הגזירות במשק |

שינוי בנוסחת המיסוי הירוק: המכוניות יתייקרו כל שנה

דגמי בנזין יעלו בקבוצה אחת או שתיים בציון הירוק, כלומר, המס עליהם יעלה ב-3,000 שקל או פחות מכך ■ המיסוי על מכוניות עם מנוע דיזל יטפס ב-4,500 שקל ואף יותר ■ מס איכות סביבה ובטיחות למכוניות יכניס לקופת המדינה 400 מיליון שקל בשנה

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

הממשלה צפויה לאשר ביום שני את השינוי בנוסחת המיסוי הירוק. הצעת ההחלטה היא כללית מאוד, ומסתכמת בהטלת האחריות על שרי האוצר, התחבורה והגנת הסביבה כדי לקבוע עדכון למיסוי הירוק.

הנוסחה החדשה מתבססת על מחקר שערך המשרד להגנת הסביבה, והיא צפויה להחמיר את הקריטריונים לזיכוי מס בשל זיהום אוויר נמוך. אולם, בהצעת ההחלטה יש גם חידוש. מעתה, הנוסחה לא תעודכן מדי שלוש שנים, כפי שנעשה כעת, אלא הקריטריונים יוחמרו מדיי שנה, וכך- המכוניות יתייקרו בראשית כל שנה.

לפי גורמים המכירים את הנוסחה, דגמי בנזין יעלו בקבוצה אחת או שתיים בציון הירוק, כלומר, המס עליהם יעלה ב-3,000 שקל או פחות מכך, אך מכוניות עם מנוע דיזל יקפצו שלוש או ארבע קבוצות, והמיסוי עליהם יטפס ב-4,500 שקל ואף יותר.

צילום: ללא קרדיט

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, מתנגד לעדכון הנוסחה שמציעה רשות המסים, ומציע לשנות את הנוסחה רק למכוניות שמחירן מעל 170 אלף שקל, כלומר, להחריג ממנו את מרבית המכוניות הנמכרות בישראל, כולל משפחתיות ועירוניות.

עם זאת, גורמים באוצר טוענים כי מכוניות מיני לא צריכות להתייקר, בהכרח, כיוון שליבואנים יש שולי רווח גדולים בדגמים אלה, והם יכולים לספוג את עליית המיסוי.

מעתה, לצד הציון הירוק המופיע במודעות הפרסום למכוניות ובקטלוגים, יופיע גם ציון בטיחות, שינוע מ-1 עד 10 נקודות, ויתבסס על אבזור הבטיחות המותקן במכונית (מס' כריות אוויר, בקרת סטייה מנתיב והתרעה על אי שמירת מרחק, בין היתר). מכוניות בטוחות יזכו אף להטבות מיסוי.

השינויים במיסוי הרכב צפויים להעלות את גביית המס ב-400 מיליון שקל כבר ב-2012, ולשנות את המגמה לפיה הכנסות המדינה ממיסוי כלי רכב נמצא בירידה. 2011 היתה שנת שיא בשוק הרכב בישראל, עם מסירות של כ-226 אלף מכוניות חדשות, עלייה של 5% לעומת 2010, אבל הכנסות המדינה ממיסוי ישיר על רכב דווקא ירדו ב-5.33% (לכדי 8.4 מילארד שקל) , בשל העלייה בחלקן של מכוניות קטנות, הנהנות משיעור מס נמוך באופן יחסי.

המיסוי על מכוניות חשמליות ירד לאחרונה, מ-10% ל-8%, והעלאת המיסוי על מכוניות היברידיות הוקפאה, ושיעורו ייוותר 30%. השינוי בנוסחת המיסוי הירוק לא צפוי להשפיע כלל על מכוניות עם הנעה אלטרנטיבית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר