אגד: בוטלה השביתה שתוכננה להיום - קו אחד בירושלים ישבות שעה

בית הדין לעבודה הוציא צו נגד קיום השביתה. קו 59 בירושלים יושבת לשעה במחאה על אירועי האלימות נגד נהגי החברה

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוטובוסים של אגד בירושלים
אוטובוסים של אגד בירושליםצילום: אמיל סלמן
אורן דורי
אורן דורי

בוטלה השביתה שתוכננה להיום באגד. בית הדין לעבודה קיבל את העתירה שהגישה הנהלת החברה - והוציא צו נגד השבתת הקווים בכל המדינה. עם זאת, העובדים יוכלו להשבית את קו 59 בירושלים. הקו יושבת לשעה במחאה על אירועי האלימות נגד נהגי אגד.

השביתה היתה אמורה להתקיים היום (ב'), בין 10:00 ל-12:00, ובה כל נהגי אגד ברחבי הארץ היו אמורים להפסיק לחלוטין את פעילות החברה, במחאה על מקרי אלימות כלפי הנהגים בחודשים האחרונים. בשבוע שעבר הוכה נהג ותיק של אגד בירושלים, תושב מזרח העיר, על ידי שוטר שלא בתפקיד. הנהג נשלח למעצר.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, מסר: "החלטנו לאותת לכל מי שמבקש לפגוע בנהגים שלא ניתן לאלימות להרים ראש. נהגי התחבורה הציבורית משרתים את כלל הציבור בנאמנות ובחריצות ולא יעלה על הדעת שהם יהפכו לשק חבטות של נוסעים אלימים. ככל שתופעת האלימות תגבר, המחאה שלנו תורחב".

אתמול הגישה הנהלת אגד לבית הדין לעבודה עתירה דחופה בבקשה להורות לוועד העובדים להימנע מהשבתת הקווים. העתירה הוגשה על ידי עו"ד ארנה שר, שותפה במשרד נ. פינברג ושות׳, המייצגת את הנהלת אגד. באגד טוענים כי מדובר בשביתה בלתי חוקית.

"השביתה הזו היא טירוף ואיוולת של פגיעה בלתי מידתית בציבור הנוסעים", מסר דובר אגד, רון רטנר. "הקואופרטיב מתנגד לכל פגיעה בציבור הנוסעים ומשתמשי התחבורה הציבורית ואנו סבורים שלא זו הדרך להתמודד עם אלימות כלפי הנהגים - תופעה שאנו מגנים בכל דרך ופועלים כנגדה"

"אגד ייערך במהלך היום בגיוס כללי של חברים וגמלאים כדי לתת מענה ולצמצם ככל הניתן את הפגיעה בציבור הנוסעים. אנו קוראים להסתדרות לשקול שוב את צעדיה ולבטל את השביתה הפוגעת בנוסעים ללא צידוק".

מנכ״ל ארגון 15 דקות, גיל יעקב, מסר בתגובה: "אנו תומכים במטרות מאבק הנהגים לשיפור ביטחונם ותנאי העסקתם, אבל מאוכזבים מהפגיעה בציבור הנוסעים וקוראים להם לבטל את השביתה המתוכננת. נהגי התחבורה הציבורית בישראל כיום משמשים כקופאים, מודיעין, מאבטחים וסדרנים - הגיע הזמן שמשרד התחבורה יאפשר עלייה מכל הדלתות, מכירת כרטיסים במכונות בתחנות ובאוטובוסים וימנע ככל הניתן את החיכוך בין הנהגים לנוסעים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים