ישראל במקום האחרון בעולם המערבי בהשבת מכוניות גנובות: רק אחת מארבע מכוניות גנובות חוזרת לבעליה

כך נודע ל-TheMarker; הסיבה: עבריינים משתמשים במכוניות כמאגר חלפים

ליאור גוטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור גוטמן

מדינת ישראל במקום האחרון בעולם המערבי באיתור מכוניות גנובות: רק 26% מהמכוניות שנעלמו חוזרות בסופו של דבר לידי בעליהן - לעומת 68% באירופה או 65% בארה"ב - כך נודע ל-TheMarker. הסיבה למספר הנמוך היא הביקוש הרב למכוניות מצד עבריינים, המשתמשים במכוניות הגנובות כמאגר חלפים לתיקון כלי רכב שעברו תאונה קשה אך לא הושבתו.

יו"ר איגוד המוסכים, רונן לוי, מסביר שלאחר תיקון המכונית הפגומה היא חוזרת אל הכביש, לא פעם בתור מכונית משומשת "במצב טוב": "כיום מכוניות שניזוקה בתאונת דרכים קשה תורד מהכביש אם עלות הנזק עלתה על 60% משווי הרכב, אולם המפקח על הביטוח התיר מכירת מכונית שניזוקה רק ב-50% לצד שלישי תחת הכותרת 'אובדן להלכה'. אותו קונה מקבל לא רק גרוטאה אלא גם את רישיון הרכב, והוא אינו מחויב בדיווח כלפי אף גורם".

על פי נתוני יחידת אתג"ר, בכל שנה נגנבות ומפורקות כ-15 אלף מכוניות, המשקפות אובדן כספי ישיר לציבור בשווי של כ-900 מיליון שקל. לכך מיתוסף הפסד כלכלי גדול לחברות הביטוח, למדינה ולבעלי עסקים בתחום, שאינם יכולים לקבל תמורה מלאה בעבור מכירת חלפים למכוניות אלה. לנזקים אלה יש להוסיף את ההוצאות של משטרת ישראל על המאבק בגניבות הרכב.

הביקוש הגבוה לחלפים זולים מגביר את היקף הגניבות הכולל, שהסתכם ב-2006 ביותר מ-33 אלף כלי רכב - שיעור הגניבות הגבוה ביותר מבין מדינות המערב ביחס לגודל צי הרכב. כדי לצמצם את ממדי התופעה הוקם פורום חדש לארגוני רכב, הקורא לחייב את חברות הביטוח להעביר את פרטי רישיון הרכב של מכוניות שהוכרזו "אובדן להלכה" לרשויות החוק, כך שיהיה ניתן לעקוב אחריהן כשהן נמכרות לגורם שלישי. הפורום כולל את איגוד קציני בטיחות בתעבורה, איגוד המוסכים בישראל, איגוד מכוני הרישוי, איגוד שמאי הביטוח ואיגוד יבואני הרכב.

לוי מספר שבדיון בוועדת הכלכלה שנערך לפני כשנתיים כבר הוגשה המלצת דיווח, אך נציגי משרד התחבורה טענו שאין בידיהם כוח אדם מתאים לטיפול בתופעה: "ישנם מקרים בהם הקונה מכר את הרישיון לגורם עבריין או תיקן את המכונית בעצמו והחזיר אותה אל הכביש. כיום יש כ-3,000 עוסקים לא מורשים שנהנים מעבודה שעיקרה תיקון מכוניות פגומות". לוי מקווה שהפורום החדש יצליח לשכנע את רשויות החוק לחייב מכוניות פגומות ברישום. כך יועבר המידע למשטרה, דבר שיפחית את מספר החלפים הגנובים שנמכרים, והנזקים לענף ולבטיחות הנוסעים יצטמצמו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות