למה טסט לרכב נחשב למטלה גברית?

מוכרים לנו את אותם לוקשים, רק שעבורנו זה יותר מביך

שלומי ברזל-צרובה
שלומי ברזל
שלומי ברזל-צרובה
שלומי ברזל

לפני שבוע וחצי היא קראה לי "מותק", לפני חמישה ימים היא כבר עברה ל"מאמי", כך שהייתי מוכן לפצצה שלא איחרה להגיע. בפרק הזמן שחלף בין המותק למאמי ועד לנחיתת הפצצה, ניסיתי לבדוק אם עשיתי משהו שהצדיק את פרץ כינויי החיבה הללו. סרקתי בראשי את החודש וחצי האחרונים ולא גיליתי דבר. וזה לא שיש לי ציפיות מוגזמות. יום טוב מבחינתי הוא כזה שבו לא הפסדתי אצלה נקודות. מאחר שהאפשרות להרוויח נקודה טובה או שתיים כלל לא קיימת, נהפך יום ללא גריעת נקודות לחג של ממש עבורי. ואין הרבה כאלה, באמת. יומיים אחרי אותו מאמי היסטורי, נחתה הפצצה. "יש לי טסט לרכב, אתה יכול לקחת אותו בשבילי?", הרהיבה עוז ביום שלישי. הייתי צריך לצפות לזה, בכל זאת עברה בדיוק שנה מהפעם האחרונה שבה זכיתי למלות חיבה, וגם אז הן הגיעו בסמיכות מטרידה למועד הטסט. ועדיין הופתעתי. הרי בכל שנה אני דוחה את האפשרות הזאת על הסף, אז למה היא חושבת שמשהו ישתנה הפעם. האם התדמית שלי עד כדי כך נמוכה בעיניה?

בשאריות הזכריות שעוד נותרו בי, אמרתי לעינת שגם השנה היא תיאלץ לעבור את הטסט בלעדי. מעבר לנטייה שלה לסנג'ר אותי ככל האפשר, אני באמת מתקשה להבין מה גורם לה לחשוב שהסיכויים שלי לצלוח את הטסט טובים משלה. כמו שאני מבין את הנושא, ועל פי הניסיון שלי משהות כזאת או אחרת במרבצי הניאנדרטליות של המוסכים ושל מכוני הרישוי, ההסתברות שעינת תעבור טסט עם רכב בעל שלושה גלגלים בלבד וללא מנוע גדולה במאות אחוזים מהסיכוי שאני אעבור שם טסט עם יגואר שזה עתה ירדה מפס הייצור.

ובכלל, מה בחיינו המשותפים יכול לעזאזל להוביל אותה למסקנה שאני מבין בכלי רכב יותר ממנה. יש לי יתרונות מזעריים עליה, אבל זה לא משהו שיוצר את ההבדל בדרך לטסט. אני יודע למלא אוויר בצמיג, מסוגל לפתוח מכסה מנוע, ובזכות עבודה מאומצת בחדרי כושר גם יכול להחליף גלגל. כאן מתחיל ונגמר הידע שלי במכונאות רכב. אלא אם הכרת מדיד השמן ומיכל המים הם המקבילה לפענוח צפונות הקבלה.

אם אשה עוד מרגישה די טבעי עם העובדה שהמוסכניק שלה יורה לעברה מושגים שאין לה מושג ירוק מהם, אז אני כגבר חש מושפל עד עפר למשמע אותם מושגים בדיוק ולנוכח העובדה שאין לי מושג ירוק מהם. מוכרים לי את אותם לוקשים שמוכרים לכן, גברות יקרות. ואתן יודעות מה, זה קורה גם עם מתקן מכונות הכביסה, עם החשמלאי, עם איש המזגנים ועם טכנאי הטלוויזיה. בשביל מה, ריבונו של עולם, אתן חייבות לומר לו "אני צריכה לדבר על זה עם בעלי"? את הרי יודעת שבעלך לא יודע כלום, הוא יודע שבעלך לא יודע כלום, אז בשביל מה להשפיל?

אם תרצו לדעת משהו על עיתונות, אשמח אם תפנו אלי בנושא. לגבי שאר הדברים, עשו עמי חסד ורדו מזה. לדבר הזה שיש לנו מקדימה ולעתים נוסק למספר ס"מ לא מבוטל, כך על פי שמועות, אין שום קשר למוח או לידע. אם כבר, יש לא מעט עדויות שהוא דופק את הפעולה הבסיסית של המוח.

עינת חזרה לעמידת מוצא של כלב אמסטף, ולקחה את גורלה בידיה. היא רק ביקשה שאקפיץ אותה למוסך, כדי שתשאיר את הרכב לטיפול לקראת טסט. הבהרתי לה שאשמח לעשות זאת, בתקווה שהדבר יאט מעט את קצב צבירת הנקודות השחורות המטורף שלי. הקפצתי את הדרדקים לבית הספר ולגן ומיהרתי למוסך. לא יצאתי מהרכב, אבל גם ממנו אפשר היה להבחין כי ששון, מנהל המוסך, זוכה לכמות חיוכים שאני לאחר עשר שנות נישואים עדיין לא הגעתי אליה.

האם לששון יש חוש הומור כל כך משובח, או שהנוכלת פשוט משתמשת בקסמיה הנשיים כדי לשמן את המחיר? מה זה משנה, הנה דבר שאני כגבר יודע על מוסכניקים ועינת עדיין לא. במקום הזה עובדים ללא הבדל של גזע, מין, דת ולאום. פשוט דופקים את כולם באופן אחיד.

למחרת, בערך ב-15:45, התקשרה עינת מחויכת כולה. עברתי טסט. מתברר שהקטע עם ששון היה לא יותר מתרגול לקראת הדבר האמיתי. אשתי האהובה הצטיידה בחברה שמבוגרת ממנה בעשור לפחות ושמה פעמיה למכון הרישוי. מעבר להכנת הרכב לקראת המבחן הגדול, היא גם הקפידה להכין תקרובת לכל אחד מהבוחנים. היא תטפל בצעירים שבטוחים שכל דבר הוא מנוע שאפשר לדחוף אליו משהו, ואילו החברה תסגור פינה עם הוותיקים, שמן הסתם מאכילים את הצעירים בסיפורים הזויים על רומנים כאלה ואחרים שהיו להם בזכות הליפט.

השיטה עבדה מעל המצופה. הצעירים חיזרו, הוותיקים החמיאו והעגלה - הסוזוקי, לא החברה, חלילה - עברה טסט בניסיון הראשון. המין הגברי מעולם לא נראה פתטי יותר בעיני עינת, ואת זה אני אומר בביטחון מלא גם אחרי עשר שנות נישואים. תני לאנשי הגריז מעט כתף, חייכי בכל בדיחה סקסיסטית, ספרי לאן את יוצאת לבלות, הזכירי אפילו שאת נשואה ואם לילדים - ואין דבר בעולם שימנע ממך לעבור בהצלחה את הטסט.

זה משהו שדומה לעריכת מבחן רורשך למכור לסקס. לא משנה איזו צורה תראה לו, הוא תמיד יגיד שזה כוס. מעניין את הביצה השמאלית שלו אם לכוס הזה יש ארבעה גלגלים, אם המגבים תקינים ואם פנסי האיתות עובדים. הלב של המפגר כבר מזמזם חמש דקות את השיר מבית אבא "הלילה, לילה, לילה, שמחה גדולה הלילה". כן, בטח.

יומיים אחר כך הגיעה עוד שיחת טלפון מעינת. "אי אפשר לנהוג ברכב הזה יותר", שאגה. "בכל סיבוב יש רעשים כאילו משהו שבור. איך זה יכול להיות? רק לפני יומיים הוא עבר טסט". שלחתי אותה לששון. הלכו שתי ציריות וניתנה המלצה חמה להחליף שני צמיגים קדמיים. הפעם כבר לא היו חיוכים. אמרתי לה שאפשר לסחוב את המצב הזה עוד שנה, אבל כשתגיע לטסט של 2011, היא תהיה חייבת ללבוש שמלה קצרה יותר מזו של חורף 2010. תקווי גם שהבוחנים יתחלפו, אמרתי, אחרת הם כבר יסגרו אתך חשבון.

עינת לא המציאה שום דבר, מי כמוני יודע. נשים למדו עם השנים לנצל את המתנות שהעניק להן בורא עולם כדי לעבוד על כל החסכים שהוא הותיר בנו הגברים. אני רואה איך בנות כיתה ד'1 מסובבות על האצבע הקטנה את הבן שלי, עוקב אחרי השיטות שמפתחת עלמה בת החמש כדי לעשוק את הבנים בגן שלה, וזוכר היטב את התחמנות של אמא שלי. אבל דעו לכן בנות, לא לעולם חוסן. או יופי.

שלושה ק"מ בקו אווירי משיכון דן ו-30 שנה צפונה מעינת, נתקעה בשבוע שעבר גם הגברת זהבה ברזל עם עגלה שצריכה לעבור טסט. העירקית המכובדת הזאת לא תחשוף רבע כתף, לא תחייך לאף אחד וגם לא מאמינה שמישהו ירצה לבוא לבילוי הסוער שלה בימי רביעי עם חברותיה למועדון ויצ"ו. 40 שנות נישואים הספיקו לה כדי לדעת שהגבר שלה לא יותר טוב ממנה באף דבר, כולל בנבכי המכונאות. לעומת זאת, למדה, יש גברים אחרים שטובים רק לדבר אחד. לא קוראים להם נסים, גם לא שלומי. פשוט מאכער, זה יספיק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?