אלימות, חסימות ומשטרה: המאבק נגד ביטול קו הרכבת מראשל"צ לת"א עולה מדרגה

כחלק מהמחאה נגד ביטול הקו מתחנת ראשונים בעיר, קיימה הבוקר מועצת העירייה את ישיבתה השבועית בקרון הרכבת ■ ראש העיר, דב צור: "נמשיך להיאבק, עם עוד ישיבות ועוד הפגנות" ■ רכבת ישראל: "לא נאפשר סיכונם של הרכבות והנוסעים"

אורן דורי
אורן דורי
רכבת ישראל
רכבת ישראלצילום: אייל טואג
אורן דורי
אורן דורי

מאבקה של עיריית ראשון לציון ותושביה נגד ביטול קו הרכבת הישיר מתחנת ראשונים לתל אביב עולה על פסים אלימים: מאבטחי רכבת ישראל עיכבו היום (ב') אחד מהתושבים המפגינים עד להגעת כוחות משטרה, בטענה שמנע סגירת דלתותיו של קרון בתחנת לוד, ונהג בכוחנות. מנגד, בעירייה טוענים שהמאבטחים מנעו מהנוסעים המפגינים לעלות לקרון תוך הפגנת אלימות.

כחלק מהמחאה, עיריית ראשון לציון קיימה הבוקר את ישיבת המועצה השבועית בהשתתפות ראש העיר, דב צור, וחברי המועצה - בנסיעת מחאה ברכבת שיצאה מתחנת ראשונים לתל אביב, וכללה החלפת רכבת בתחנת לוד. לצד הישיבה נערכה הפגנה של תושבי העיר נוסעי הרכבת, אשר שרקו במשרוקיות וקראו להחזרת הקו הישיר שבוטל לפני כחודש.

העירייה עתרה לפני חודש לבג"ץ נגד ביטול הקו הישיר מראשונים לתל אביב (ללא החלפת רכבות בלוד). לפי הרכבת, ביטול הקו נועד לאפשר את העבודה לתשתית החשמלית של הקו המהיר לירושלים. ואולם, לפי הערכות שונות, הקו לא יוחזר לפעילות גם לאחר פתיחת הקו לירושלים, שכן הרכבות לבירה יביאו את מסילות הרכבת במרכז הארץ לקצה גבול הקיבולת.

במכתב ששלחה העירייה למשרד התחבורה ולרכבת ישראל נכתב כי נכון להיום, כ-150 אלף איש בשנה עושים שימוש בקו זה, ועם אכלוס השכונות החדשות במזרח העיר, כמות זו צפויה עוד לעלות. בעירייה מבקשים לבטל את השינוי עד להקמת מסילה חדשה שתחבר בין תחנות הרכבת בעיר – ראשונים במזרח ומשה דיין במערב. העבודות להקמת המסילה בראשון לציון מתוכננות לצאת לדרך בשנה הבאה.

דב צורצילום: מוטי מילרוד

ראש העירייה צור אמר היום ברכבת כי "חברי המועצה לא הצליחו לעלות על הרכבת היום בשל הדוחק והשימוש בכוח שהפעילו מאבטחי הרכבת. לא נסבול את השירות הזה. פנינו לשר התחבורה ישראל כ"ץ, מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר-אייל, ולמנכ"ל הרכבת שחר איילון, והעלנו פתרונות אפשריים, אך עד עתה לא נעננו. לא נסכים שכל הנטל ייפול על תושבי ראשון לציון. ננהל את המאבק פעם אחר פעם, עם עוד ישיבות ועוד הפגנות, עד שישמעו אותנו, עד שיחזור ההיגיון".

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "כחלק מהדיאלוג המתמשך עם עיריית ראשון לציון ותושבי העיר, מתאפשרת הבעת מחאה באמצעים רבים בתחנה וברכבת, בין היתר בקיום ישיבת מועצת העיר בקרון, ושימוש במשרוקיות ואמצעים אחרים. עם זאת, לא יתאפשרו פעילויות המהוות סיכון בטיחותי של הרכבות, של המוחים עצמם ושל הנוסעים האחרים. במקרה הנ"ל, אחד המוחים התנהל באופן כוחני, מנע את נסיעת הרכבת, ועודד התגודדות מכוונת בקרון מסוים, בעוד הקרונות האחרים היו פנויים, זאת תוך פגיעה בנוסעים אחרים וסיכון בטיחותם. לכן, הנוסע עוכב עד הגעת משטרת ישראל למקום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רחוב חרות, רמת גן. לדברי המתווך, זוהי עסקה טובה לשני הצדדים

כללי המשחק השתנו: הדירה שנמכרה "על הנייר" - עם מלכוד

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות