גולשים מחו על היעדר תחבורה ציבורית בשבת; השר כ"ץ בתגובה: "שמאלנים"

יוזם המחאה: "אני שייך למפלגת בעלי הרב-קו בישראל. זו מפלגה של אלו שמשתמשים בתחבורה ציבורית כל חייהם ותלויים בה"

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

מחאה על היעדר תחבורה ציבורית בחג גררה את שר התחבורה, ישראל כ"ץ, לאבד את הברקסים בפייסבוק. גולש בשם עמרי חזות הציע להפוך את עמוד הפייסבוק של השר לעמוד לחיפוש טרמפים לסופשבוע הארוך, הכולל את החג השני והשבת, בו לא תהיה תחבורה ציבורית למשך כ-48 שעות. הגולשים שיתפו פעולה וכתבו מחאה על ה"קיר" של כ"ץ ובתגובה לפוסטים שלו, ואז שיגר כ"ץ את התגובה הבאה: "תפנה פעם אחת לבוז'י הרצוג שיתחייב לא לשבת בממשלה שלא תשנה את הסטטוס קוו. מפגן הצביעות שלך ושל חבריך לשמאל, מושכי המשכורות בעמותות 'למען התחבורה הציבורית', הוכח בבחירות האחרונות, וקיבל את התשובה ההולמת בקלפי".

הדברים הללו, בהם מנסה כ"ץ לצבוע את כל מי שמתנגד למדיניותו בצבעים מפלגתיים, קוממו עליו גם פעילי תחבורה ציבורית שלא לקחו חלק במחאה המקורית.

ארגון הנוסעים בתחבורה הציבורית מסר כי "אנחנו, סטלה אבידן, יו"ר הארגון וחברת מרכז הליכוד ואיתי חיים, מנכ"ל הארגון וחבר תנועת הליכוד, בוגרי תנועת בית"ר, דורשים מהשר להתנצל על דבריו בפומבי".

צילום: עופר וקנין

ראשי הארגון הוסיפו גם כי "אנו פועלים בזירות רבות, מול ועדות הכנסת, משרדי הממשלה הרלבנטיים וקהילות מקומיות. מעדיפים שיתוף פעולה על פני העצמת קונפליקט, אך אמירה אומללה זו הגדישה את הסאה. דבריו של השר כץ מביעים יוהרה ואטימות, זלזול ומעילה בתפקיד נבחר הציבור".

חזות עצמו, יוזם המחאה, הגיב לדברי השר כך: "אני שייך למפלגת בעלי הרב-קו בישראל. זו מפלגה של אלו המשתמשים בתחבורה ציבורית כל חייהם ותלויים בה, ממש כמו שבעלי רכבים תלויים ברכבם... מה הקשר לבוז'י הרצוג? הוא בתפקיד כלשהו? הוא שר התחבורה? אתה חושב שרק שמאלנים משתמשים בתחבורה ציבורית?אני מזמין אותך לקחת סיור איתי בתחבורה הציבורית ולראות את כל המדינה שם: ימנים, שמאלנים, זקנים, חרדים, צעירים, ילדים ובקיצור - כולם".

אולם, שר התחבורה לא ויתר על ניסיונותיו לקשור את הרצוג לעניין, וכתב בתגובה "מאחר שאתה מתמם אבהיר לך בשנית: הסטטוס קוו בקשר לשבת מעוגן בחקיקה שנהוגה מקום המדינה וקשור להסכמים פוליטיים, ולא קשור למדיניות אישית של שר התחבורה. אף מפלגה לא התחייבה לא לשבת בממשלה מבלי שישונה הסטטוס קוו. בבחירות הבאות תקים מפלגה ותבקש את אמון הציבור, ובינתיים תפסיק את מפגן הצביעות".

אולם, השר כ"ץ שוב לא מדייק, הסטטוס קוו בתחום התחבורה הציבורית עוגן בחקיקה רק בשנת 1992, אך לשר התחבורה יש סמכות לאשר תחבורה ציבורית בערים עם מאפיינים שנקבעו מראש אם היא משרתת נוסעים לבתי חולים, ליישובי ספר, יישובים לא יהודיים וגם "מסיבה כללית", אך שר התחבורה נמנע מלאשר זאת.

מלשכת השר התחבורה נמסר: "התחבורה הציבורית פועלת ההתאם לסטטוס קוו הקיים מאז קום המדינה, בכל ממשלות ישראל לדורותיהן. אלה הדורשים הפעלת תחבורה ציבורית בשבתות ובחגים אינם מייצגים את רוב משתמשי התחבורה הציבורית, אלא עמותות וגופים המזוהים ברובם עם השמאל ופועלים באופן שיטתי נגד הממשלה, כמו שראינו בבחירות האחרונות. תמוה שאף אחד מגופים אלה לא הפנה שום טענה כלפי מפלגות השמאל שלא הצהירו אפילו במילה אחת שלא יישבו בממשלה שלא תנהיג תחבורה ציבורית בשבתות וחגים".

צילום: עופר וקנין

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"