עיכוב נוסף: המכרז להקמת קווי הרכבת הקלה בגוש דן צפוי להידחות

גורם המעורה בפרטים הסביר כי הדחייה נובעת מכניסתו של הבנק האירופי EIB לפרויקט, שמבקש ללמוד את הפרטים ולכן דורש דחייה בשבועיים נוספים

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סלילת הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דןצילום: עופר וקנין
אסנת ניר

מסתמן כי המכרז להקמת הקווים הירוק והסגול של הרכבת הקלה, בהיקף של כ-15 מיליארד שקל, יידחה בשבועיים נוספים. הגשת ההצעות למכרז, שנדחתה כבר כמה פעמים, צפויה היתה להתרחש בסוף אוגוסט. גורם המעורה בפרטים הסביר כי הדחייה נובעת מכניסתו של הבנק האירופי EIB לפרויקט, שמבקש ללמוד את הפרטים ולכן דורש דחייה בשבועיים נוספים. מדובר בדרישה שמקטינה את הכדאיות של המימון, משום שהיא מסבכת את ההשתתפות בפרויקט.

השתתפותו של הבנק האירופי חשובה לחשב הכללי, מכיוון שהוא הסיבה לאי-הצבת תנאי רכש גומלין קשוחים, בטענה שאלה ימנעו את כניסתו של הבנק כגורם מממן.

בדצמבר האחרון ניצת עימות בין הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי במשרד הכלכלה לחשב הכללי בנוגע לחיוב רכש גומלין במכרז. הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי והשקעות זרות במשרד הכלכלה הקפיאה את מכרזי הרכבת הקלה (הקו הירוק והקו הסגול) מכיוון שלא כללו סעיף שמחייב חובת רכש גומלין והעדפת תוצרת מקומית.

חובת רכש גומלין קובעת כי על חברות זרות שזוכות במכרזים לאומיים לבצע בישראל רכש או השקעות חוזרות בשיעור של עד 35% מההשקעה. שיעור חובת רכש הגומלין משתנה בהתאם למדינת המקור של החברה. מרבית החברות מחויבות ב-35% רכישה של תוצרת או שירותים מישראל. חברות שמקורן ממדינות שעמן יש לישראל הסכמי רכישות ממשלתיות (GPA) מחויבות ברכש גומלין של 20% בלבד.

הצדדים הגיעו בסופו של דבר לפשרה שכללה חיוב רכש גומלין בתנאים רכים יותר. ל-TheMarker נודע כי בימים הקרובים צפוי להתקבל סיכום בין משרד הכלכלה לחשב הכללי במשרד האוצר, שלפיו המכרז לא יכלול רכש גומלין כלל במכרז הרכבת הקלה ובתמורה יהיה רכש גומלין ישיר בפרויקטים אחרים. כתוצאה מכך יהיה אפשר לממש מימון של הבנק האירופי. הסיכום טרם הוכרע סופית.

כניסת הבנק לפרויקט מהווה הזדמנות למובילי המכרז לעניין בנקים זרים נוספים בפרויקטים בישראל, ולהוריד את עלויות המימון של פרויקטי ppp.

המדינה חוששת מתסריט שבו ייגשו למכרזים מעט חברות, כפי שקרה במכרז הקו הירוק והארכת הקו האדום של הרכבת הקלה בירושלים, שאליו ניגשו לפני שנה שתי קבוצות בלבד. לכן, נת"ע דחתה את מועד הגשת ההצעות. המשמעות של מיעוט מתמודדות במכרז הוא פגיעה בתחרות.

במכרז להקמת הקווים הירוק והסגול צפויות להשתתף שש קבוצות בינלאומיות, ובהן קבוצה שכוללת את CRRC הסינית, שיכון ובינוי ואגד. קבוצה נוספת כוללת את אלסטום, אלקטרה, דן וג'ון לינג (ייתכן שתוחלף). קבוצה אחרת כוללת את סימנס הגרמנית, מנרב, אלייד וכלל ביטוח (החליפה באחרונה את פז). עוד קבוצות שצפויות להשתתף במכרז כוללות את CREC הסינית ובומברדייה הקנדית - ושפיר הנדסה ו-CAF הספרדית.

ל-TheMarker נודע כי קבוצה שכוללת את אלסטום ואלקטה ביקשה מנת"ע דחייה של שבועיים נוספים, אך זו לא הסיבה שהמכרז צפוי להידחות. נת"ע מעוניינת להוציא את המכרז אל הפועל ואף הצהירה בהבהרות האחרונות בנוגע למכרז כי לא תהיה דחייה נוספת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker