עיריית ת"א ומשרד האוצר יממנו את "היפואית" והשירות ימשיך לפעול

נת"ע ומשרד התחבורה הודיעו לעיריית ת"א-יפו כי יפסיקו את המימון של השירות - וקיומו עמד בספק ■ סגנית ראש העיר: "אי אפשר לסגור רחובות שלמים ללא התחייבות לחלופות"

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדרות ירושלים
שדרות ירושלים צילום: מוטי מילרוד

היפואית, מערך השאטלים ליפו, ימשיך לפעול במימון עיריית תל אביב-יפו ומשרד האוצר (שני שלישים ושליש מהתקציב, בהתאמה) עד פתיחת שדרות ירושלים לתחבורה ציבורית. משרד התחבורה לא ייקח חלק במימון השאטל בנימוק של היעדר תקציב.

מערך ההסעות מומן עד כה על ידי נת"ע, החברה הממשלתית שאחראית על הרכבת הקלה, ומשרד התחבורה. ואולם אלה הודיעו באחרונה לעיריית תל אביב-יפו כי יפסיקו את המימון של השירות החל ב-23 באוגוסט.

בעירייה טענו כי ההודעה ניתנה בניגוד להתחייבות של משרד התחבורה ונת"ע לספק פתרונות תחבורה עבור מי שגר בתוואי העבודות של הרכבת הקלה ביפו, וסובל משיבושי תנועה קשים וחסימות. ביפו מתגוררים כ-50 אלף תושבים. 

התאריך נקבע בהתאם להערכות נת"ע לסיום העבודות על הרכבת הקלה, אלא שעיכובים הובילו לכך שהן לא צפויות להסתיים בשנה הקרובה וחסימת שדרות ירושלים, הרחוב הראשי באזור, צפויה להימשך. מדובר במענה התחבורתי היעיל היחידי באזור.

בניית הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: עופר וקנין

השירות החל לפעול במאי 2019, בין השעות 6:00 ל-22:00. על פי נתוני עיריית תל אביב-יפו, בתקופת הקורונה השתמשו בשירות יותר מ-1,300 איש כל יום. לפני תקופת הקורונה הביקושים לשירות היו גבוהים יותר. מדובר בכמות נוסעים גבוהה יחסית לשירות מיניבוסים.

לפי נתוני עיריית תל אביב-יפו, לפני העבודות על הרכבת הקלה נרשמו 26 אלף עליות וירידות של נוסעים בתחנות של שדרות ירושלים, בין רחוב הבעש"ט לרחוב שלמה. העבודות פגעו בתנועה במקום ובציר המסחר העיקרי ביפו. בעקבות העבודות, רוב תנועת האוטובוסים שעברה בשדרות ירושלים הוסטה לציר שלבים.

סגנית ראש העיר תל אביב-יפו ומחזיקת תיק התחבורה, מיטל להבי, פנתה בנושא לנת"ע ופעלה להמשך קיום השירות. "העבודות בשדרות ירושלים היו מתוכננות להסתיים בחודש אוקטובר 2020 ונת"ע הודיעו כי יתעכבו עד מאי 2021. המינימום שהיה ניתן לצפות ממשרד התחבורה הוא להמשיך לממן את היפואית עד מועד סיום העבודות", אמרה להבי, "כנראה שהצורך לדאוג להתניידות של התושבים אינו מובן מאליו מספיק למקבלי ההחלטות שמקדמים פרויקטים של תשתית ענקיים בעיר".

להבי הוסיפה כי "עלינו ללמוד מכך לקח ולא לאפשר לנת"ע ומשרד התחבורה לסגור רחובות שלמים ללא התחייבות ברורה ובכתב למתן חלופות תנועתיות. מקווה שיפיקו את הלקחים הנדרשים עוד לפני סגירת הרחובות אלנבי, בן יהודה ואחרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker