ראש בראש |

1.5 מיליון שקל מתגלגלים על הכביש

הפגשנו בין אאודי A6 וב.מ.וו 535i הגרמניות ליגואר XF הבריטית למבחן השוואתי נדיר - כדי לבדוק מיהי מכונית הסאלון המוצלחת ביותר

דניאל שמיל
דניאל שמיל
מבחן רכב- אאודי ב.אמ. וו ויגואר
דניאל שמיל
דניאל שמיל

1.5 מיליון שקל התגלגלו בשבוע שעבר לעבר ים המלח. שלוש מכוניות יוקרה מתוחכמות עשו את דרכן בנהמת מנוע, כשפנסי קסנון מבהיקים מאירים להן את הדרך. יצאנו לבחון שלוש מהמכוניות מהטובות בישראל - אאודי A6, ב.מ.וו 535i ויגואר XF - כדי להכריע מיהי המכונית המוצלחת ביותר ביניהן.

יצרניות היוקרה מייצרות מכוניות סדאן בשלושה גדלים: משפחתיות, לימוזינות (המכונות "מכוניות פאר") ובאמצע - מכוניות הסאלון. לעומת הלימוזינות המסורבלות, המיועדות בעיקר לנוסע במושב האחורי, מכוניות הסאלון מתוכננות להציע נסיעה נוחה ונעימה גם לנהג עצמו, אך מיועדות להיות מרווחות ומתאימות לנוסעים מאחור יותר ממכוניות משפחתיות.

זהו, כנראה, התמהיל הנכון: נוחות והידור, ללא ממדים גדולים מדי שיהפכו את המכונית למגושמת, אך מבלי לוותר על נוחות וביצועים או על אבזור וגאדג'טים. לכן, אפשר לומר כי המכונית המנצחת במבחן זה היא גם המכונית הטובה בישראל.

שתיים מהמתחרות הן הדור האחרון של מכוניות הסאלון הגרמניות - אאודי A6 וב.מ.וו סדרה 5, ששיווקן בישראל החל בחודשים האחרונים. הן מצוידות במנועי 3.0 ליטרים מוגדשי טורבו, עם הספקים של כ-300 כ"ס ומומנט זמין בכל מצב. בשני המקרים, מנועים אלה משודכים לתיבה מרובת הילוכים, המאפשרת יעילות רבה בהעברת הכוח. באאודי מדובר בתיבה רובוטית כפולת מצמד (DSG) עם שבעה הילוכים, ובב.מ.וו זו אוטומטית "רגילה", אבל עם שמונה יחסי העברה - פי שניים ממשפחתית משומשת ממוצעת.

הבדל חשוב נוסף בין המכוניות הוא הגלגלים המניעים. ב.מ.וו, באופן מסורתי, משתמשים בהנעה אחורית, ואילו באאודי מעדיפים הנעה קדמית, שבה כשנדרשת אחיזה נוספת, נשלח כוח גם לכל הגלגלים.

המצטרפת השלישית היא יוצאת הדופן שבחבורה - יגואר XF. זו מכונית בריטית, ותיקה מעט יותר (הוצגה ב-2008) ומצוידת במנוע שונה לגמרי באופיו. מול הגרמניות, שמשתמשות במנועי קטנים (יחסית) ויעילים, ליגואר יש מנוע בנפח 5.0 ליטר, בתצורת V8, שאופיו (כפי שמיד נגלה) שונה לחלוטין. היגואר אמורה היתה להיות יקרה בהרבה משתי מתחרותיה, אך הפחתת מחיר שנעשתה באחרונה הביאה אותה לסף המחיר של חצי מיליון שקל, ולמבחן הזה.

רושם ראשוני

שחור נחשב לצבע יוקרתי, ולכן נצבעו בו שתיים ממכוניות היוקרה שנבחנו כאן. חבל, זה מסתיר את עיצובן. בשלוש המכוניות התאמצו המעצבים להעניק להן מראה מיוחד, אבל לא מוחצן מדי. ל-A6 קווים רבועים וסולידיים, ורק החזית שלה מיוחדת עם עיצוב זוויתי ופנסי LED שמקנים לה מראה היי-טקי, שהבוחנים כינו "דארת' ווידר".

הב.מ.וו מפוסלת יותר, עם שפע בליטות וחריצים, שהופכים את עיצובה לדרמטי, אך גם מנופח מעט. והיגואר? ה-XF תוכננה להיות המכונית הראשונה בדור החדש, שמתנערת מהקווים המסורתיים של המותג לטובת מראה מודרני ומיוחד יותר. אולם, שנתיים אחרי הצגתה, ולמרות העיצוב המשובח של החלק האחורי, החזית הכבודה ועדויית הכרום מחזירה את יגואר למקום שממנו ניסתה לברוח. לעומת שתי מתחרותיה, דווקא היגואר היא זו שנראית קלאסית או מיושנת יותר, בהתאם לטעמכם.

עיצוב הפנים של מכונית סאלון צריך להיות איכותי, אבל גם נאה ומיוחד. שלוש המכוניות מנסות לעשות זאת, כל אחת בדרכה. ל-535i לוח מחוונים גבוה ומאסיבי, כשל רכב שטח, שאיכות החומרים המצוינת שלו לא מחפה על אפרוריות רבה. העיצוב יעיל ושימושי, וקל לאתר את הכפתורים המפעילים את שפע המערכות של המכונית, אבל אין תחושה מיוחדת. לוח המחוונים משמש כאן שולחן העבודה התכליתי של הנהג.

היגואר, לעומת זאת, עושה הכל כדי שתרגיש שהנסיעה היא אירוע חגיגי. כפתור ההתנעה (לסובב מפתח? מה פתאום!) פועם בקצב קבוע, ועם הלחיצה עליו נפתחים פתחי המזגן ובורר ההילוכים עולה ממקומו. העיצוב הכללי של תא הנוסעים מיוחד אף הוא, אך כבד למדי.

העיצוב הנעים ביותר נמצא באאודי, שמצליחה להיות איכותית ומיוחדת. המחוונים שמשלבים שעונים אנלוגיים עם גרפיקה דיגיטלית והתאורה המיוחדת בתא הנוסעים זכו אף הם למחמאות מצוות הבוחנים. וכעת, נצא לדרך.

עמידות בינעירונית

יגואר XF יוצאת לדרך ברעם מתגלגל. הצליל של מנוע ה-V8 שלה הוא מיוחד מאוד, ובלתי ניתן לתחליף. אולם, בדרך מצטרפים אליו גם קרקושים שונים ורעשים מוזרים. ה-XF כבר עברה עשרות קילומטרים בידיהם של כתבי רכב, ויכול להיות שמצבה לא מייצג את הדגם בכלל, אבל כנראה שאינו מגלה עמידות יוצאת דופן.

שלוש המכוניות נוחות מאוד בנסיעה בינעירונית, והמנועים מספקים שפע של כוח ומצריכים זהירות כדי לא להגיע למהירות שתסבך אותך עם החוק, אך האאודי נהנית מיתרון קטן בתחום זה, והתגובה של המנוע והגיר היא הטובה ביותר. לב.מ.וו יתרון בסעיף אחר - בידוד מרעשים - ומדובר במכונית שקטה ונעימה שאפשר להעביר בחברתה נסיעות ארוכות.

יד קלה על ההגה

מי שרוכש מכוניות עם מנועים כה חזקים, לא מחפש רק נוחות, אלא גם ביצועים והנאה מנהיגה - ושלושת המכוניות שבחנו מספקות זאת, כל אחת בדרכה. היגואר דרמטית גם כשהכביש מתפתל, וכשלוחצים עליה הזנב מחליק קלות, מבלי לזלוג לסכנה של ממש. ההגה, עם זאת, מנותק למדי.

אאודי משדרת תחושת יכולת, בזכות ההנעה לכל הגלגלים ומגבלות האחיזה הגבוהות, אבל הגה קל מדי פוגם בהנאה.

והב.מ.וו? היצרנית שפעם ייצרה את המכוניות הטובות ביותר לנהג, הוציאה מתחת ידיה מכונית נעימה, מאוזנת, שעדיין מאפשרת לנהג להיות מודע למצב האחיזה, אבל היא לא חדה כמו בעבר. למרות כל זאת, היא מנצחת בסעיף הזה.

מהמורות ברחובות

גם שייטות בינעירוניות כמו שלוש המכוניות שנבחנו, יבלו חלק ניכר מזמנן בכבישים עירוניים. לכן, החלק הזה של המבחן חשוב לא פחות בתאוצות בכבישים מהירים. שלוש המכוניות התגלו כנוחות למדי, אך כיול קשיח למתלים לא מאפשר לבודד את פגעי הכביש.

דווקא הב.מ.וו התבררה כנוחה ביותר ברחובות רצופים בפתחי ביוב ומהמורות, כשמאחוריה בפער קטן האאודי הנוקשה ושלישית היגואר, שטילטלה מעט את הנוסעים. אפשר היה לצפות, במכוניות כה גדולות, שבמושב האחורי יהיה מקום מספיק לשלושה, אבל בשלושתן המושב האחורי-אמצעי מספיק רק לילד. לשני הנוסעים האחרים מאחור, היגואר היא זו שתציע את המרווח הטוב ביותר, אך נוסעים גבוהים יסבלו מהגג המשתפל. אלה יעדיפו את הב.מ.וו, שמציעה מרווח ראש משופר.

השורה התחתונה

לא נגזים אם נאמר שהיתה זו זכות לנהוג בשלוש מכוניות מיוחדות כל כך. מדובר במוצרים הטובים ביותר של תעשיית הרכב (אם לא נכלול יצרנים אקזוטיים ומכוניות שמורכבות בעבודת יד) - "שפיצן טכנולוג'י" כפי שמוצהר בכל מסיבת עיתונאים גרמנית. אבל אחרי התלבטות קשה, היה אפשר לבחור במנצחת.

יגואר XF היא המכונית המיוחדת מבין השלוש - כזו שתוכל להיחשב קלאסית כבר בעוד כמה שנים, והיא נהנית ממנוע עם צליל משכר ומשרה אווירה יוצאת דופן. עם זאת, היא לא הצטיינה בשום תחום במיוחד, ולכן מגיעה למקום השלישי.

אאודי A6 תעניק הרבה סיפוק למי שמבקש בעיקר מכונית מרשימה, ואולי גם קצת מגניבה. עיצוב הפנים המוצלח והאיכות הגבוהה יוצרים תחושה של יוקרה, שאותה מחפשים לקוחות רבים. אחד הבוחנים בחר בה כמנצחת במבחן.

אולם, במבחן כה צמוד, התמהיל בין תכונות שונות הוא החשוב ביותר, ולכן ב.מ.וו 535i גורפת את הניצחון. זו מכונית נוחה ונעימה, בעלת מנוע מוצלח ובידוד רעשים מופתי, שהנהיגה בה מספקת הנאה מרובה, ולכן היא המנצחת במבחן זה. אפשר אף לומר שזו, כנראה, מכונית הנוסעים הטובה ביותר בישראל.

-

בנסיעת המבחן השתתפו עופר וקנין ודניאל סקלי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית