יוסי סעידוב, גיל יעקב

ממייסדי 15 דקות ודובר הארגון (בצילום); מנכ"ל 15 דקות

ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון

לפני 23 שנים עלה יוסי סעידוב על אוטובוס בדרכו לעוד שנת לימודים בישיבת תומכי תמימים בכפר חב"ד. היה זה קו 433 שממשיך לירושלים. "בדקות הספורות שבהן האוטובוס נסע מצומת בית דגן לכיוון כפר חב"ד, הבנתי שהגורל זימן לי הזדמנות נוספת להתלבט: לרדת בכפר ולהמשיך לשנה שישית של לימודים בישיבות חב"ד, או לעלות לירושלים ולרכוש השכלה כללית", כתב סעידוב בטור שפורסם במקומון "זמן ירושלים". "הבגדים שעל גופי היו בגדי הישיבה: חליפה שחורה, כובע שחור, מתחת לחולצתי הלבנה ציצית מצמר ועל לחיי חתימת זקן, כמנהגם של חב"דניקים צעירים". כשהאוטובוס עצר בתחנה, סעידוב נשאר לשבת. ההחלטה הזו, כתב, היתה "הפעם הראשונה שבה לא נתתי לאידיאולוגיות, לרבנים, לספרים או להורים להחליט עבורי. הרגע שבו האמנתי בעצמי". בדיעבד, הרגע הזה שינה את חייו, ובמידה רבה גם את ירושלים.

מאז אותו יום הספיק סעידוב לוותר על החרדיות, להפוך לעיתונאי בעיתון "כל העיר" (גילוי נאות: כותב שורות אלה עבד גם הוא במקומון באותן שנים, ומיודד עם סעידוב), לאחר מכן לאיש יחסי ציבור. אבל חשוב מכך, סעידוב הוא אחד הפעילים החברתיים המשפיעים בירושלים בכלל ובשכונת הקטמונים בפרט. ב־2008 הוא הקים, יחד עם פרופ' קימי קפלן ואחרים, את ועד נאמני פארק המסילה. במאבק קהילתי יוצא דופן הניע הוועד את עיריית ירושלים להקים פארק על מסילת הרכבת הישנה במקום הכביש שתוכנן להיסלל במקום. מעטים המאבקים שהצליחו להטות מדיניות עירונית בצורה חדה כל כך, ומעטים הפרויקטים שנהנים מקונסנזוס רחב כל כך כמו פארק המסילה. היתה זו הצלחה אורבנית חסרת תקדים, ששינתה את הנוף ואת הרגלי הבילוי, התחבורה ואפילו את מחירי הנדל"ן של עשרות אלפי ירושלמים.

גיל יעקבצילום: "15 דקות" - ארגון צר

בשנת 2009, עם שותף אחר, אהוד עוזיאל, פתח סעידוב במאבק למען קו אוטובוס ישיר מקטמון לתחנה המרכזית. זמן הנסיעה בקו כזה, הם העריכו, יהיה 15 דקות, במקום המסלולים המפותלים והארוכים שהכתיבו אגד ומשרד התחבורה. מהמאבק הזה צמח ארגון "15 דקות" לקידום התחבורה הציבורית. כיום, 15 דקות הוא הארגון המשפיע ביותר שפועל בתחום זה, שהשפעתו על איכות חייהם של הישראלים רבה.

בין לבין, שימש סעידוב כיו"ר המנהל הקהילתי בקטמונים, וכדובר ארגון תג מאיר, שנאבק בפשעי השנאה של תג מחיר. הוא היה שותף בהקמת בית קפה קהילתי לזכרו של חלל צה"ל מושיקו דוינו; והוא דחף להקמת פארק גדול נוסף בשכונה וריכז תושבים שתמכו במעבר הרכבת הקלה בעמק רפאים, מאבק שהוכתר גם הוא בהצלחה.

מאבקים נוספים, על התחבורה והמרחב הציבוריים, על אופייה של שכונת הקטמונים ונגד הגזענות, צצים כל הזמן. לקראת הבחירות המוניציפליות מבקש סעידוב להפוך את סוגיית התחבורה הציבורית למרכיב מרכזי בהחלטה של הבוחרים. המאבק הבא שלו, מעריך מנכ"ל 15 דקות, גיל יעקב, יהיה על מקומם של הולכי הרגל. "הוא יזם חברתי שכל הזמן מחפש יוזמות חדשות. עכשיו הוא מחפש דרכים איך לפנות את הדרך לאנשים במקום למכוניות".

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה