הונדה סיוויק החדשה: נועזת ומלאת ביטחון - אבל המנוע לא מרשים

סיוויק הצ'באק היא מכונית מרווחת; הבעיה היא שהתחושה מאחור אפלולית משהו, והמושב נוקשה במיוחד; הסיוויק היא מכונית זריזה, מלאה גימיקים חביבים ובעלת עיצוב ייחודי - אבל היא לא ממש ספורטיווית; היא מגיעה למהירות מירבית של 207 קמ"ש; במחיר של 165 אלף שקל - האם היא שווה את זה?

שמרון אנגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שמרון אנגל

אזהרה: המכונית הזאת לא נועדה לטיפוסים מופנמים. גם לא לאנשים מהיישוב שלא רוצים לנקר עיניים. בהנחה שיותר ממחצית האוכלוסייה מגדירה את עצמה סולידית, הרי שסיכויי ההצלחה של סיוויק הצ'באק 2006 מוגבלים מלכתחילה.

ואולי לא. זה שנים לא נראתה בכבישים פה מכונית נועזת כל כך, מתריסה, מלאת ביטחון עצמי. מוחצנת על גבול הערטול. מכונית ההופכת את פוקוס הצ'באק המקורית וסיטרואן C4 למיינסטרים, ואת מגאן הצ'באק לדודה חביבה.

לא תמיד זה היה כך. הדור הקודם של סיוויק הצ'באק היה בעיקר שימושי. עיצובו היה קופסתי על גבול המיני-ואן, ובעיקר נטול חן. המכונית, על רצפתה השטוחה ומרווח הפנים הנדיב שלה, הציעה חבילה מאוזנת למדי לנהג המשפחתי, אלא שהיא היתה יותר הונדה ופחות סיוויק: מכונית חכמה, אך נטולת כריזמה צעירה. אפילו הגרסה הספורטיווית שלה, Type R, לא ממש הצליחה להקרין מהילתה על הדגמים המשפחתיים.

קופצים ל-2005, תערוכת ז'נווה. הונדה חושפת קונצפט נועז. בכתום. מספרים שם שהוא הבסיס לסיוויק הצ'באק החדשה, בשינויים מעטים. התמונות מביכות משהו. המכונית נראית מוגזמת, מצועצעת מדי, מופרכת למדי. זו מחליפתה של ההיא?

ספטמבר הגיע, תערוכת פרנקפורט. מגוון של סיוויק הצ'באק גודשות את הדוכן של הונדה. הלם. היפאנים גונבים לכולם את ההצגה עם אותה מכונית קונצפט, רק שהפעם, בשלמותה, היא מוגדרת מכונית מוכנה לייצור סדרתי.

הפתעה: מוט הילוכים ידני

דצמבר. סיוויק הצ'באק נחתה בישראל, ודבר לא הכין אותי למפגש המרגש עמה. לא הקונצפט, גם לא התמונות מפרנקפורט. היא עמדה בחניון, צבועה בשחור בוהק. מותניה השריריות מכסות על גלגלי 17 אינץ'. פס הפרספקס המתוח לרוחב החרטום, בין הפנסים, קיבל משמעות עיצובית משלו. בתמונות הוא נראה מגוחך, בסגנון פונטיאק גרנד פרי של שנות ה-90. במציאות הוא מאוד 2006: היי-טקי, מעניין, קורא תיגר על הגריל המסורתי או מה שנשאר ממנו. ידיות הדלתות האחוריות, החבויות במסגרת החלון, הן אלמנט עיצובי אפקטיווי. המכונית באמת נראית ספק בתצורת שלוש דלתות ספק קופה, וידיות הדלתות הקדמיות המאסיוויות מדגישות את המסר הזה. החלון האחורי חצוי על ידי ספוילר, ופס פלסטיק אדום מתוח לרוחב הירכתיים המפוסלים. סיוויק הצ'באק 2006 היא חגיגה של פרטים קטנים שמצטרפים לעיצוב אסרטיווי, העולה על סך חלקיו.

הפריט הראשון המקבל את פני הנכנסים לתא הנהג הוא מוט קטן, הממוקם גבוה בקונסולה המרכזית. בבסיסו כדור מעוגל, וגובהו כ-15 ס"מ. בראשו ידית אחיזה מעוצבת דמוית מתכת. מעוררת חשק למשש, עד שמגלים שזה פלסטיק. זהו מוט ההילוכים. הידני. מהסוג שכבר לא רואים בארץ, אפילו לא בהונדות מהירות. מבט חטוף מסביב, הקוקפיט עוטף את הנהג. לא מעט חלקים מפלסטיק דמוי מתכת, כסוף ובוהק. שעון סל"ד מרכזי, מואר בגוונים כחולים ונעימים, נותן חסות לשעוני דלק ומים קטנים יותר ולתצוגות מחשב הדרך. גבוה יותר יושב מד המהירות הדיגיטלי - בודד. קריא במיוחד. משמאל, כפתור מתנע אדום ממתין ללחיצה.

סיוויק הצ'באק היא מכונית מרווחת. מאחור אפשר למתוח את הרגליים, בעוד הפדחת מתקרבת לתקרה, אך לא נוגעת. הבעיה היא שהתחושה מאחור אפלולית משהו, והמושב נוקשה במיוחד. לעומת זאת, אותו מושב משתף פעולה עם תא המטען המרווח במגוון אפשרויות קיפול, בסגנון הונדה ג'ז. סיוויק הצ'באק ניחנה בתא מטען ענק של 485 ליטר, גם אם זה נראה קצת פחות.

מלפנים המצב משתפר. גם המושב הזה נוקשה, אבל נוח ותומך במקומות הנכונים. התנוחה הבסיסית גבוהה, וגלגל ההגה המתכוונן עשוי להיות נמוך מעט לנהגים גבוהים. שדה הראייה לפנים בעייתי, ולאחור מוגבל. אפשר להאשים בכך את העיצוב. אבל, בעצם, קשה להאשים עיצוב כזה.

המנוע איבד כריזמה

לחיצה קצרה על כפתור המתנע ומנועה של הסיוויק פועל חרישית. הוא עוד יפתיע, המנוע הזה. מוט ההילוכים הקצר מתגלה כעמית נאמן, קצר מהלך. התחושה שלו מזכירה ג'ויסטיק, נטולת כל "התנגדות" מכנית. דוושות המתכת מזמינות לחיצה, בייחוד זו הימנית, המגיחה מהרצפה. ההגה, בעל תגבור חשמלי, מהיר במיוחד עם 2.2 סיבובים מנעילה לנעילה. סיבוב ההגה מתבטא בשינוי כיוון מיידי, ללא השהיה. למרבה המזל, הדבר לא מתבטא בעצבנות יתר, ובשיוט נינוח ההגה מוכיח את עצמו כבן לוויה נאמן, גם אם מעט אילם בתחושותיו.

מכונית המבחן, בגרסת "ספורט", נעלה צמיגי 225/45/R17 שהצמידו אותה לכביש כעלוקה מורעבת, אך גבו את מחירם בנוחות הנסיעה. בשילוב עם מתלה קורת המתח האחורי מתקבלת מכונית נוקשה, המטלטלת לא מעט את נוסעיה. יש לקוות שגרסת ה"קומפורט", שתגיע בחודש הבא עם גלגלי 16 אינץ' וצמיגים במידות סבירות יותר, תאופיין בנסיעה נוחה יותר.

עלוקה או לא, סיוויק הצ'באק מציגה התנהגות כביש נאה, גם אם אינה רגישה במיוחד למשחקי דוושה והעברות משקל. היא לא חדה כפורד פוקוס או מאזדה 3, אך עולה על רוב מתחרותיה. הבלמים התגלו כספוגיים מעט לאחר שימוש ממושך ודורשני.

מנועה של המכונית, אותו מנוע 1.8 ליטרים שהונדה מתגאה בו במיוחד, התגלה כשותף חסכוני למדי לנסיעה. בשיוט בין-עירוני רגוע הוא מסוגל אף להגיע ל-20 ק"מ לליטר. עם זאת, המנוע איבד את הכריזמה הספורטיווית האופיינית ליצרנית, והוא ניחן בתגובות פושרות ובתחושה שהביצועים "על הנייר" אופטימיים משהו. בשיוטים ארוכים קולו נשמע ברקע - והוא אינו ערב במיוחד.

סיוויק הצ'באק החדשה אינה מכונית ספורטיווית, למרות מה שרואים בפרסומות. היא מכונית זריזה, מלאה גימיקים חביבים ובעלת עיצוב ייחודי. היא תגרום לכם לשבת במושב הנהג שלה סתם לשם הריגוש. היא תעשה לכם חשק לתת צ'אנס נוסף לגיר הידני. היא תעודד אתכם לצאת עם דלי וסחבה ולרחוץ את הגוף המעוצב שלה בעצמכם. אנשים יאטו את נסיעתם, יסתכלו, יחייכו ויזקפו בוהן מאשרת. או אז תחייכו לעצמכם, תלטפו בהנאה את מכסה המנוע המשופע ותבינו בדיוק למה רכשתם את סיוויק הצ'באק החדשה. זה מצוי בכם, לא בה. היא רק הבבואה.

הונדה סיוויק הצ'באק

גרסה: 1.8 "ספורט"

תצורה: משפחתית קומפקטית, הצ'באק, חמש דלתות

מידות: אורך 425 ס"מ, רוחב 177 ס"מ, גובה 146 ס"מ, בסיס גלגלים 264 ס"מ, נפח תא מטען 485 ליטרים, משקל עצמי 1,200 ק"ג, צמיגים 225/45/R17

הנעה ותמסורת: קדמית, ידנית (6 הילוכים)

מנוע: בנזין, ארבע בוכנות, 16 שסתומים, נפח 1,798 סמ"ק, הספק מרבי 140 כ"ס ב-6,300 סל"ד, מומנט מרבי 17.4 קג"מ ב-4,300 סל"ד

ביצועים (נתוני יצרן): מהירות מרבית 207 קמ"ש, תאוצה 0-100 קמ"ש ב-8.6 ש'

צריכת דלק (נתוני יצרן): 15.1 ק"מ לליטר

בטיחות: שש כריות אוויר, ESP ,ABS, עוד לא נבחנה במבחן ריסוק פומבי

שנת השקה: 2005

מחיר: 165 אלף שקל

גרסאות נוספות: דגם אוטומטי-רובוטי צפוי במאי, בתוספת של כ-10,000 שקל; דגם "קומפורט" מוזל צפוי בינואר, ומחירו אמור להיות נמוך בכ-10,000 שקל

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט