזית ענקיים המרכזים עליהם את כל התחבורה העירונית.

חנין מסביר את התנגדות התושבים בכך שהתחנה המרכזית בתל אביב היא מפגע בכל המישורים: מפגע סביבתי וקטסטרופה חברתית שיש לה השלכות קשות על האזור בו היאה ממוקמת.

מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב -יפו לתחבורה, סבורה כי החלטת משרד התחבורה לקיצור תקופת ההתקשרות מצביעה על שינוי בתפישה של המבנה - מתחנה מרכזית מקובעת במקומה לתחנה מרכזית שתוקף פעילותה קצוב. "זה יחייב את מפעילי התחנה לשפר ולשדרג את רמת השירות וזה יחייב את משרד התחבורה והעירייה לפעול בנחישות להעתקת הפעילות והתחנה למיקום חילופי", אומרת להבי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"