דן עקפה את אגד כחברת התחבורה הציבורית הגרועה ביותר

משרד התחבורה פרסם את דו"חות ריבה, החברה המבקרת את השירות בתחבורה הציבורית לשנת 2012: אחרי שנים של שיפור, התוצאות של השנה מראות כי חל קיפאון ברמת השירות, ואף נסיגה קלה בכמה פרמטרים

דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

משרד התחבורה פרסם היום (ג') את דו"חות ריבה, החברה המבקרת את השירות בתחבורה הציבורית לשנת 2012. אחרי שנים של שיפור, התוצאות של השנה מראות כי חל קיפאון ברמת השירות, ואף נסיגה קלה בכמה פרמטרים.

מהדו"ח עולה כי ב-1.6% מהנסיעות נרשם איחור של שש דקות ומעלה, זאת לעומת 1.7% ב-2011, וב-7.3% מהן חלה חריגה ממסלול הנסיעה, זאת לעומת 8% ב-2011. עם זאת, כמה מהנתונים נראים לא סבירים. כך למשל רק ב-0.9% מהאוטובוסים לא היה מספר נוסעים מתאים, והדבר לא תואם נתונים של עמותת משתמשי התחבורה הציבורית, שמתארים צפיפות יתרה בכרבע מהנסיעות.

עוד עולה מהדו"ח כי במרבית האוטובוסים לנהג הופעה נאותה (רק 0.1% חריגה), אך מידע לנוסעים לא נמצא ב-11% מהמקרים, וזו נסיגה לעומת 2010, אז היתה חריגה של 7% בלבד.

צילום: תומר אפלבאום

כלל אי הסדרים נמדדים ב"מדד חריגה". ככל שהמדד גבוה יותר כך הוא טוב פחות. מדד החריגה בשנה שעברה עמד על 2.3, בדיוק כמו ב-2011. במחצית הראשונה של השנה הוא דווקא השתפר, והגיעה ל-2.1, אך במחצית השנייה הוא עלה ל-2.4 ופגע בממוצע. לשם השוואה, ב-2005 היה מדד החריגה 4.9 ומאז ירד בהתמדה עד ל-2010, בו הגיע ל-2.2. מאז, הוא שומר על רמה קבועה, עם שינויים קלים למעלה ולמטה.

בדו"ח, שנמצא באתר משרד התחבורה, יש גם פירוט של רמת השירות באשכולות שונים, כלומר, באזורי שירות.

בחיפה, למשל, שם פועלת אגד, רמת השירות הכוללת היא 2.3, וב-2.1% מהמקרים יש איחורים של יותר משש דקות. חמור מכך בירושלים - מדד החריגה הוא 2.5, וב-7.5% מהמקרים יש ביצוע חלקי של מסלול הנסיעה. ציון דומה מקבלת אגד גם בקווים הבינעירוניים, בין ירושלים לתל-אביב, שם ב-2.9% מהמקרים יש איחור גדול מ-6 דקות.

השירות בגוש דן, של חברת דן, גרוע עוד יותר. באזור עבר הירקון מקבלת החברה 2.8, ובאזור בני ברק מדד החריגה הוא 3. בקריית אונו, האוטובוסים של חברת קווים מקבלים מדד חריגה טוב יותר, של 1.6.

אולם, באשדוד העניינים טובים בהרבה. בעיר פועלת החברה הבת של אגד, אגד תעבורה, שזוכה למדד חריגה של 1.4, ומאחרת באחוז אחד בלבד מהנסיעות. בנתניה מדד החריגה נמוך אף יותר, 1.1 בלבד.

חברת הבקרה ריבה משתמשת בבקרים הנמצאים בתחנות המוצא של האוטובוסים, מצטרפים לחלק מהנסיעות או פזורים לאורך מסלול הקו. הבקרים אמורים להיות סמויים, והם רושמים ציונים ב-30 פרמטרים שונים, הנוגעים לשירות ולתשתית. בנוסף, גם הדיווחים של החברה המפעילה נבדקים, כדי לוודא את אמיתותם. לאחרונה הוטחה ביקורת במשרד התחבורה על כך שהוא ממשיך להתקשר עם ריבה ללא מכרז חדש. גם על שיטת הבקרה של ריבה נמתחה ביקורת, כיוון שהיא מתבססת בעיקרה על רישום ידני ולא על נתונים מ-GPS ולא על דעת הנוסעים.

חשוב לציין כי למרות שהמדד נקרא "מדד השירות", ריבה מודדת למעשה את הביצוע. מסלולים הקווים ותדירותם נקבעים בידי משרד התחבורה, וחברות התחבורה הציבורית אמורות לבצע אותם לפי הנחיות המשרד. עם זאת, רמת השירות והקישוריות שמוצעת לנוסעים לא נמדדת באופן שוטף.

השיפור הגדול ביותר חל בנצרת, בקווים שמפעילה ג'י.בי טורס, שם ירדו שתי נקודות ומדד החריגה ירד ל-3.2. אגד הצליחה להוריד בנקודה את מדד החריגה בקווים הפרבריים בחדרה, ובקווים בין ירושלים לבית שמש. מנגד, אגד גם ההרעה הגדולה ביותר, של 1.5 נקודות, בקו שבין ירושלים לחדרה. מדד החריגה שלו הוא 4.1, זהו הציון הגבוה, והגרוע ביותר מבין כל אזורי הפעילות. גם קונקס (ואוליה תחבורה) הפגינה עלייה בציון בכל האשכולות שהיא מפעילה, כנראה שלקראת הכוונה להפסיק את פעילות החברה. הציון הממוצעשל קונקס עלה מ-1.96 ל-2.26

השרות הטוב ביותר ניתן בנתניה, על ידי אגד תעבורה, שזכתה לציון של 1.1, ביתר עילית (קווים), עם 1.2, וקריית שמונה (אגד), עם 1.4. בנוסף לקווי תל אביב-חדרה, גם השירות של אגד בצפון ומזרח ירושלים זכה לציון גרוע (4) וכך הקווים בין חיפה, ירושלים ואילת, שקבלו אותו ציון.

מבין חברות האוטובוסים הגדולות, המפעילות קווים בכמה אזורים, דן היא הגרועה ביותר, עם ציון של 2.75, שאחריה אגד עם 2.67. ייתכן שדן עדיין לא התאוששה מהרפורמה בקווי התחבורה ציבורית בגוש דן. החברה שזכתה לציון הטוב ביותר בממוצע היא קווים, עם 1.37, שמקדימה בפער גדול את אגד תעבורה, לה יש מדד חריגה של 2, ואת מטרופולין, עם 2.05.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?