אריסון, לבייב והאחים שפירא שוב נפגשים במכרז לכריית מנהרות לרכבת בגוש דן

סולל בונה (ביחד עם הסינים), דניה סיבוס (עם הצרפתים) ושפיר (עם איטלקים) יתמודדו על כריית צמד מנהרות באורך 8 ק"מ בין צומת גהה לדרום תל אביב, בהיקף של 3–4 מיליארד שקל

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

מכרז הענק לכריית מנהרות הרכבת הקלה בגוש דן נסגר אתמול כצפוי במפגש בין שלוש הקבוצות הבכירות בענף התשתיות בישראל, שביחד עם חברות קבלן זרות יתמודדו על בפרויקט, שהיקפו מוערך ב–3–4 מיליארד שקל.

במועד האחרון להגשת ההצעות למכרז, אתמול, הגיעה מעטפה מקבוצה משותפת לשפיר הנדסה ולחברת הכרייה האיטלקית גאלה. שותפתה הוותיקה של שפיר, פיצרוטי האיטלקית, נמנעה מלהצטרף למכרז מחשש כי לא תעבור את תנאי הסף. שפיר, שבבעלות האחים שפירא, השלימה רק לפני כמה ימים הנפקת מניות ראשונה בבורסה.

צילום: עופר וקנין

המתמודדת השנייה במכרז היא קבוצה משותפת לדניה סיבוס מקבוצת אפריקה ישראל של לב לבייב, שניגשה יחד עם חברת התשתיות הצרפתית ונסי.

הקבוצה השלישית שניגשה למכרז עשתה זאת לאחר כמה שבועות של אי בהירות באשר ליכולתה להתמודד. מדובר בחברת CRCG הסינית, שנעדרה עד כה מפעילות בענף התשתיות בישראל, ושצירפה אליה כקבלן משנה את סולל בונה, מקבוצת שיכון ובינוי של שרי אריסון.

אגב, שלוש החברות הישראליות - שפיר, דניה וסולל בונה - התמודדו זו מול זו במכרז שניהלה המדינה ב–2006 לביצועו הזכייני של פרויקט הרכבת הקלה. המכרז, שבו זכתה קבוצתה של אפריקה ישראל, בוטל לבסוף והפרויקט הועבר לביצוע תקציבי על ידי חברת נ.ת.ע הממשלתית.

שרי אריסון - קבוצת שרי אריסון, מחזיקה בבנק הפועלים ובשיכון ובינויצילום: ניר קידר

כמו כן, המפגש בין שלוש החברות הישראליות שבקבוצות המעורבות מגיע לאחר מאבקים קשים שניהלו במכרזי הענק האחרונים להקמת הנמלים הפרטיים (ממנו נסוגה דניה סיבוס) ולסלילת המשכו הצפוני של חוצה ישראל. בשני מכרזים אלה הוכרזה לבסוף שפיר כזוכה. עם זאת, לפי הערכות בענף התשתיות, לשפיר צפויה הפעם תחרות קשה במיוחד מצדה של שותפות דניה־ונסי.

הגשת שלוש ההצעות במכרז מתקבלת באכזבה מסוימת, מאחר שלכנס המציעים שערכה נ.ת.ע לפני כחצי שנה ניגשו שבע חברות בינלאומיות. אלא שבחודשים האחרונים בוצעו כמה שינויים מהותיים במתווה המכרז, שגם כך ידע תהפוכות רבות מאז יציאת הפרויקט לדרך. זאת, מבלי שנ.ת.ע נעתרת לבקשת כמה קבוצות לדחות את מועד ההגשה.

המכרז נועד לבחור את הקבלן שיכרה את חלקו התת־קרקעי של הקו האדום בשיטת TBM (Tunnel Boring Machine) וכן יקים את מבני תחנות הרכבת התת־קרקעיות. מדובר בשתי מנהרות באורך 8 ק"מ כל אחת, החל בצומת גהה, דרך ציר ז'בוטינסקי בבני ברק־רמת גן ועד לרחוב הרצל בתל אביב. במנהרות אלה יוקמו שמונה מבני תחנות תת קרקעיות וכן 22 מנהרות מקשרות, לצורכי בטיחות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918