רמי אונגר נגד מיכאל לוי: הגיש תביעה על ריגול עסקי באמצעות סוס טרויאני

אונגר ואנשי עסקים קוריאנים תובעים את לוי בטענה כי החדירו למחשביהם רוגלות (סוסים טרויאניים) כדי לגנוב מידע; סמל"ת: "התביעה שהגישו רמי אונגר וטלקאר אינה אלא ספין שקוף שנועד להסיט את הפוקוס מהדיון הקבוע ליום ראשון הקרוב בבית המשפט המחוזי"

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

הסכסוך בין שני יבואני הרכב, רמי אונגר (טלקאר) ומיכאל לוי (סמל"ת), ממשיך במערכה חדשה. אחרי תביעה שהגיש לוי נגד אונגר, בטענה כי חתר תחתיו כדי לקבל את זיכיון היבוא של קיה, הפעם אונגר, יחד עם אנשי עסקים קוריאנים, תובע את לוי בטענה כי החדירו למחשביהם רוגלות (סוסים טרויאניים) כדי לגנוב מידע.

לפי התביעה, שהגישו שני משרדי עורכי דין (משרד ד"ר א. קלגסבלד ושות' ומשרד כספי ושות') הסוסים הטרויאניים הוחדרו למחשבים בידי אבירם הלוי, איש סיירת מטכ"ל בעבר. הפיצוי המבוקש הוא 5 מיליון שקל, ובקשה שלא להעביר את המידע העסקי, שנגנב, לכאורה. על אף שכתב התביעה מתייחס לעבירה פלילית חמורה, לא הוגשו תלונות למשטרה בישראל או בקוריאה, ועורכי הדין "שומרים לעצמם" את האפשרות לעשות כן בעתיד.

המידע שנגנב, לפי התביעה, נועד לשמש את מיכאל לוי בתביעה נגד משפחת אונגר, והוא נלקח ממשרדי טלקאר, ומהחברה הקוריאנית דא-ווי. הרוגלות יכולות לתעד אפילו את הקלדות המשתמש, כולל סיסמאות, והן העבירו מידע עסקי מסווג, לכאורה.
לפי כתב התביעה, אבירם הלוי ושותפו גידי ברקת, התחזו לאנשי עסקים המבקשים לבחון שיתוף פעולה אפשרי עם חברת דא-ווי ואף נפגשו עם נציגיה בסיאול, קוריאה. כך, כנראה, הוחדרו הרוגלות.

רמי אונגר

לוי היה הבעלים של חברת ק.מ.י, יבואנית מכוניות קיה לישראל עד שלהי 2007. אחר כך הועבר הזיכיון לטלקאר, החברה השייכת לרמי אונגר. בשורה של תביעות שהוגשו אחר כך, האשים לוי את אונגר כי שיתף פעולה עם קיה כדי להכשיל את הפעילות העסקית שלו, ולאפשר את העברת הזיכיון. התביעות נגד קיה נדחו, ולוי הגיש תביעה מתוקנת נגד אונגר בלבד. דיון בתביעה זו אמור להיערך ביום ראשון הקרוב.

מחברת סמל"ת נמסר: "התביעה שהגישו רמי אונגר וטלקאר אינה אלא ספין שקוף שנועד להסיט את הפוקוס מהדיון הקבוע ליום ראשון הקרוב בבית המשפט המחוזי, בפני השופט יהודה פרגו, בתביעה שהגישה סמל"ת בגין קנוניה שקשרו אונגר וטלקאר במטרה לגזול את סוכנות קיה בישראל.

הגשת התביעה היא צעד נוסף של אונגר, שמרגע שנחשפו הראיות על מעשיו החמורים, עושה ככל שביכולתו לסכל את הבירור, תוך שהוא מנסה להלך אימים על סמל"ת והפועלים מטעמה. רמי אונגר וחברת טלקאר בחרו בשיטה הידועה שלפיה 'ההגנה הטובה היא ההתקפה' ולהשיג כותרות, תוך שהם מנסים להסתתר מאחורי החסינות שמקנה כתב הטענות בפני לשון הרע".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"