בלעדי |

בזכות הלוביסטים - חברות הליסינג ניצחו: יוחרגו מחוק ההסדרים

נציגים של חברות הליסינג והלוביסטים המייצגים אותם נפגשו בימים האחרונים עם נציגי משרד האוצר וחברי כנסת בוועדת הכספים וביקשו שלא להחיל עליהם את חוק ההסדרים

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

חברות הליסינג פעלו בימים האחרונים כדי לשכנע את משרד האוצר להחריג אותן מחוק ההסדרים במשק. נציגים של חברות הליסינג והלוביסטים המייצגים אותם נפגשו בימים האחרונים עם נציגי משרד האוצר וחברי כנסת בועדת הכספים וביקשו שלא להחיל עליהם את חוק ההסדרים.

איגוד חברות הליסינג מיוצג על ידי משרד הלובינג פוליסי, וחברת הליסינג שלמה סיקסט מיוצגת על ידי משרד הלובינג גלעד. נציגים ממשרדי הלובינג הללו פנו בימים האחרונים אל ח"כים בניסיון לשכנעם שלא להחיל עליהם את החוק ינון עמית- מנכ"ל חברת הליסינג אלבר שהגיש הבוקר לישיבה פנה אף הוא אל ח"כים. לישיבה הבוקר הגיע גם אייל גור מנכ"ל שלמה סיקסט.

סעיף 96 לפקודת המסים מאפשר לדחות את תשלום רווח ההון ממכירת נכס בר פחת אם נרכש נכס חלופי . האוצר ביקש בהצעת חוק ההסדרים להחריג מהפטור (לתשלום מס רווח הון) מכוניות פרטיות בחכירה (ליסינג).

למרות הלחצים של חברות הליסינג סירב האוצר לסגת מהסעיף הזה ולאחר שיאושר לא יוכלו חברות הליסינג לדחות את תשלום מס רווח הון ממכירת המכוניות.

משה אשר

ברשות המסים טענו בעבר כי חברות הליסינג חסכו בשנים האחרונות תשלום מס של מיליוני שקלים עקב עקב גלגול הרווחים ממכירת המכוניות והפחת לצורכי מס היה 20% כאשר הפחת האמיתי עמד על שיעורים נמוכים יותר.

עם זאת בדיון שקיימה היום ועדת הכספים הודיע מנהל רשות המיסים משה אשר כי הושגו הסכמות עם חברות הליסינג הפחת על המכוניות העומד כעת על 20% יופחת ל-16% לגבי מלאי חדש ולא ל-15% כפי שביקשו בתחילה באוצר. אשר הודיע שבקרוב יגיש האוצר תקנות בעניין לועדת הכספים.

אשר הוסיף כי " לחברות הליסינג יש ציים גדולים של רכבים נשאלת אם זה מלאי או רכוש קבוע. הן מציגות זאת כרכוש קבוע וכל שלוש שנים מחליפות את הצי"

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זה ש'הכל שפיט' זה חסם לעסקים, שלא קיים בשום מקום בעולם המערבי"

הבנקים מאותתים לנתניהו: "ניצנים של משיכת פקדונות, ולא רק בהיי-טק"

שמעון ריקלין, אראל סגל, ינון מגל, יעקב ברדוגו, מגי טביבי

לא היה דבר כזה: עם מאות מיליוני שקלים, הערוץ הזה מאיים לשנות את המפה הפוליטית בישראל