בלי פקקים ובלי התחכמויות: הנתיב המהיר לתל אביב מתרחב

הנתיב יוכפל במקטע שבין מחלף נתב"ג למחלף שפירים, כחלק מפרויקט ההרחבה של חניון "חנה וסע" שמתעכב כבר שש שנים

אורן דורי
אורן דורי
החניון במחלף שפירים
החניון במחלף שפירים צילום: תומר אפלבאום
אורן דורי
אורן דורי

הנתיב המהיר לתל אביב יורחב לשני נתיבים במקטע באורך שישה קילומטרים, ממחלף נתב"ג ועד חניון "חנה וסע" במחלף שפירים — כך החליטו באחרונה משרדי התחבורה והאוצר. חברת חוצה ישראל, האמונה מטעם הממשלה על נתיב האגרה בכביש 1, החלה בקידום הרחבת הנתיב במקטע המוביל לחניון, שהנסיעה בו אינה כרוכה באגרה.

הרחבת המקטע הראשון של הנתיב המהיר אושרה כחלק מפרויקט הרחבת החניון העמוס במחלף שפירים — שמתעכב כבר שש שנים. בניית הקומה השנייה בחניון אמורה להכפיל את מספר מקומות החנייה בו ל–4,000, ולאפשר פתיחת קו הסעות חינמיות (שאטלים) מהחניון לשדרות רוטשילד בתל אביב — אך עבודות ההקמה של הקומה השנייה צפויות להתחיל רק בעוד כשנה.

ההחלטה להוסיף נתיב חדש נועדה למנוע פקקים בנתיב המהיר. זאת, בעקבות בחינת ההשפעה של תוספת 2,000 כלי רכב שיגיעו לחניון בשפירים על זרימת התנועה בנתיב המהיר בשעות העומס.

הוספת הנתיב תתבצע על ידי הצרת השול השמאלי וביטול השול הימני של הנתיב המהיר במקטע שנבחר. לא צפויה השפעה על רוחב השוליים הסמוכים של הנתיבים הציבוריים בכביש 1 לכיוון תל אביב. במקור נקבעו שוליים רחבים במיוחד לנתיב המהיר, כדי לאפשר לכלי רכב לעמוד בצד במקרה של תקלה בלי להפריע לתנועה. אחרי הוספת הנתיב החדש, כלי רכב שיתקלקלו או ייפגעו בתאונה יאלצו לחסום את אחד הנתיבים, בהיעדר שוליים.

כיום מתקיים משא ומתן בין חברת חוצה ישראל לבין זכיינית הנתיב המהיר, קבוצת שפיר הנדסה, לשילוב התכנון של הרחבת הנתיב המהיר במסגרת התכנון הכללי של הפרויקט. באוגוסט אישר אגף החשב הכללי באוצר לחברת שפיר לתכנן את הקומה השנייה בחניון, בעלות המוערכת ב–10 מיליון שקל. בעת העבודות לבניית הקומה השנייה יבוטלו חלק ממקומות החנייה הקיימים, ובמקומם יוכשרו שטחים פתוחים לצורכי חנייה.

במקביל, בימים אלה מתחיל פיילוט להפעלת מערכת מצלמות בנתיב המהיר, שמיועדת להחליף את עמדת הבידוק. כלי רכב בתפוסה גבוהה (שלושה אנשים לפחות, כולל נהג, בהתאם לשעות העומס), פטורים מתשלום על הנסיעה בנתיב המהיר, בהתאם להסכם של המדינה עם הזכיינית.

כיום, כדי לקבל את הפטור, על הרכב לעבור בעמדת הבידוק בחניון בשפירים ולקבל אישור מבודק על מספר הנוסעים. בשלב הפיילוט תימשך הבדיקה על ידי בודק אנושי, ובמקביל יצולמו כלי הרכב על ידי מצלמות שיותקנו בכניסה לנתיב האגרה וביציאה ממנו.

מערכת המצלמות אמורה להתמודד גם עם התחכמויות של נהגים, כמו הצבת בובות בגודל אנושי ברכב, בזכות טכנולוגיה המזהה חום גוף. אם הניסוי יצליח, המצלמות יחליפו לגמרי את הצורך בבדיקה אנושית בחניון, ויאפשרו זרימה מהירה יותר של כלי רכב אל הנתיב המהיר. כמו כן, תיבחן הרחבת השימוש במערכות מסוג זה לנתיבי תחבורה ציבורית בכבישים בין עירוניים, כדי לאפשר בהם נסיעה גם של כלי רכב פרטיים בתפוסה גבוהה — בהתאם להחלטה שקיבלה הממשלה, לתמוך בנסיעות משותפות (קארפול). במכרז לאספקת מערכת המצלמות זכתה חברת זירוקס. עלות כל מערכת מצלמות נאמדת ב–700 אלף דולר. פרויקט המצלמות מנוהל על ידי חברת נתיבי איילון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"