אלקטרה ודן יסללו את נתיבי האגרה המהירים בכניסה לת"א ב-2 מיליארד שקל

ועדת המכרזים הממשלתית בחרה את הקבוצה למכרז הנתיבים המהירים, שכוללת גם את החברות אפיקים ולפידות קפיטל ■ המכרז של נתיבי איילון כולל גם הקמת שני חניוני ענק -בראשון לציון ובשפיים

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתיבי איילוןצילום: אייל טואג
אסנת ניר

ועדת המכרזים הממשלתית בחרה מפעילה למכרז הנתיבים המהירים, שהיקפו 2 מיליארד שקל. הקבוצה מורכבת מהחברות אלקטרה, דן, אפיקים שירותי תחבורה ולפידות קפיטל, כך נודע ל-TheMaker.

קבוצות נוספות שהתמודדו במכרז הן קבוצה משותפת לחברות מנרב אחזקות, מטרופולין תחבורה ציבורית, מנוליד וחברת מסיעי שאשא; חברת שפיר; וקבוצה משותפת לחברות שיכון ובינוי ולאגד אחזקות.

פרויקט הנתיבים המהירים כולל הוספת נתיבים קיימים שישמשו לתחבורה ציבורית, קארפולים והסעות, לאורך כביש 2 (כביש החוף) וכביש 20 (נתיבי איילון), מכביש 57 ועד ראשון לציון — מדרום ובמצפון. הנתיבים יהיו באורך מצטבר של 75 ק''מ, ויוקמו באמצעות חברת נתיבי איילון. נסיעה של כלי רכב פרטיים, שבהם נוסעים נהג יחיד או שני נוסעים, תתאפשר בתשלום אם הנתיב יהיה פנוי. הפרויקט צפוי להסתיים ולהיפתח לתנועה הדרגתית ב–2023, ולפעילות מלאה ב–2025. תקופת הזיכיון היא לעשר שנים. החתימה על החוזה מתוכננת להתקיים עד ספטמבר.

אופיר קרני, מנכ"ל דן צילום: מוטי מילרוד

המכרז של נתיבי איילון כולל גם הקמת שני חניוני ענק בראשון לציון (כ-4,000 מקומות חניה) ובשפיים (כ-7,000 מקומות חניה), וכן מערך היסעים של עשרה קווים מהחניונים אל יעדים במטרופולין תל אביב. ועדת המכרזים לפרויקט מורכבת מנציגי משרד האוצר, משרד התחבורה, חברת נתיבי איילון והחברה הממשלתית ענבל. בראש הוועדה עומד סגן בכיר לחשב הכללי באוצר, נחמיה קינד. המכרז נמצא באחריות החשב הכללי באוצר משום שהוא מבוצע בשיטת PPP (שילוב בין המגזר הציבורי לפרטי).

מי שהיתה אמורה להיות כלולה כבעלת מניות בקבוצה היא חברת הביצוע דניה סיבוס, שהגישה הצעה ביחד עם הקבוצה, אך הורחקה מהמכרז בשל כתבי אישום שהוגשו נגדה ונגד מנהלה במספר פרשות של מרמה ותיאום מכרזים.

לפני כשבוע פורסם ב-TheMarker כי לאחר השימוע החליטה ועדת המכרזים שדניה סיבוס לא תוכל להתמודד במכרז הנוכחי כקבוצה מציעה. לצד זאת, לא התקבלה עמדה עקרונית שמונעת מדניה להתמודד בהמשך במכרזים אחרים בפרויקט — אבל כקבלן. יתר חברות הקבוצה המשיכו להתמודד בהרכב שבו לדניה סיבוס לא יהיה חלק בהון המניות, והכניסו את לפידות קפיטל במקומה של דניה סיבוס.

אופיר קרני, מנכ"ל דן, מסר: "אנו מודים למדינה על הבעת האמון בפתרון החדשני והיצירתי שהקבוצה הציעה בתכנון ההיסעים וההנגשה של השירות, שצפוי לשפר משמעותית את הנגישות מהפריפריה למטרופולין ויופעל על ידי אוטובוסים חשמליים בלבד. הזכייה של קבוצת דן בפרויקט הנתיבים המהירים מהווה נדבך נוסף באסטרטגיה של הקבוצה להרחבת הפעילות בתחום תשתיות התחבורה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker