וספה אהובתי

הווספה כסמל סקס מסמנת עלייה אירונית במעמד החברתי של מה שהיתה סמל אנטי-סטטוס זול, שאפשר היה לראותו בכל מקום באירופה ההרוסה שלאחר מלחמת העולם השנייה. רק בניו יורק היא יכולה לבטא מרדנות נגד מרוץ העכברושים היאפי, בקרב צעירים שאפתנים החשים מורת רוח קיומית לא ברורה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"גם אני שקרנית טובה, לא כן, מר ברדלי?"

"הטובה ביותר שפגשתי אי פעם"

השקרנית היא אודרי הפברן, הנסיכה הבורחת בסרט הקלאסי מ-1953 "חופשה ברומא", ומי שמחניף לה הוא גרגורי פק, הכתב הפרוע שאינו מצוי בנימוסי החברה הגבוהה.

כאשר הפברן, מסוחררת כולה, יושבת ליד ההגה ופק נצמד אליה בכל כוחו לבל ייפול, הווספה המשתוללת שלהם מצליחה בקושי לעקוף חשמלית. היא דוהרת לתוך שוק פשפשים ומפזרת את לקוחות בית הקפה היושבים על המדרכה. אבל פק והפברן מצליחים לצאת בשלום מתחנת משטרה באומרם שהם בדרכם לחתונה דמיונית. מכל מקום, הכוכבת האמיתית של הסצינה הזאת היא הווספה הקטנה והגוצה, שהלוגו שלה בעל המשולש הכפול נראה בבירור מלפנים.

מאז שאנני גריוון, בנקאית השקעות בבורסה של ניו יורק, ראתה את הסרט הזה, המחשבה להימלט מהאחריות של החיים על וספה נראתה לה רומנטית להפליא. במשך שנים היא דיברה איך תקנה לה וספה כזו, אבל הסתפקה בשיטוט תזזיתי באתרי וספה באינטרנט. ואז הבחין נאדר פסדר, עמית ב"רבובנק אינטרנשיונל" בפארק אווניו, בתחביב הווירטואלי שלה ושאל: "גם את?"

הם ביקרו אצל סוחר הווספה היחיד בעיר, בוטיק בסוהו הנראה כמו גלריה יותר מאשר כסניף למכירת כלי רכב, ויצאו עם דגמים משופרים בעלי נפח מנוע של 150 סמ"ק, היכולים לנסוע 104 קילומטר לשעה. היא קנתה וספה בצבע ירוק, הוא בצבע כסף. עד אז הדבר הקרוב ביותר לנסיעה על וספה שגריוון עשתה היה לנסוע על אופנועים עם בן זוגה לשעבר בחווה שלהם במונטנה.

באחרונה נאלצה אנני גריוון, ג'ינג'ית מנומשת, לרכוב על הווספה מאחורי בן זוגה הנוכחי, פיל, בגלל תאונה אומללה שאינה אוהבת לדבר עליה. "אני נהג הווספה שלה", אמר פיל גריוון, ששיערו בלונדי צבוע. לפני שלושה חודשים הוא סגר את החברה שלו שמכרה בובות הלבשה ללקוחות כמו טומי הילפיגר. "עכשיו אני סוכן חשאי", אמר. ממש ג'יימס בונד הרוכב על הסוס הנאמן של אהובתו. לידם נסע פסדר, מגולח ראש, לבוש בנינוחות, כשמאחוריו אורחת. נשים עומדות בתור כדי להצטרף אליו על הווספה שלו.

הווספה כסמל סקס מסמנת עלייה אירונית במעמד החברתי של מה שהיתה סמל אנטי-סטטוס זול, שאפשר היה לראותו בכל מקום באירופה ההרוסה שלאחר מלחמת העולם השנייה. היא היתה הניגוד המוחלט להארלי האמריקאי, המתפקע מסטרואידים. לאירופאים הווספה מזכירה מוכרים בחנויות, שממהרים הביתה לארוחת צהריים בגושי דירות סטריליים בפרוורים. רק בניו יורק היא יכולה לבטא מרדנות נגד מרוץ העכברושים היאפי, בקרב צעירים שאפתנים החשים מורת רוח קיומית לא ברורה.

מחירה הכולל של הווספה - 5,000 דולר - כפול ממחירו של אופנוע מרוצים אופנתי. ומשום שניו יורק היא ניו יורק, החזקת וספה בעיר מחייבת מיומנות. הכבישים מלאים מהמורות ובורות, וחניית וספה על המדרכה איננה מבצע פשוט. גריוון למדה את תרגיל השליחים: היא מסלקת את לוח הרישוי כדי להימנע מדו"חות. ליד דירתה ניסה ילד קטן להכניס מטבע לווספה שלה, במחשבה שזה אחד מכלי הרכב המיכניים לילדים המוצבים מחוץ לחנויות ממתקים.

מבוגרים מביטים בווספה שלה בהערצה. לא מכבר, בדרום סנטרל פארק, שני ברנשים על וספות מדומות הקיפו את פיל גריוון. "היי אחי, תעצור!" צעק אחד. "אחי, זה כל כך קול, יש לך וספה", אמר השני.

"זה לא שלי, זה של אשתי", תיקן אותו פיל גריוון. "הוא עדיין נבוך בגלל הצבע", הסבירה אשתו.

הווספה מפעילה את הקסם שלה. "האם איננו אוכלים יותר פסטה ושותים יותר יין?" שאל פיל גריוון בתקווה. "אני שותה רק קמפרי ומדברת יותר איטלקית", אמרה אנני גריוון. "ואני תמיד מאחר", אמר גריוון.

כשהיא משוחחת עם לקוחותיה על הווספה הקרח נשבר, אומרת גריוון. הדבר היחיד שהיא אינה אוהבת לדבר עליו הוא הזרוע השבורה שלה. התאונה אירעה, אמר גריוון, משום שהיה לה אומץ יותר מאשר לו. הוא לא היה מאיץ את המהירות כדי לנתר מהכביש למדרכה. היא עשתה זאת ונחבטה בקיר. אבל היא קמה, החנתה את הווספה וקראה למונית שתיקח אותה לבית החולים.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט