הרפורמה ברכב: טובה לעשירים, זניחה לכל השאר

גם לאחר השלמת הרפורמה יהיה מס הקנייה בישראל גבוה בהרבה מהמס ברוב מדינות העולם, ויישמר בישראל הנוהג המיותר של מימון תקציב המדינה באמצעות מס קנייה על בעלי מכוניות

איתן אבריאל
איתן אבריאל
איתן אבריאל
איתן אבריאל

אתמול בעשר בבוקר זה נראה טוב: משרד האוצר הודיע במפתיע על מסיבת עיתונאים, שבה יציגו השר אהוד אולמרט וראש רשות המסים איתן רוב רפורמה חדשה במסוי רכבים - תחום שזועק למהפכה זה שנים רבות. הנה סוף סוף, חשבנו, נצטרף לעולם המערבי גם בכל הקשור לשוק המכוניות.

אבל לאחר שהנתונים פורסמו והמשמעות שלהם עוכלה, התברר שגם לאחר היישום המלא של הרפורמה בשנת 2010, יהיה שוק הרכב הישראלי עדיין רחוק מאוד מאמריקה, אירופה ורוב העולם המערבי.

המסר העיקרי של האוצר הוא החלטה להוריד, על פני חמש שנים, את מס הקנייה על מכוניות - משיעור של 95% ממחיר הרכב כיום עד ל-72% בסוף העשור.

זה חבל: גם לאחר השלמת הרפורמה יהיה מס הקנייה בישראל גבוה בהרבה מהמס ברוב מדינות העולם, ויישמר בישראל הנוהג המיותר של מימון תקציב המדינה באמצעות מס קנייה על בעלי מכוניות.

לאחר שמשקללים את השינוי בזיכוי המס שניתן על אביזרי בטיחות, מתברר שכאשר מגיעים לעיקר - מה יהיה מחירה של מכונית בישראל - כל הרפורמה כמעט מתמוססת. מה שיישאר ממנה הוא הוזלה משמעותית של כלי רכב מפוארים ויקרים - ולא הרבה יותר.

מדוע? כל מי שקונה מכונית בעלת שתי כריות אוויר ומנגנון ABS מקבל כיום זיכוי של 4,200 שקל - והוא יקטן מעתה ל-2,100 שקל. אם נתייחס לההפחתה הראשונה במס הקנייה שתחול בדצמבר הקרוב, משיעור של 95% ל-89%, אזי על רכב שעולה כיום פחות מ-100 אלף שקל לא תינתן שום הנחה, כי הפחתת המס והקטנת הזיכוי יקזזו זה את זה.

מחירה של מכונית משפחתית, מסוגן של מאזדה 3 או טויוטה קורולה, יוזל - אך בשיעור לא ממש משמעותי, של כמה מאות שקלים. גם בעתיד ההוזלות לא מאוד מרשימות, ונצטרך להמתין עד 2010 כדי לקבל הנחה של 15%.

לעומת זאת, אם אתם לקוחות של מכוניות פאר - הרווח שלכם גדול ומיידי, והוא יילך ויגדל מדי שנה בכל אחת מהפחתות המס הבאות. על מכונית מסוג ב.מ.וו סדרה 7, למשל, מס הקנייה מסתכם ביותר מ-400 אלף שקל, וברור שכל הפחתה של אחוז היא משמעותית.

הרפורמה של האוצר אינה מיותרת: היא מעודדת רכישת אביזרי בטיחות כמו כריות אוויר נוספות מעבר לשתיים הסטנדרטיות, ומקטינה את האי-ודאות שהיתה עד היום בשוק בכל הקשור לתוכניות האוצר. יש בה גם מפסידים: חברות הליסינג, המחזיקות מלאי גדול של מכוניות הנוסעות בכבישים, שייאלצו למחוק חלק משוויו כתוצאה מהירידה הצפויה במחירי מכוניות משומשות.

האם זו כלכלת בחירות בלי הרבה בשר? לא בטוח. אבל אם ממלא מקום שר האוצר אהוד אולמרט רוצה לשכנע שהוא, בניגוד לקודמו בנימין נתניהו, דואג לעניים ולחלשים - הוזלת מחירי המכוניות הפאר היא דרך עלובה לעשות זאת.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"