אף על פי כן - נוע תנוע!

המצב הביטחוני מערים קשיים גם על נהגי הצפון, שנאלצים להתמודד עם מוסכים סגורים, מכוני רישוי מושבתים וסוכנויות ביטוח נעולות. המדריך המלחמתי לנהג הצפוני

תומר הדר
תומר הדר

בדומה לעסקים רבים בצפון, גם עסקי המכוניות נפגעים כתוצאה מהמלחמה. בין השאר נסגרו מוסכים, סוכנויות לביטוח ומכוני רישוי, ונדמה שאין מי שיטפל ב-550 אלף המכוניות הנמצאות בצפון - כרבע ממספר המכוניות בישראל. עם זאת, המצב הביטחוני לא שינה את העובדה שמכוניות זקוקות לטיפולים תקופתיים, לחידוש רישיונות ולעתים גם לחילוץ. הנה כמה עצות לבעלי כלי רכב בצפון:

1. מה עושים אם פג תוקף רישיון הנהיגה?

2.מה עושים אם פג תוקף רישיון הרכב ומכון הרישוי סגור?

אבנר עובדיה, דובר משרד התחבורה: "שוטרי משטרת התנועה בצפון יקלו עם תושבים שאין למכוניתם רישיון תקף. לא יינתנו קנסות על עבירה זו. משום שמדובר בנושא בעל חשיבות בטיחותית גבוהה, שכן המבחן השנתי מאשר את תקינות המכונית וחושף ליקויים שעלולים לגרום לתאונה, מומלץ לתושבי הצפון להגיע אל מכוני רישוי באזור חדרה ומדרום לה כדי לבצע את מבחן הרישוי. מכוני הרישוי קיבלו הודעה על כך שמכוניות מאזור הצפון צפויות להגיע, ונערכו מבעוד מועד לקראת העומסים שעשויים להיווצר".

3.מועד הטיפול התקופתי למכונית הגיע, אך המוסך סגור. האם ייגרם למכונית נזק?

מאגף השירות של חברת מאיר, יבואנית וולבו והונדה, נמסר: "אפשר לחרוג מהקילומטראז' המומלץ לטיפול במכונית בשיעור של 10%. לדוגמה: אם הטיפול הוא טיפול 20 אלף קילומטר, אפשר לחרוג עד 2,000 קילומטרים. במידה ששיעור החריגה עובר את ה-10%, מומלץ להגיע למוסך באזור המרכז ולבצע את הטיפול".

4.האם אפשר לחרוג מהמהירות המותרת בכבישי הצפון כדי לצמצם את זמן השהות מחוץ למרחב המוגן?

מאגף התנועה נמסר: "כרגע מתמקדת משטרת התנועה בצפון באכיפת עבירות מסכנות חיים בלבד, כמו נהיגה בשכרות. משטרת התנועה ממקדת את כוחותיה בהקלת עומסי תנועה על מנת שלא ייווצרו בכבישי הצפון ריכוזים של מכוניות. עבירות מהירות ייאכפו ברגישות ובשיקול דעת".

5.מה עושים אם המכונית מתקלקלת ונזקקים לגרירה ולחילוץ מהצפון? תוך כמה זמן יגיע הגרר?

מיכה קראוס, מנכ"ל חברת שגריר מערכות רכב: "אנחנו פועלים בצפון באופן רצוף. זמני התגובה לא השתנו לאור המלחמה. עקב ירידה במספר המכוניות שנוסעות בכבישי הצפון קיימת ירידה של 36% במספר הקריאות מאזור זה. במקרה של תקלה במכונית שדורשת זימון גרר, מומלץ להחביא את המפתח במקום נסתר מן העין, להסתתר במרחב מוגן בסמוך ולהזמין משם את הגרר".

6.מה עושים אם המכונית מעורבת בתאונה בצפון וכל המוסכים ומשרדי השמאות סגורים?

שלומי תמן, מנהל מרחב חיפה מטעם כלל ביטוח: "אם סוכן הביטוח המקומי לא פתח את הסוכנות, מומלץ לפנות למוקד האזורי של חברת הביטוח. המוקד מפנה את הלקוח אל שמאי שמעריך את מידת הנזק שנגרם למכונית. שמאים מגיעים גם אל לקוחות שגרים בצפון. במידה שהמכונית נפגעה באורח שאינו מאפשר נסיעה, מומלץ להפעיל את שירות הגרירה של חברת הביטוח ולהעביר את המכונית אל מרכז שמאות פתוח. תיקון הנזק לא מוגבל למוסכים באזור הצפון ואפשרי לביצוע גם במוסך באזור המרכז".

7.מה עושים כשרוצים לעבור מבחן תיאוריה ומשרד הרישוי סגור?

משרד התחבורה: "בעתות שלום מוגבל מיקום מבחני התיאוריה לכיתות שנמצאות באזור מגוריו של הנבחן. לאור הלחימה בצפון התיר משרד התחבורה קיום מבחני תיאוריה לתושבי הצפון גם בכיתות מבחן במרכז. היתר זה תקף גם לגבי שירותים טכניים ושינויים ברישיון הרכב (כגון החלפת מנוע) שניתנים מעתה לביצוע גם במרכז".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה