התוכניות של קרסו: שיווק מכוניות סיניות; קטנועים ומכוניות מארה"ב

לקראת ההנפקה הקרבה פירסמה החברה תשקיף; רנו פלואנס אחראית ל-19% מסך הכנסות החברה; אספקת ניסאן ג'וק תתעכב בחודשיים

דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

קרסו מוטורס, יבואנית רנו, ניסאן ואינפיניטי, פירסמה השבוע תשקיף עב כרס לקראת הנפקתה המיועדת בבורסה, השופך אור על מצבה הפיננסי ועל התוכנית העסקית של היבואנית החמישית הגדולה בישראל, שהיתה פרטית עד כה. ההנפקה לא נועדה לגייס כסף, אלא להסדיר את חלוקת הרכוש בין בני המשפחה. כיום, נמצאת השליטה בקרסו בידי תשעה בני משפחה מארבעה בתי אב, בניו של משה קרסו מקים החברה. ההנפקה תקבע בכמה מניות יחזיק כל אחד ותהפוך את הבעלות לנזילה יותר. רק 20% מהחברה יוצעו למכירה ולציבור ולפי הסכם בין בני משפחת קרסו, החלטות על מינוי דירקטורים ייעשו רק בתיאום מוקדם בניהם. כמו כן, בני המשפחה לא ימכרו מניות במשך 36 חודשים ממועד ההנפקה.

כמה גילויים מהתשקיף

קרסו הרוויחה בשנת 2010 98 מיליון שקל, עלייה ניכרת לעומת 2009, אז הרוויחה 32 מיליון שקל. ב-2008 אף נרשם הפסד, של 6.5 מליון שכנראה והביא לדחיית ההנפקה. ההכנסות הכוללות היו 2.3 מילארד שקל. קרסו היא היבואן החמישי בגודלו בישראל, ונתח השוק שלו ב-2010 עמד על 6.8%.

לקרסו יש הסכם ליבוא מכוניות עם יצרן סיני (ששמו אינו נחשף) באמצעות חברה בת בשם סי.איי.אם. בשלב זה, מדובר במזכר הבנות ויש כוונה להחליפו במארס 2012 בהסכם מלא.

ניסאן הודיעה לאחרונה לחברה כי יכולות הייצור שלה נפגעו ויכול עיכוב מסוים באספקת מכוניות וחלפים. באספקת רכב הפנאי ניסאן ג'וק יחול עיכוב של חודשיים.

ניסאן ג'וקצילום: ניסאן

החברה רואה בחיוב את האפשרות לייבא מכוניות של ניסאן מארה"ב, אך היא תלויה בהסכמת יצרן הרכב, ומהתשקיף ניתן להסיק כי טרם קיבלה את הסכמה זו.

בקרסו מגדירים את שוק הרכב הישראלי כ"אחד התחרותיים בעולם" וצופים כי ליבוא המקביל לא תהיה השפעה מהותית על עסקי החברה.

רנו פלואנס המשפחתית אחראית ל-59% ממסירות רנו ב-2010 ול-19% מכלל הכנסות החברה. למרות זאת, היבואנית הבלעדית של הגרסה החשמלית של הפלואנס היא בטר פלייס, עד 2016. למעשה, קרסו היא היבואנית הבלעדית של כל דגמי רנו, להוציא אלה החשמליים. למרות זאת, החברה חתמה על הסכם עם בטר פלייס במסגרתו תעניק לה שירותי לוגיסטיים ושירותי מוסך, תמורת תשלום. במקרה של ניסאן, לקרסו בלעדיות גם בכלי הרכב החשמליים מתוצרת החברה.

רק 36% מהכנסות החברה מ-2010 היו מלקוחות פרטיים, כל היתר - מלקוחות מוסדיים כמו חברות ליסינג.הדבר ממחיש את התלות של יבואני הרכב בחברות הליסינג הגדולות.

קרסו נמצאת במגעים עם יבואן רכב דו-גלגלי (מטרו, ששמה לא מוזכר בתשקיף) לרכישת חלק ממנה. עם זאת, בתשקיף מוערך שגם אם העסקה תצא לפועל היא אינה אמורה להיות מהותית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה