המלצה: להגביל את יבוא הרכב האישי

זיופים, העלמות מס וכלי רכב מסוכנים - כך נראה ענף היבוא האישי לפי ועדה ציבורית שהקים משרד התחבורה

דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

>> בשנים האחרונות נהפך היבוא האישי של כלי רכב מקוריוז לאחת התופעות המשפיעות ביותר על הענף בכלל, ועל מכוניות היוקרה בפרט. ב-2008 הונפקו 2,698 רישיונות ליבוא אישי, וכשליש מכלל מכוניות היוקרה שנקנו בישראל הגיעו לרוכשים בדרך זו.

במקביל, התפתח מקצוע חדש - מתווך יבוא אישי, שתפקידו לסייע בתהליך הביורוקרטי המסובך. במשרד התחבורה חשדו כי היבוא האישי נהפך ליבוא מסחרי במסווה, ולכן הקים מנכ"ל המשרד היוצא, גדעון סיטרמן, ועדה ציבורית לבחינת התחום. בראש הוועדה עמדה השופטת בדימוס קיי בלאנש, והיא כללה גם מהנדס רכב ונציגים מרשות המסים וממשרד התחבורה. דו"ח הוועדה הוגש לפני כחודש, אך במשרד התחבורה לא ממהרים לפרסמו, וייתכן שמחכים שם למנכ"ל החדש, יעקב גנות, כדי להחליט אילו מההמלצות יפורסמו. ואולם לידי TheMarker הגיע הדו"ח המלא, ואנו מביאים את הממצאים, המסקנות והתגובות.

זיופים, העלמות מס וכלי רכב מסוכנים

בין היתר, גילתה הוועדה שהיבוא האישי בישראל הוא לא תמיד אישי, וכי פעמים רבות מדובר למעשה ביבוא מסחרי במסווה. סוחרי רכב מתחזים ליועצים ומתווכים, אך למעשה מביאים מכוניות למלאי.

ל-38% מהאזרחים שייבאו לכאורה מכונית יש הכנסה נמוכה משכר המינימום או אפסית, ולא ברור כיצד הם משלמים עבור מכוניות יוקרה - מה שמעלה את החשד שהם למעשה אנשי קש, ושאת הרכב קונה אדם אחר.

עוד מציין הדו"ח כי ניתן להשתמש בחשבוניות מזויפות כדי לרמות את המכס ולשלם מסים נמוכים על הרכב. כך למשל, נטען כי מכוניות מסוימות ניזוקו בסופת ההוריקן קתרינה לפני שהגיעו לישראל, ולכן ערכן ירד - טענה שהתגלתה כשקרית.

הונאת מיסוי אחרת שמתאר הדו"ח קשורה להוצאות רכב. לפי החוק, אסור להשתמש במכוניות מיבוא אישי לצרכים עסקיים, אך בפועל, שליש מהמייבאים מבקשים ומקבלים הכרה בהוצאות רכב לצורכי מס.

בעיה נוספת נוגעת לרישוי המכוניות. הוועדה מצאה זיופים בזהות המכונית, באמצעות הטבעת מספר שלדה ואפילו בהחלפה פשוטה של לוחית הרישוי. כך מגיעות לישראל מכוניות עם פגמים בטיחותיים, ולא ברור אפילו אם נהגיהן מודעים למצב. בנוסף, היעדר הקשר עם היצרן או היבואן המורשה לא מאפשר לבצע קריאות יזומות לתיקון פגמים בטיחותיים (Recall). חלק מהמכוניות מגיעות עם פנסים לא תקניים, מד מהירות עם מיילים ולא קילומטרים לשעה ומערכות מיזוג אוויר שאינן מתאימות לתקינה הישראלית.

לוועדה יש ביקורת גם על משרד החתבורה. לפי הממצאים, תהליך היבוא האישי סובל מעודף ביורוקרטיה, והוא ארוך ומתיש, נוסף על היותו לא יעיל, שכן משרד התחבורה מתקשה לאתר מסמכים מזויפים ולבחון את המכוניות המגיעות לישראל. עם זאת, הדו"ח לא כולל מסקנות אישיות על פקידי משרד התחבורה שהתרשלו בבדיקת ממסמכי רכב.

ההמלצות: להמשיך ביבוא - תחת מגבלות קשות

"עד שתקנות היבוא המקביל ייכנסו לתוקף, היבוא האישי הוא האלטרנטיווה היחידה ליבוא המוסדי המוסדר", קובעת הוועדה. לכן, לדבריה, "יש לשמר את היבוא האישי". גם בעתיד יאפשר היבוא האישי את "הזכות החוקתית של הצרכן לרכוש את שלבו חפץ". לפי הדו"ח, עצם קיומו של היבוא האישי יוצר איום מתמיד על היבואנים ושומר על המחירים נמוכים.

הוועדה ממליצה להגדיל את המערכת של משרד התחבורה העוסקת בתחום, ולגבש נוהל יבוא חדש ופשוט יותר. תוכנות מחשב יאפשרו בקרה יעילה יותר על הבקשות ליבוא, כשחלק מהמימון לכך יגיע מאגרה חדשה שתוטל על הנפקת רישיון יבוא. הדו"ח ממליץ גם להטיל סנקציות על זיופי מסמכים.

היבוא יוגבל למכונית אחת בשנתיים, וכדי שהמכונית לא תועבר בפועל לאדם אחר - תותר הנהיגה בה רק לקרובים מדרגה ראשונה של המייבא. יבוא מכוניות משומשות יוגבל, כך שיובאו לישראל מכוניות לאחר 12 חודשי שימוש בלבד.

הוועדה ממליצה לחלק את המכוניות לארבע קטגוריות, במטרה לקבוע הליך יבוא שונה לכל סוג של רכב. ככל שהמכונית רחוקה יותר מהתקינה הישראלית, יהיה קשה יותר לייבא אותה.

שלוש הקטגוריות הראשונות מתייחסות למכוניות בתקינה אירופית והרביעית למכוניות העומדות בתקינה אמריקאית. עבור מכונית מהקטגוריה הרביעית, יצטרכו המייבאים להציג אישור של מוסך מורשה להתקנת פנסים א-סימטריים ואישור כי מערכת האזעקה מתאימה לתדר בישראל.

כל המכוניות יצטרכו לקבל אישור שירות וחלפים מהיבואן המורשה או מאחד המוסכים שלו, ולחלופין, להציג תעודת אחריות בינלאומית. היבואן הסדיר יהיה חייב לעקוב אחרי קריאות לתיקון ולזמן את בעל הרכב במידת הצורך. לפי ההמלצות, כל מכונית תיבדק כדי לוודא שמערכות הבטיחות בה תקינות.

המשמעות: בולמים את היבוא האישי

שר התחבורה עדיין לא התייחס למסקנות הוועדה, ולא ברור איזה מהן, אם בכלל, הוא מתכוון לאמץ. עם זאת, ניתן לומר כי ההמלצות של ועדת בלאנש, למרות הקריאה המפורשת להמשיך ולאפשר את היבוא האישי, הן מכה קשה לענף. הגבלת הגיל של המכוניות מקטינה את כדאיות היבוא שלהן, והאיסור להעביר כסף באמצעות מתווך מקשה על התהליך. יישום מסקנות הוועדה יוביל ככל הנראה לצמצום במספר המכוניות מיבוא אישי שייכנסו לישראל.

ואולם, הדבר יסייע לבטיחות בדרכים, שכן אם יתקבלו המלצות הוועדה יעלו על הכבישים רק מכוניות בטוחות ותקינות מיבוא אישי, ולא משומשות שמצבן אינו ברור. שינוי אמיתי בענף הרכב יתרחש כנראה רק עם פתיחת השוק ליבוא מקביל.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "שר התחבורה ישראל כץ קיבל לידיו את הדו"ח וקיים דיון בנושא עם אנשי המקצוע של המשרד. השר הנחה את אנשי משרדו לנתח את ממצאי הדו"ח ולהציג בפניו פירוט של כל המשמעויות הנובעות ממנו לפני שיקבל החלטה בנושא".

מוטי קקון מחברת קיי אנד ג'י, נציגת האיגוד ליבוא אישי, מסר בתגובה: "הליך היבוא האישי מיועד לאפשר לאזרח לקבל אלטרנטיווה במדינה מתוקנת ומפותחת. מסקנות הוועדה סותרות את מטרותיה היא ומלמדות על נקיטת צעדים לצמצום זכויות האזרח מפאת חוסר יכולת להתמודד עם המצב הקיים. המלצות הוועדה מבוססות על אסטרטגיה נוגדת תחרות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?