התקנת מערכת בטיחות? קבל זיכוי מס של כ-2,000 ש' ברכישת מכונית

הזיכוי יינתן למתקינים עד 30 ביוני 2014 ■ לכל מערכת בטיחות יינתן ניקוד שיתורגם לציון בטיחות. ההטבה תינתן למכוניות עם שש כריות אוויר לפחות

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

>> מערכות סיוע לשמירת מרחק ומעבר נתיב יזכו להקלות במס קנייה לרכב, גם אם הותקנו בישראל. רשות המסים ומשרד התחבורה גיבשו סולם ניקוד למערכות בטיחות אלקטרוניות, שלפיו יינתן למכוניות זיכוי של עד 2,250 שקל.

לא מדובר בזיכוי מס גדול, אך הוא יכול לכסות את עלות ההתקנה של כמה מערכות. עם זאת, בטיוטת התקנות, המערכות נדרשו להיות מותקנות מראש, ולא בישראל. מערכות בטיחות אלקטרוניות, כמו התרעה על אי שמירת מרחק או מעבר לא מתוכנן של נתיב, נכללות כסטנדרט רק במכוניות יוקרה, שהטבת המס לא תשפיע על מחירן. לכן הוחלט ברשות המסים לאפשר גם התקנה מקומית של מערכות כאלה, כמו מוביל איי ואיווקס.

מערכת בטיחות ברכבצילום: בלומברג

ההתקנה המקומית תתאפשר בהוראת שעה עד 30 ביוני 2014, ותינתן רק למערכות מסוימות.ההתקנה תהיה באישור יצרן הרכב, לאחר שחרור המכונית מהמכס, אך לפני הוצאות הרישיון. זיכוי המס על מערכות בטיחות יופעל עם החלת המיסוי הירוק החדש, שצפויה בעוד כחודשיים.

המערכות יותקנו ללא אפשרות להסרה או העברה. הטבת המס לא מכסה את המחיר של מערכות כאלה, שמגיע ל-2,400 שקל לכל הפחות, אבל יחד עם הטבות ביטוח שניתנות למחזיקי מוביל איי ואיווקס ‏(בעיקר לנהגים צעירים‏), עלותן קטנה משמעותית.

לכל מערכת בטיחות שהוגדרה מראש ינתן ניקוד, והנקודות יסתכמו לציון בטיחות, עד לציון 10. כך, למשל, מערכת לניטור מרחק מקבלת שתי נקודות, מערכת לסיוע לשמירה על נתיב תזכה בשתי נקודות נוספות, זיהוי מכוניות ב"שטחים המתים" זוכה לנקודה, וניטור לחץ אוויר בצמיגים מחצית הנקודה. הניקוד יכניס את המכונית לאחת משמונה קבוצות בטיחות, וכל קבוצה תקבל זיכוי מס מוגדר מראש.

באופן זה, רמת האבזור הבטיחותי הבסיסית, שלה שייכות מכוניות עם שש כריות אוויר לפחות, מזכה בהטבה של 500 שקל במיסוי, והטבת המס גדלה ככל שהמכונית בטוחה יותר. הטבת המס תינתן רק אם יש למכונית שש כריות אוויר או יותר. במסחריות מדובר בארבע כריות אוויר, לכל הפחות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית