מותר לרכוב על אופניים חשמליים - בלי ביטוח; הקורקינט נשאר לא חוקי

תקנות המשרד החדשות לרכיבה על אופניים חשמליים מגבילה את הרכיבה לגיל 14 ולמהירות נסיעה של 25 קמ"ש לכל היותר ■ במקביל מקדם המשרד חקיקה המרחיבה את החובה לחבוש קסדה ברכיבה על אופניים גם לאופניים חשמליים

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

אחרי סחבת של יותר משנתיים, משרד התחבורה גיבש תקנות להסדרת שימוש באופניים חשמליים, ואלה אושרו אתמול בידי ועדת הכלכלה. עד כה, מודים גם במשרד התחבורה, היה לא חוקי להשתמש באופניים חשמליים.

התקנות שהוסדרו הן חלקיות, ולא כוללת את הסדרת השימוש באופניים עם מצערת וקורקינטים חשמליים - שני הכלים האלה אינם חוקיים כיום.

לפי התקנות, האופניים החשמליים יוגבלו להספק של 250 ואט (0.33 כ"ס) והמהירות תוגבל ל–25 קמ"ש. במהירות גבוהה מזו ייכבה המנוע החשמלי, בהתאם לתקינה האירופית. גיל השימוש יוגבל ל–14 לפחות.

קורקינט חשמליצילום: תומר אפלבאום

לפי התקנות, באופניים יהיו צופר או פעמון, פנסים מלפנים ומאחור ומחזיר אור. גם מצערת (ידית "גז") מותרת, אך רק לשם תחילת הנסיעה - עד למהירות 6 קמ"ש.

עוד נקבע כי האופניים יישאו מדבקה עם הכיתוב "אופניים עם מנוע עזר" שתודבק על השלדה. על המדבקה יצוינו שם הדגם, היצרן וכתבתו, ארץ יצור ושם היבואן וכתובתו, וההגבלות על הספק המנוע, המהירות והגיל. במקביל, תקודם הצעת חוק המרחיבה את חובת חבישת הקסדה בכל נסיעה על אופניים, בכל נסיעה ובכל גיל.

עם זאת, נושא האכיפה לא הוסדר. כיום, המשטרה היא שצריכה לאכוף את תקנות האופניים, ובעתיד יקבלו גם פקחי הרשויות המקומיות סמכויות בנושא. זאת בעקבות סיכום בין משרדי התחבורה, המשפטים, בטחון הפנים, משטרת ישראל ומרכז השלטון המקומי. האכיפה על יבוא, שיווק ומכירה של אופניים חשמליים תבוצע על ידי פקחים של משרדי התחבורה, הכלכלה ומכון התקנים הישראלי.

במשרד התחבורה מבטיחים כי בשבועות הקרובים יחל קמפיין הסברה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים והמשרד, המדגיש את חובת הזהירות בדרכים ואופן השימוש באופניים חשמליים לרוכבים ולמשתמשי הדרך.

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, אמר כי "בדומה לאופניים רגילים, אופניים עם מנוע חשמלי מאפשרים גמישות בתכנון הנסיעה ומהווים פתרון יעיל וזול לבעיות חניה במרכזי הערים"

פורום יבואני האופניים בישראל, באיגוד לשכות המסחר, בירך את ועדת הכלכלה על אישור התקנות ומסר כי "אנו רואים בכך צעד מבורך שיצרף את ישראל למדינות אירופה שבהם ענף התחבורה הירוקה מפותח ומתקדם. הסדרה זו תגביר את השימוש בכלי תחבורה אקולוגי ששומר על איכות הסביבה, והמהווה פתרון מומלץ לניוד בעיר. פורום יבואני האופניים ישמח לשתף פעולה עם כל הגורמים המעורבים לקידום הסברה והדרכה בקרב ציבור רוכבי האופניים והולכי הרגל".

עם זאת, העובדה שמקובל בתקנות חלקיות סופגת גם ביקורת. שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק מסר כי, "אישור התקנות לאחר מאבק ממושך של שלוש שנים וחצי, הוא צעד חשוב בהחזרת הסדר והבטיחות לרוכבים ולהולכי הרגל. יחד עם זאת מדובר בהחמצה גדולה של משרד התחבורה. הקורקינטים הממונעים לא פחות מסוכנים מהאופניים החשמליים וראוי היה לנצל את כינוס הוועדה להסדרה גורפת של כל כלי הרכב הדו גלגליים החשמליים. כעת, המשטרה והרשויות המקומיות צריכות להיערך לאכיפה מלאה של התקנות ובייחוד אכיפה של רכיבה עם קסדה, שהוכחה כאביזר בטיחות שמציל חיים. במקביל יש לקדם הסדרה של שבילי אופניים נוספים שיפרידו את הרוכבים מכלי הרכב ויבטיחו את בטיחות הרוכבים".

מיטל להבי, סגנית ראש העיר תל-אביב ומחזיקת תיק התחבורה בעיר, רשמה בעמוד הפייסבוק שלה כי "הצעתי להתיר רכיבה על חשמליים מגיל 16 בלבד נדחתה וגם שאלות בנוגע לרישוי, ביטוח ואכיפה עדיין לא נפתרו. יחד עם זאת, ההחלטות שהתקבלו היום מהוות צעד ראשון וחשוב, גם אם לא מושלם, להסדרת תנועת הדו-גלגליים ברחובות הערים ובחודשים הקרובים צפויים דיונים נוספים לטובת הסדרת הסוגיות שנותרו פתוחות".

בדיון בוועדת הכלכלה הבטיחו נציגי משרד התחבורה כי הנסיעה בקורקינטים תוסדר עד לסוף השנה. בעניין הביטוח, נציגי אגף שוק ההון באוצר אמרו בדיון כי אפשר יהיה להסדיר את הנושא לאחר שייאספו נתונים בתחום.

ד"ר אילן תבור, אחראי חדר המיון בבי"ח דנה לילדים בפתח תקווה, שהוזמן לדיון לאחר שבדיון הקודם לא הוצגו נתונים על ידי המשטרה, אמר כי "ישנה עלייה במספר הנפגעים כתוצאה מכלים חשמליים. בכל יום ישנו פצוע אחד לפחות, עם פציעות שנעות בין קלות, כמו שברים, ופציעות קשות יותר שמצריכות חדר ניתוח. הרוכבים שמגיעים לחדר המיון הם לרוב בגילאי 9-10, שנוסעים מעל 30 קמ"ש ונכנסים למעברי חצייה, נפצעים או פוגעים בעוברי אורח ביניהם קשישים ותינוקות בעגלות".

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אבישי ברוורמן, אמר בסיכום הדיון כי "הובלתי בוועדה קו לפיו יש להעלות את גיל רוכבי האופניים החשמליים. בהסכמה ביני לבין משרד התחבורה נקבע כי ילדים בגילאי 14-16 יוכלו לרכוב רק בשבילי אופניים". ברוורמן הוסיף כי "הגיעו לחדר מיון מאות פצועים, רבים מהם ילדים. ועדת הכלכלה עושה סדר בתחום האופניים החשמליים, לא נקבל הפקרות ברחובות הערים". עוד אמר ברוורמן כי הוא "מברך על אישור התקנות. ועדת הכלכלה תעקוב מקרוב אחר הפיקוח והאכיפה של התקנות".

מוועדת הכלכלה של הכנסת נמסר כי "התקנות המסדירות את נושא האופניים החשמליים אושרו ביוזמתו של יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ אבישי ברוורמן ובשיתוף עם משרד התחבורה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?