נת"ע דחתה את הגשת ההצעות למכרז הענק לרכבות הקלות

פרישתה ברגע האחרון של חברת סימנס הגרמנית מהגשת הצעה גרמה לנת"ע לדחות את מועד סגירת המכרז ב-12 שעות ■ גם הקבוצה של אלסטום ביקשה דחייה

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרון של הרכבת הקלה שהוצג בתל אביב
קרון של הרכבת הקלה שהוצג בתל אביבצילום: אייל טואג

חברת נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע) דחתה ב-12 שעות (מ-10:00 ל-22:00) את הגשת ההצעות למכרז הענק לקו הירוק והקו הסגול של הרכבת הקלה בגוש דן.

הסיבה לדחייה היא הודעתה של סימנס ברגע האחרון כי לא תגיש הצעה, גם הקבוצה של אלסטום ביקשה דחייה של כמה שעות. גורם הבקיא בפרטים אומר כי סימנס פרשה לאחר הערכה כי הסיכונים במכרז גדולים, ואינה מעוניינת לקחת חלק כזכיין, אלא כקבלן בלבד. נת"ע, שמעוניינת שיהיו כמה שיותר מתחרות במכרז, עושה מאמצים בשעות אלו לאפשר להם להתמודד. לבסוף הצטרפה חברה סינית שנקראת צ'יינה הארבור במקומה של סימנס.

כחמש קבוצות בינלאומיות צפויות היו להגיש הצעות היום: CRRC הסינית עם שיכון ובינוי ואגד; אלסטום עם אלקטרה ודן; סימנס הגרמנית, מנרב, אלייד וכלל ביטוח; CREC הסינית, קרן נוי והפניקס עם בומברדייה הקנדית; ושפיר הנדסה עם CAF. המכרז כולל תכנון, ביצוע ותחזוקה של המערכות והקרונות בקו הירוק ובקו הסגול, בשיטת PPP (מימון פרטי וציבורי). בקבוצה של CREC, בומברדייה תספק את הרכבות, מערכות האיתות והתחזוקה.

דחייה של כמעט יום במכרז נחשבת למהלך חריג במכרזים, משום שמאפשרת פתח להדלפות ויכולה להטיב עם חלק מהמתמודדות ולהפלות אחרות. התסריט הגרוע ביותר עבור נת"ע, שהיא החברה הממשלתית שאחראית על הרכבות הקלות, הוא מיעוט הגשת ההצעות, כפי שהיה במכרז הרכבת הקלה בירושלים - שם הוגשו לפני כשנה הצעות של שתי קבוצות בלבד. מיעוט מתמודדות מצמצם את יכולת התחרותיות של הקבוצות. אלא שכאן לא המצב, ולכן פעולות נת"ע לטובת אחת הקבוצות אינן ברורות.

הדחייה מצטרפת לשורה של דחיות ועיכובים שכבר התרחשו במכרז הענק, שמסתכם ב-15 מיליארד שקל.

המכרז להקמת הקו הירוק והקו הסגול מתנהל בשיטת PPP - הקבוצה הזוכה, קונסורציום חברות פרטיות, תקבל לידיה את האחריות למימון, ביצוע והפעלת הפרויקט למשך התקופה שנקבעה במכרז - 25 שנה.

נת"ע טרם מסרה תגובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker