ישראל במקום האחרון בעולם המערבי בהשבת מכוניות גנובות: רק אחת מארבע מכוניות גנובות חוזרת לבעליה

כך נודע ל-TheMarker; הסיבה: עבריינים משתמשים במכוניות כמאגר חלפים

ליאור גוטמן
ליאור גוטמן

מדינת ישראל במקום האחרון בעולם המערבי באיתור מכוניות גנובות: רק 26% מהמכוניות שנעלמו חוזרות בסופו של דבר לידי בעליהן - לעומת 68% באירופה או 65% בארה"ב - כך נודע ל-TheMarker. הסיבה למספר הנמוך היא הביקוש הרב למכוניות מצד עבריינים, המשתמשים במכוניות הגנובות כמאגר חלפים לתיקון כלי רכב שעברו תאונה קשה אך לא הושבתו.

יו"ר איגוד המוסכים, רונן לוי, מסביר שלאחר תיקון המכונית הפגומה היא חוזרת אל הכביש, לא פעם בתור מכונית משומשת "במצב טוב": "כיום מכוניות שניזוקה בתאונת דרכים קשה תורד מהכביש אם עלות הנזק עלתה על 60% משווי הרכב, אולם המפקח על הביטוח התיר מכירת מכונית שניזוקה רק ב-50% לצד שלישי תחת הכותרת 'אובדן להלכה'. אותו קונה מקבל לא רק גרוטאה אלא גם את רישיון הרכב, והוא אינו מחויב בדיווח כלפי אף גורם".

על פי נתוני יחידת אתג"ר, בכל שנה נגנבות ומפורקות כ-15 אלף מכוניות, המשקפות אובדן כספי ישיר לציבור בשווי של כ-900 מיליון שקל. לכך מיתוסף הפסד כלכלי גדול לחברות הביטוח, למדינה ולבעלי עסקים בתחום, שאינם יכולים לקבל תמורה מלאה בעבור מכירת חלפים למכוניות אלה. לנזקים אלה יש להוסיף את ההוצאות של משטרת ישראל על המאבק בגניבות הרכב.

הביקוש הגבוה לחלפים זולים מגביר את היקף הגניבות הכולל, שהסתכם ב-2006 ביותר מ-33 אלף כלי רכב - שיעור הגניבות הגבוה ביותר מבין מדינות המערב ביחס לגודל צי הרכב. כדי לצמצם את ממדי התופעה הוקם פורום חדש לארגוני רכב, הקורא לחייב את חברות הביטוח להעביר את פרטי רישיון הרכב של מכוניות שהוכרזו "אובדן להלכה" לרשויות החוק, כך שיהיה ניתן לעקוב אחריהן כשהן נמכרות לגורם שלישי. הפורום כולל את איגוד קציני בטיחות בתעבורה, איגוד המוסכים בישראל, איגוד מכוני הרישוי, איגוד שמאי הביטוח ואיגוד יבואני הרכב.

לוי מספר שבדיון בוועדת הכלכלה שנערך לפני כשנתיים כבר הוגשה המלצת דיווח, אך נציגי משרד התחבורה טענו שאין בידיהם כוח אדם מתאים לטיפול בתופעה: "ישנם מקרים בהם הקונה מכר את הרישיון לגורם עבריין או תיקן את המכונית בעצמו והחזיר אותה אל הכביש. כיום יש כ-3,000 עוסקים לא מורשים שנהנים מעבודה שעיקרה תיקון מכוניות פגומות". לוי מקווה שהפורום החדש יצליח לשכנע את רשויות החוק לחייב מכוניות פגומות ברישום. כך יועבר המידע למשטרה, דבר שיפחית את מספר החלפים הגנובים שנמכרים, והנזקים לענף ולבטיחות הנוסעים יצטמצמו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רחוב חרות, רמת גן. לדברי המתווך, זוהי עסקה טובה לשני הצדדים

כללי המשחק השתנו: הדירה שנמכרה "על הנייר" - עם מלכוד

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות