הכנסת אישרה: מערכות בטיחות יקנו הטבות בביטוח

הספק המנוע נהפך לקריטריון בביטוח, ויחליף את נפח המנוע עם הזמן כמדד למידת הסיכון שבביצועי המכונית

דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

ועדה משותפת של ועדות הכספים והחוקה של הכנסת אישרה היום (ב') להעניק הנחות בדמי ביטוח החובה לנהגים עם מערכות מצילות חיים במכוניות.

המערכות שיקנו הנחה הן בקרת יציבות (ESP) שנדרשת כחובה בכל מכונית הנמכרת בישראל; מערכת למניעת נעילת גלגלים (ABS), שמותקנת כמעט בכל המכוניות שיוצרו בעשור האחרון; אבל גם שתי מערכות חדישות יותר- התראה על אי שמירת מרחק, או התראה על סטייה מנתיב. מערכות כאלה מותקנות במכוניות יוקרה, אבל אפשר להוסיף אותן גם למכוניות אחרות בעזרת התקנת מערכת חיצונית כמו איווקס או מובילאיי.

צילום: אילוסטרציה: עדי אורן

מידת החיסכון שיקנו המערכות משתנה - לנהגים צעירים עשויה להיות הפחתה של 20%-30%, לפי הערכות האוצר, אבל לנהגים עם פרופיל זהיר יותר, החיסכון צפוי להיות קטן בהרבה. בסך הכל, מעריכים באוצר כי דמי הביטוח שייגבו מהציבור ייפתחו ב-150 מיליון שקל בשנה.

חברות ביטוח רשאיות לקבוע את מחיר ביטוח רכב החובה רק לפי טכנולוגיות שאושרו. עד היום קביעת מחיר ביטוח רכב חובה נעשתה לפי אופן השימוש ובעלות הרכב, נפח המנוע, כריות אוויר וחמישה משתנים המתייחסים למאפייני הנהגים (גיל, ותק, מין, מספר תאונות ושלילות רישיון). קריטריון נוסף שאושר כעת הוא הספק המנוע, שצפוי להחליף את נפח המנוע כמדד למידת הסיכון שבביצועי המכונית.

באוצר אומרים כי ימשיכו לבחון טכנולוגיות חדשות, ובהן "קופסא ירוקה" לרישום מאפייני נהיגה, ויכניסו אותם בעתיד לרשימת הקריטריונים המעניקה הנחה.

גם רשות המיסים פירסמה באחרונה תוכנית להפחתת מיסוי למכוניות עם מערכות בטיחות, שתיכנס לתוקף עם אישור המיסוי הירוק. אך במקרה הזה גובה ההטבות המירבי יהיה 2,250 שקל, סכום נמוך בהרבה מהמחיר של אותן מערכות. בנוסף, ההטבות יינתנו לפי שיטה מורכבת - לכל מערכת בטיחות שהוגדרה מראש יינתן ניקוד, והנקודות יסתכמו לציון בטיחות, עד לציון 10.

הציון יכניס את המכונית לאחת משמונה קבוצות בטיחות, וכל קבוצה תקבל זיכוי מס מוגדר מראש. באופן זה, רמת האבזור הבטיחותי הבסיסית, שלה שייכות מכוניות עם שש כריות אוויר לפחות, מזכה בהטבה של 500 שקל במיסוי, והטבת המס הולכת וגדלה ככל שהמכונית בטוחה יותר.

אלא שמדרגות הזיכוי הן בפער של 200 או 250 שקלים זו מזו, ואילו מערכות הבטיחות יקרות ופערי המחיר ביניהן גדולים מההטבה בכמה מונים. מערכות הבטיחות התורמות לניקוד הן בקרת סטייה מנתיב, ניטור מרחק מפנים, מערכת לזיהוי הולכי רגל ומצלמת נסיעה לאחור. לדוגמה, התקנת מערכת מובילאיי, הכוללת בקרת סטייה מנתיב ומרחק מלפנים, עולה כ-2,400 שקל, יותר מסך כל הטבת המס.

אם לא די בכך, לפי התוכנית המתגבשת, אסור יהיה להתקין מערכות בטיחות בישראל - המכונית תהיה חייבת להיות מצוידת בהן כבר בצאתה משערי המפעל. לכן, התקנת מערכת כמו מובילאיי כלל לא תאפשר הטבת מס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"