משרד התחבורה יתגבר אוטובוסים, אבל איך אמורים לחזור מהעבודה בערב?

מפעילות התחבורה הציבורית הונחו להחזיר בהדרגה את פעילותן בתוך הערים, אך לא בשעות הערב ■ עובדים חיוניים שלא יכולים להרשות לעצמם רכב פרטי - נותרו ללא פתרון

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוטובוס בתקופת הסגר (למצולמים אין קשר לנאמר)
אוטובוס בתקופת הסגר (למצולמים אין קשר לנאמר)צילום: אסנת ניר

חברות האוטובוסים הונחו להחזיר בהדרגה את פעילותם בתוך הערים עד ליום ראשון. הקווים צפויים לפעול במתכונת כמעט מלאה עד השעה 20:00.

לעומתם, הקווים הבין-עירוניים ימשיכו לפעול במתכונת מצומצמת של כ-25% עד השעה 20:00 בלבד. המגבלה תימשך גם על קווים בין-עירוניים שפועלים בתוך המטרופולינים (קווים העוברים בין ערים שונות באותו אזור), שמסיבות שאינן ברורות יפעלו באופן חלקי ומצומצם בלבד.

ההודעה על השינויים בפעילות חברות התחבורה הציבורית נמסרה לפני כמה ימים בהודעת וואטסאפ ששלח למפעילות מנכ"ל משרד התחבורה, עופר מלכה. ואולם מסמך רשמי עדיין לא הגיע לחברות, וההחלטה נתונה לשינויים.

ההחלטה מהווה נסיגה מההחלטה שקיבלה שרת התחבורה, מירי רגב, כמה ימים לפני יום כיפור - לצמצם דרמטית את פעילות האוטובוסים ל-25%. מלבד ביטול וצמצום תדירות קווים רבים, פעילותם מופסקת בשעה 20:00 וכל הקווים הבין-עירוניים והרכבות הודממו בסופי שבוע.

בנוסף, החלטת המשרד משאירה את העובדים החיוניים שאינם יכולים להרשות לעצמם רכב פרטי - ללא פתרון תחבורתי לאחר השעה 20:00 ובסופי שבוע - מהלך שמעמיק את האי-שוויון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום