רצו להקל על הצרכן - אבל פגעו בו

באחרונה פנו כמה יבואני חלפים למשרד התחבורה בבקשה להקל בחובת פרסום מחירי חלפים בדרך שתיטיב עם הצרכן. בינתיים נראה כי השוואת המחירים רק גורמת להתייקרות שלהם

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

מאגר המחירים המקוון של רשתות שיווק המזון עלה בשבוע שעבר לאוויר לצלילי תרועות והבטחות על השוואה קלה של מחירים והגברת התחרות. ואולם לנו הוא הזכיר את הפעם הקודמת שבה דרשה הממשלה פרסום פומבי של מחירים. זה קרה בראשית 2013, אז נדרשו כל יבואני הרכב והחלפים לפרסם מחירון מלא של כל "מוצרי התעבורה" שלהם, קרי, חלקי חילוף ושמנים. גם אז לווה המהלך (שנגזר מהמלצות ועדת זליכה) בהבטחות ובהצהרות חגיגיות, אבל כעבור יותר משנתיים, הצרכן לא נהנה מהשוואה מחירים נוחה וקלה יותר. מי שכן נהנה הם יבואני החלפים, שיכולים כעת לתאם מחירים ללא קושי מיוחד.

יבואני החלפים והמכוניות מצייתים לנוהל, ובאתריהם תוכלו למצוא מחירוני חלפים ארוכים ומפורטים, עם אלפי פריטים בכל מחירון. כך למשל, יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, פירסמה מחירון באורך 350 עמודים (בשני חלקים), הכולל את כל החלפים שהיא מייבאת. כדי להשוות מחירים עליכם למצוא את חלק החילוף המבוקש ברשימה, ואז להתחיל חיפוש נוסף בקבצים שמפרסמים יבואני חלפים גדולים. כמובן שלאדם פרטי יקח זמן רב לעשות זאת, ובפועל, השוואת המחירים לא מתבצעת.

ואולם יש מי שיכול להשוות מחירים - היבואנים עצמם. הם רוכשים גישה למערכת בשם מ.ר.מ (מרכז רכב ממוחשב), המאפשרת להשוות בקלות את מחירי החלפים השונים, מקוריים ותחליפיים. לפי גורמים בענף החלפים, המערכת מביאה ל"התכנסות של מחירים כלפי מעלה". לדבריהם, כאשר יבואן עומד להתחיל במכירה של חלק חילוף לדגם כלשהו, הוא יכול במהירות לברר מהו המחיר של החלק המקורי ומה המחיר שמציעים המתחרים שלו. כדי להיות תחרותי הוא נדרש להיות רק קצת יותר זול, אך לא להוריד משמעותית את המחיר. למעשה, המחירים גלויים עבור היבואנים, ולא עבור הצרכנים. אפילו מוסכים קטנים לא מנויים למערכת היקרה של מ.ר.מ.

מחסן חלפי רכב בתל אביבצילום: גיא רייביץ

השוואת המחירים, שעלולה להפוך לתיאום בדיעבד, אינה המנגנון היחיד שמעלה את מחירי החלפים, ואליה מצטרף המחיר עצמו, שהוא המחיר המרבי לצרכן. חלקי החילוף עוברים שרשרת סיטונאית ארוכה - מהיבואן, למפיץ למוסך ולבסוף לצרכן. אלא שלא כל הצרכנים הם אנשים פרטיים המטפלים במכוניתם - חברות הביטוח והליסינג זוכות להנחות נכבדות, שהצרכן הפרטי מסבסד אותן. גם המוסכים עצמם גוזרים את הרווחים שלהם מהפער בין המחיר לצרכן והמחיר שבו הם רוכשים את החלפים. במקרים קיצוניים, כמו צמיגים, זוכה המשווק להנחה של 80% מהמחיר לצרכן. כך, יש אינטרס לכל הפעילים בשוק לנפח את המחירים לצרכן, ולקוחות פרטיים משלמים פעמיים - גם על החלקים היקרים עצמם (המחירים גבוהים ב-80%–120% מאלה שבאירופה, כך בדו"ח שהזמין האוצר), וגם על פוליסות הביטוח, שמחושבות לפי המחיר המלא של החלפים, ללא ההנחה לה זוכות החברות.

אמנם יש כמה אתרים שמאפשרים השוואת מחירי חלפים - ג'אנק יארד, גלגלים וקאר־פארט - אבל ההיצע שמוצג בהם מצומצם יחסית, ולעתים קרובות המחירים אינם נמוכים מספיק. באחרונה פנו כמה יבואני חלפים למשרד התחבורה בבקשה להקל בחובה של פרסום מחירי חלפים, אך בדרך שעשויה להיטיב עם הצרכן. במקום לפרסם מחירון מלא, יפורסמו מחירונים קצרים יותר, עם חלפים נדרשים (fast moving, בעגה המקצועית). הלקוחות יוכלו להשוות חלפים כמו חלקי בלם, מסננים, מצברים וחלקי פח חיצוניים בקלות, מבלי לעבור על רשימות אינסופיות של חלפים נדירים. אולי זה יעזור, בינתיים נראה כי השוואת מחירי החלפים רק גורמת להתייקרות שלהם.

ממשרד התחבורה נמסר: "משרד התחבורה פירסם נוהל המחייב את יבואני מוצרי תעבורה בפרסום מחירי החלפים באתר האינטרנט שלהם. האמור אושר במסגרת חוק רישוי שירותים לרכב בוועדת הכלכלה. השוואת המחירים תתבצע באמצעות גורמי המשק השונים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"