שוק הרכב הישראלי התכווץ: ירידה של 2.7% במסירות המכוניות ב-2006; מאזדה שומרת על מקומה בראש הטבלה

ב-2006 נמסרו 149,505 מכוניות, לעומת 153,658 מכוניות ב-2005; ירידת מחירי המכוניות הצפויה החודש ומלחמת לבנון פגעו במכירות כלי הרכב; ציפיות לעלייה במכירות בינואר

שחר הזלקורן
שחר הזלקורן

לראשונה זה שלוש שנים, התכווץ שוק הרכב בישראל. הציפייה לירידה במחירי המכוניות החדשות שנכנסה לתוקף אתמול, האטה את שוק הרכב בדצמבר: 10,907 מכוניות בלבד נמסרו בחודש שעבר, לעומת 12,945 שנמסרו בנובמבר, ו-16,135 מכוניות - בדצמבר 2005.

אמנם הידיעות על ההוזלה הצפויה התפרסמו בתחילת נובמבר, אך עיקר ההשפעה הורגשה בדצמבר; הלקוחות התרחקו מאולמות התצוגה והעדיפו לדחות את הקנייה לשנה החדשה. למספר הנמוך של המכוניות החדשות שנמסרו בדצמבר היתה השפעה על סיכום המכירות של 2006.

גם ב-2006: מאזדה בראש טבלת המכירות

ב-2006 נמסרו 149,505 מכוניות, לעומת 153,658 מכוניות ב-2005 - ירידה של כ-2.7%. "זו אינה ירידה משמעותית", אומר יקי אנוך, יו"ר איגוד יבואני הרכב. "בהתחשב בנסיבות, לא היה אפשר לצפות לשנה טובה יותר. צריך לזכור שמלבד הציפייה להוזלה, שהאטה את השוק, היתה בקיץ מלחמה שהשפיעה גם היא על השוק". אנוך מעריך שבינואר יחול שיפור ניכר במספר המסירות של כלי רכב חדשים.

דלק מוטורס, יבואנית הרכב הגדולה בישראל, סבלה בדצמבר מירידה במספר המסירות של מאזדה: רק 621 מכוניות של היצרנית היפאנית נמסרו בדצמבר, לעומת 1,813 מכוניות בנובמבר ו-2,411 בדצמבר 2005. "לא הורדנו מחירים לפני ינואר, והרבה לקוחות בחרו לחכות", מסביר סמנכ"ל השיווק בדלק מוטורס, יואב חפץ. "יש לנו הרבה הזמנות לינואר?פברואר".

למרות הירידה הזמנית במספר המסירות, שומרת מאזדה על מעמדה כמותג הנמכר בישראל, לפני יונדאי וטויוטה. להערכת מקורות בענף הרכב, הנהלת דלק נמנעה מלהוריד מחירים - צעד שהיה מגדיל את מספר המסירות - לאחר שהתברר כי מאזדה תסיים את 2006 בראש טבלת המותגים.

בסיכום המסירות השנתי לפי יבואנים, דלק מוטורס מובילה בפער ניכר; זו השנה ה-11 ברציפות שהיבואנית מובילה את הטבלה.

"זו אינה ירידה משמעותית", אומר יקי אנוך, יו"ר איגוד יבואני הרכב. "בהתחשב בנסיבות, אי אפשר היה לצפות לשנה טובה יותר. צריך לזכור שמלבד הציפייה להוזלה, שהאטה את השוק, היתה בקיץ מלחמה שהשפיעה גם היא על השוק". אנוך מעריך שבינואר יחול שיפור ניכר במספר המסירות של כלי רכב חדשים.

דלק מוטורס, יבואנית הרכב הגדולה בישראל, סבלה בדצמבר מירידה במספר המסירות של מאזדה - רק 621 מכוניות של היצרנית היפאנית נמסרו בחודש האחרון של השנה, לעומת 1,813 מכוניות בנובמבר ו- 2,411 בדצמבר 2005. "לא הורדנו מחירים לפני ינואר, ולכן הרבה לקוחות בחרו לחכות", מסביר סמנכ"ל השיווק בדלק מוטורס, יואב חפץ. "כעת יש לנו צבר הזמנות גדול שיתממש בינואר-פברואר".

למרות הירידה הזמנית, מאזדה שומרת על מעמדה כמותג הנמכר בישראל, לפני יונדאי וטויוטה. להערכת מקורות בענף הרכב, הנהלת דלק נמנעה מלהוריד מחירים - צעד שהיה מגדיל את מספר המסירות, לאחר שהתברר כי מאזדה תסיים את 2006 בראש טבלת המותגים.

בסיכום המסירות השנתי לפי יבואנים, דלק מוטורס מובילה בפער ניכר. זו השנה ה-11 ברציפות שהיבואנית מובילה את טבלת המסירות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה