הוועדה המקומית אישרה: הרכבת הקלה בירושלים תעבור ברחוב עמק רפאים

לאחר מחלוקת של שנים, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה את מעבר הקו הכחול ברחוב ■ המתווה דורש אישור גם בוועדה המחוזית

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רחוב עמק רפאים בירושלים
רחוב עמק רפאים בירושליםצילום: אמיל סלמן

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה הערב (רביעי) את מעבר הקו הכחול של הרכבת הקלה בירושלים ברחוב עמק רפאים. סביב מעבר הרכבת במקטע זה התגלעה בשנים האחרונות מחלוקת, בין קבוצת תושבים ואנשי עסקים מרחוב עמק רפאים - שמיוצגים על ידי עמותת "רפאים במושבות", לבין גורמי המקצוע, משרד התחבורה ותושבי השכונות בירושלים - שזקוקים לעורק התחבורתי של הקו הכחול.

המתווה של הקו הכחול - הקו הבא שאמור לצאת למכרז בירושלים - חזר לדיון בוועדה המקומית, לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים השעה את התוכנית לפני כחודש. בית המשפט קיבל למעשה את העתירה שהגישה עמותת "רפאים במושבות", והורה לפני כחודש כי "התוכנית תוחזר להחלטה מחודשת של הוועדה המחוזית, שתקבל את החלטתה לאחר מתן אפשרות לוועדה המקומית בירושלים להביע את עמדתה בנוגע לתוכנית".

11 מתוך 31 החברים במועצת העיר ירושלים דרשו בעבר דיון בוועדה המקומית במתווה הרכבת הקלה. לפי הנוהל, דרישה של לפחות שליש מחברי המועצה מחייבת קיום דיון במליאת מועצת העיר – מה שהביא את בית המשפט להחזיר את הדיון לוועדה המקומית, שמעמדה כוועדה מייעצת למחוזית.

הערב אושר המתווה החדש, שכולל מעבר של הרכבת בעמק רפאים, ברוב קולות - בהתאם לעמדת גורמי המקצוע, הוועדה המחוזית שאישרה את המתווה לפני כשנתיים ומשרד התחבורה. כעת, לאחר האישור בוועדה המקומית, המתווה צריך לעבור לאישור מחדש בוועדה המחוזית.

הרכבת הקלה בירושלים. המצולמים אינם קשורים לכתבה
הרכבת הקלה בירושלים. המצולמים אינם קשורים לכתבהצילום: אוליבייה פיטוסי

עבודות התשתית לקו הכחול צפויות להתחיל ב-2021. הקו מתוכנן להתפרש לאורך 31 ק"מ ו–53 תחנות - משכונות גילה ותלפיות בדרום ירושלים ועד לרמת אשכול ורמות בצפון העיר. המקטע שבמוקד המחלוקת עובר לאורך 800 מטר ברחוב עמק רפאים. לפי התוכנית, קו הרכבת ברחוב יהיה חד-מסילתי ועל-קרקעי. 

הבוקר פורסם ב-TheMarker כי במשרד התחבורה התעוררו חששות מהדיון הצפוי, ומאפשרות של דחייה של שנים בתוכנית הרכבת הקלה. במכתב חריף ששלח בתחילת השבוע המשנה למנכ"ל משרד התחבורה, קובי בליטשטיין, לראש עיריית ירושלים, משה ליאון, הוא ציין כי ועדת המכרזים הממשלתית נמצאת ערב יציאה למכרז בינלאומי לקווים הכחול והסגול. לטענתו, "עיכוב ההחלטה, או קבלת החלטה שלא לקדם את המקטע בעת הזאת, בתוואי שכבר אושר על ידי הוועדה המחוזית - משמעותה דחייה של הפרויקט וחריגה משמעותית בלוחות הזמנים של הקמת הרכבת הקלה בירושלים בשנים רבות". 

ל-TheMarker נודע כי במשרדי האוצר והתחבורה מעוניינים לצרף למכרז הקו הכחול גם את הקו הסגול, הקו הבא המתוכנן בבירה.

הקו הכחול יהווה עורק תחבורה חיוני לעשרות אלפי תושבים בשכונות גוננים, תלפיות וגילה – כך אמר הערב אלעד מלכא, חבר מועצת העיר מטעם סיעת "התעוררות", בעקבות ההחלטה. מלכא הוסיף כי "זוהי החלטה שמשרתת קודם כל אותם (התושבים) -  תוך שמירה על פארק המסילה וחידוש רחוב עמק רפאים לטובת כלל תושבי העיר. עמדנו בעמדתנו זו לאורך כל הדרך, למרות קולות, וביניהם גם ראש העירייה, שבשם אינטרסים צרים ניסו לדחות את הקמת הקו עד דלא ידע. אני שמח שהאינטרס הציבורי הרחב גבר בסופו של דבר. נפעל במקביל לתת סיוע לבעלי העסקים והתושבים, להקמת קרן פיצויים, ולהנגשת שירותים מקומיים בצורה מקוונת.

יוסי סעידוב, חבר ארגון "15 דקות" לקידום התחבורה הציבורית, ומהפעילים למען מעבר הרכבת בעמק, אמר: "לאחר אישור הוועדה המחוזית, אנחנו מצפים מהממשלה לפרסם בהקדם את המכרז להפעלת הקו הכחול. אנחנו מודים למועצת עיריית ירושלים ולמשה ליאון על קבלת ההחלטה הטובה ביותר לטובת תושבי העיר ולעתידה. רחוב עמק רפאים עם רכבת קלה יהיה אחד הרחובות היפים ביותר בישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום