מנכ"ל משרד הביטחון מזהיר: מחסור בתחבורה בדרום יקשה על מעבר של יחידות צה"ל לעיר הבה"דים

אדם: "בשנים הראשונות אנחנו צופים יוממות גדולה של קצינים וחיילים — ואי אפשר לתת לכך מענה באוטובוסים" ■ מנכ"ל האוצר, שי באב"ד: "לא הכרתי את גודל הסוגיה" ■ סגן הממונה על התקציבים: "הבעיה היא פיזית, ולא תקציבית"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עיר הבה"דים בנגב
עיר הבה"דים בנגבצילום: קובי גדעון / לע"מ
צבי זרחיה
צבי זרחיה

מנכ"ל משרד הביטחון, אודי אדם, מזהיר כי המחסור בפתרונות תחבורה לא יאפשר את מעבר יחידות התקשוב והמודיעין לדרום הארץ. אדם אמר את הדברים בישיבה של הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון שלשום, שהמשיכה את הדיון בנושא מעטפת משאבי האנוש למעבר צה"ל דרומה.

במסמך העקרונות שנחתם ב–19 במאי 2016 בין משרד הביטחון לאוצר, נקבע כי המשרדים יחתמו על סיכום בנושא מעטפת משאבי האנוש למעבר צה"ל דרומה עד 1 בספטמבר 2016 — אך עד כה לא נחתם הסיכום.

במארס 2016 התברר בדיון בוועדה כי קיימת מחלוקת בין משרד הביטחון לאוצר באשר לרכיבי מענקי השימור ותנאי הייצוב במעטפת משאבי האנוש, בהיקף של עד 1.3 מיליארד שקל. אדם הודיע שלשום לוועדה כי נושא זה עדיין לא נפתר, וכי הוא רואה בעיה גדולה יותר — שהיא המחסור בפתרונות תחבורה נאותים.

לדבריו, "הפתרונות הקיימים אינם ריאליים ואין באופק פתרון ממשי. בשנים הראשונות אנו צופים יוממות גדולה של קצינים וחיילים, ואי־אפשר לבצע את זה בהסעות באוטובוסים.

מנכ"ל משרד הביטחון, אודי אדםצילום: אליהו הרשקוביץ

"הרכבת הנוכחית לא תוכל להגיע לשם, ואולי הדבר יתאפשר עם הקמת המסילה המזרחית, אך מדובר בעוד שנים רבות. לדעתי, באמצעות תקציבים אפשר לקצר את הפתרונות לטווח של עשור, לדוגמה. אם אנו מדברים על פרויקט לאומי, אז יש לתמוך בו בהתאם".

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, אמר כי "בבסיס ההסדרים המיוחדים לצה"ל, כמו פנסיית הגישור, עמד גם הנימוק שקצין אינו בוחר איפה לשרת וחייב להגיע לכל מקום בכל שעה, אז למה עכשיו אני נדרש לתגמל עבור מעבר?" עם זאת, הוא הוסיף: "מכיוון שאנו מבינים את הצורך לשמר את האנשים מול התחרות בשוק הפתוח, אנו מוכנים לתגמל את הטכנולוגים שהם לפני גיל פנסיית הגישור, כלומר 35".

בנושא התחבורה אמר באב"ד: "לא הכרתי את גודל הסוגיה ולא ידעתי שהמשמעות של אי־ייצור תשתיות תחבורה נאותות היא אי־מעבר צה"ל לדרום".

יו"ר הוועדה, ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) ציין כי אינו זוכר "משפט כה מדאיג שאמר מנכ"ל ממשלתי בשלב כה מתקדם של מהלך אסטרטגי ופרויקט לאומי. לתומי חשבתי שנגיע לדיון היום עם תשובות והבנות, והסתבר לנו שהפערים יותר גדולים ממה שעלו בדיונים הקודמים. נתחיל לפקח על הפרויקט הזה בצורה יותר הדוקה, מכל הבחינות".

"הרכבת אינה יכולה להיות הפתרון היחיד"

סגן הממונה על התקציבים באוצר, עופר מרגלית, אמר: "למיטב הבנתי ממשרד התחבורה, צוואר הבקבוק ברכבת הוא הרוחב בנתיבי איילון, שזה עניין פיזי ולא תקציבי. המסילה המזרחית היא הפתרון האפשרי וזה ייקח עוד שנים, אך חשוב להגיד כבר עכשיו שהרכבת אינה יכולה לפתור את הנושא לאלפי קצינים וחיילים. אנו גם חולקים על עצם הצורך להסיע 15 אלף איש מהמרכז לדרום לנצח, ושואפים שאנשים יעברו להתגורר בדרום, ושתושבי הדרום ישרתו ביחידות האלה.

"אנו הרי גם מדברים על מעטפת למעבר משפחות ועל מעטפת לפתרונות דיור, אז איך אפשר לדבר על הכל ביחד?".

אדם השיב כי "כשעושים שינוי בגוף ממשלתי, מגיע הוועד ודנים בתוספות לכל העובדים, באופן שוויוני, ככה זה עובד. אין לי טענות למשרד התחבורה שמשקיע מיליארדים בנגב, אך בפתרונות הקיימים ובלוח הזמנים הקיים — איני יודע כיצד להביא את כוח האדם האיכותי מהמרכז לנגב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות