גיוס שלישי לבטר פלייס: 200 מיליון דולר לפי שווי של 2.25 מיליארד דולר

בין המשקיעים החדשים: ג'נרל אלקטריק ו-UBS; החברה הכפילה את שוויה מאז סבב הגיוס ב-2010

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

בטר פלייס, חברת התשתית לרכב חשמלי, הודיעה בסוף השבוע כי סיימה סבב גיוס שלישי בהיקף של 200 מיליון דולר. הגיוס נערך לפי שווי של 2.25 מיליארד דולר - כמעט כפול משוויה בגיוס הקודם בראשית 2010, שהיה אז 1.25 מיליארד דולר. מאז הקמתה גייסה החברה 750 מיליון דולר.

המשקיעים בגיוס הנוכחי כוללים גופים כמו ג'נרל אלקטריק ובנק UBS השווייצי. גם בעלי המניות הקיימים של בטר פלייס, כמו החברה לישראל, HSBC ומורגן סטנלי, הזרימו כסף לחברה.

מדובר בהבעת אמון נרחבת בבטר פלייס, שמאז הקמתה ב 2007 לא הניבה רווחים או הכנסות כלשהן. ב-2010 הפסידה החברה 167 מיליון שקל, והגירעון שלה היה 305 מיליון שקל. חלק מהגופים שמזרימים כעת כסף לבטר פלייס הם שותפים עסקיים שלה: ג'נרל אלקטריק, למשל, מוכרת לבטר פלייס עמדות טעינה למכוניות, וחטיבת המימון של GE מעניקה לבטר פלייס הלוואות לרכישת מצברים.

"בסבב זה, בסיס בעלי המניות שלנו התרחב ומשלב עתה בנקים, מנהלי נכסים וחברות אחזקה ותעשייה מהמובילים בעולם", אמר עידן עופר, יו"ר בטר פלייס. ההון שגויס ישמש את החברה לפרוש תשתית במדינות נוספות, אחרי שכבר התקינה תחנות החלפות מצברים בישראל ובדנמרק. בשלב הבא ייפרשו תשתיות בקליפורניה, בסין, במדינת אונטריו שבקנדה ובהוואי. תחילת הפעילות של השירות בישראל מיועדת לרבעון הראשון של 2012, וברבעון השני תחל פעילות סדירות גם בקנברה שבאוסטרליה.

שי אגסי

החברה פתחה באחרונה גם משרדים בפאריס, כדי להרחיב את פעילותה במערב אירופה. מגעים מתקדמים מתקיימים עם ממשלות צרפת והולנד לקראת פרישת תשתית במדינות אלה. בסין מתוכננת פעילות מסחרית בדרום המדינה והחברה תציע את שירותיה גם באזור מפרץ סן פרנסיסקו בקליפורניה.

החברה מדווחת כי קיבלה יותר מ-1,000 הזמנות מקדימות בדנמרק, וחתמה על הסכמים עם 50 מתוך 98 רשויות מקומיות במדינה לפרישת תשתיות טעינה. באוסטרליה חתמה בטר פלייס על שיתוף פעולה עם חברות מקומיות, והיא מתכננת לפרוש במדינה את רשת הטעינה הגדולה בעולם למכוניות חשמליות.

המודל העסקי של בטר פלייס מבוסס על ההנחה שמחיר הדלק יעלה, ואילו מחיר המצברים יירד. ככל שמגמה זו תימשך, תגדל הכדאיות של מעבר למכונית חשמלית בשיטה שמציעה בטר פלייס - הכוללת מכירה של מכסת קילומטרים מראש, אספקת חשמל בבית ובעבודה וכן החלפת מצברים בנסיעות ארוכות. החברה תגיע לרווח בישראל כבר ב-2014, עת יהיו לה כ-40 אלף מנויים משלמים לפי התחזית שלה. שנה קודם לכן מתוכננת הנפקה של בטר פלייס בבורסה תל אביב.

אגסי רוצה להיות אדיסון

"אם משקיעים מתוחכמים בודקים את המודל העסקי לעומק ואומרים זאת בצ'ק ולא רק במלים, זה אומר משהו על החברה", אומר שי אגסי, מייסד בטר פלייס. "אנחנו רואים מההיסטוריה שאם אתה מחליף שימוש במולוקולה כמו נפט באלקטרונים, אתה יוצר המון שווי. אדיסון עשה זאת עם הנורה שהחליפה מנורת נפט, וזה קרה גם עם המקררים, האינטרנט ועכשיו עם החלפת המוזיקה בשוק דיגיטלי. שוק הדלק לתחבורה מקיף שני טריליון דולר בעולם, ורק בישראל היקפו הוא 20 מיליארד שקל. הראשון שיצליח להחליף אותו בפתרון יעיל יוכל לייצר הון רב".

באשר לשיתוף הפעולה המתרחב עם ג'נרל אלקטריק, אמר אגסי: "ההשקעה שלהם בחברה מסמנת את הצלחת שיתוף הפעולה ואת האמון שלהם בנו. יהיו הרבה השקעות של GE במכוניות חשמליות. הם נמצאים בכל שרשרת המזון סביב המכונית החשמלית".

לגבי הנפקה בבורסה, אגסי מציין כי "מתישהו נצטרך לעשות זאת, אבל בינתיים אנחנו מעדיפים לגייס בשוק הפרטי. אתה רואה שחברות רבות, כמו פייסבוק, מגייסות בשוק הפרטי וצוברות ערך לפני ההנפקה בשוק הון. כך מתאפשרת שמירה על החברה מתחת לרדאר של הדיווח הרבעוני והרגולוציה של שוק ההון, שמקשה על גיבוש אסטרטגיה לטווח ארוך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית