שעה וחצי במקום 40 דקות: פקקי הענק נמשכים גם היום

נהגת שנסעה הבוקר באיילון צפון: "אני באזור הקוממיות ובחיים לא עמדתי בכזה פקק. המשטרה בודקת אחד-אחד" ■ אך חלק מהנהגים מצאו דרך לעקוף את המחסומים

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחסום משטרתי על כביש 25, בין נתיבות לבאר שבע
מחסום משטרתי על כביש 25, בין נתיבות לבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

גם היום (ה'), כמו מדי יום השבוע, במהלך מה שמכונה הסגר "המהודק", נצפו פקקי ענק ברחבי הארץ. "אני באיילון באזור הקוממיות ובחיים לא עמדתי בכזה פקק", מתארת נהגת שנסעה לפני כשעתיים באיילון צפון. "המשטרה בודקת אחד-אחד", מספרת הנהגת, שעמדה כ-45 דקות בפקק שלפני המחסום. לדבריה, דרך שלרוב לוקחת כ-45 דקות התארכה ליותר משעה וחצי.

נהג שנסע הצהריים מחיפה לירושלים על כביש 6, למטרה המותרת בתקנות, מתאר עומסים כבדים בשל מחסומים בגשר פז, ובעלייה לוואדי עארה. הפקק הכי משמעותי, לדבריו, התרחש לפני באקה אל גרבייה, שם עמד ביחד עם שאר הנהגים כ-45 דקות. אם כל זה לא מספיק, אף שיצא ב-10:00 מחיפה, בשעה13:00 הוא עדיין נמצא בדרכים והיה תקוע בכניסה לירושלים ליד צומת אבו גוש. "הכל בגלל מחסומים, שלא בודקים בהם את הנוסעים ברכב. זה פשוט כדי להקשות על הנהגים", אומר הנהג.

חלק מהנהגים מצאו איך לעקוף

לעומת אלה שעמדו שעות בפקקים, נהגים רבים אחרים מצאו דרכים לעקוף את המחסומים, באמצעות אפליקציית ווייז, שמתריעה מראש על המחסום המשטרתי ומכוונת את הנהג לדרכים חלופיות.

לאותו נהג שנסע מחיפה לירושלים ווייז לא נתנה מענה, והציעה דרכים חלופיות רק באזור אבו גוש. כך למשל, נהג שעמד בפקקים במשך שעתיים בראשון בבוקר, מתאר כי בהמשך השבוע הפעיל ווייז, שיודעת בדיוק איפה המחסום ומכוונת אותו לכביש אחר. כך נוצרים שני מסלולים חלופיים - כביש שכולם עומדים בו וכביש אחר שנוסעים בו חופשי ללא מחסומים ואכיפה.

בתשובה לשאלה מדוע לא נעזרה בווייז, השיבה הנהגת כי "שמתי את אפליקציית ווייז, שהראתה לי נסיעה של 43 דקות כשכבר הייתי על איילון. מתישהו הווייז הראתה דיליי של 11 דקות, אחר כך עוד 11 דקות, ואז הדיליי נעלם. חשבתי שאולי היתה תאונה שפינו אותה, ורק כשהייתי קרובה למחסום זמן הנסיעה התעדכן".

טרם התקבלה תשובה מהמשטרה לשאלה מהי המדיניות לסוף השבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker