שירות באבל דן יוארך בשנה - השירות בירושלים יידחה לספטמבר

שירות המיניבוסים בתל אביב, גבעתיים ורמת גן, שהחל לפעול בשנה שעברה, מפעיל כיום כ-90 כלי רכב ומספק שירות ל-4,200 נוסעים ■ בחודש הבא מתוכנן להתחיל פיילוט דומה של אגד בירושלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיניבוס של באבל דן
מיניבוס של באבל דןצילום: מוטי מילרוד

שירות באבל, שפועל מאז אפריל 2019 בתל אביב, גבעתיים ורמת גן, יוארך בשנה נוספת. השירות, שמופעל על ידי חברות דן וויה, כולל מיניבוסים הנוסעים במסלול גמיש ולפי הזמנה באפליקציה, שאותה פיתחה ויה.

השירות התחיל כניסוי שאושר לשנה, עם 40 כלי רכב. בנובמבר הצטרפו למערך 60 כלי רכב, וכעת הוא פועל במערך כמעט מלא. המערך צומצם מ-100 ל-90 כלי רכב בתקופת הקורונה. עלות הפעלת השירות היא כ-35 מיליון שקל בשנה.

מספר הנוסעים היומי בשירות הוא 4,200 - נמוך מהיעד שהציב משרד התחבורה לשירות: 4,500. עם זאת, תקופת הקורונה הביאה לצמצום ניכר במספר הנוסעים בכלל שירותי התחבורה הציבורית, ולפני תקופת הקורונה באבל עבר את היעד.

אף שבאבל עשוי לשמש פתרון תחבורתי מהותי דווקא בסופי שבוע, השירות אינו פועל בשבתות. ההסבר הטכני לכך הוא שהשירות נשען על רגולציית האוטובוסים, ולכן כפוף לסטטוס קוו האוסר תחבורה ציבורית בשבת. עם זאת, משרד התחבורה יכול לשנות את הגדרת הפעילות של באבל ל"מוניות שירות בשירות גמיש", הגדרה שתאפשר את נסיעתו בשבת. מהלך כזה אינו מתוכנן כעת.

מלבד גוש דן, שירות תחבורה במסלול גמיש פועל כיום גם בחיפה, שם השירות שנקרא תיק תק משמש בעיקר שירות משלים לרכבת באזורים שבהם לא פועלת תחבורה ציבורית.

התחנה המרכזית בירושלים, בחודש שעבר
התחנה המרכזית בירושלים, בחודש שעברצילום: אוהד צויגנברג

באפריל אמור היה להתחיל לפעול שירות דומה בירושלים, אך הוא נדחה ליוני בגלל הקורונה וכן בשל צורך לבחון מחדש את המודל, ולאחר מכן נדחה שוב. בחודש הבא מתוכנן להתחיל פיילוט, והשירות צפוי להיפתח לנוסעים בספטמבר. השירות בירושלים יפעל במתכונת אחרת של הזמנה מראש.

את האוטובוסים בירושלים ובחיפה תפעיל חברת אגד ביחד עם הטכנולוגיה של ויה (בירושלים) ושל מוביט (בחיפה). עלות הפרויקט בשתי הערים, שבהן מתוכננים לפעול כמחצית מהרכבים, היא 36 מיליון שקל בשנה.

משרד התחבורה קבע לשירות בירושלים ובחיפה יעדים שונים מאלה שנקבעו בתל אביב, שבה הוא מתחרה בקווי האוטובוסים הסדירים ובמוניות. בירושלים מטרתו היא חיבור אזור התעסוקה בהר חוצבים לתחנה המרכזית ולרכבת. תעריפי הנסיעה יהיו דומים לאלה הנהוגים בתל אביב, 15-12 שקל, לעומת 5.90 שקלים באוטובוס.

עד כה רק חברת האוטובוסים הפועלת באשכול הורשתה להפעיל את שירות התחבורה הגמיש (באבל ותיק תק), בנימוק לרצון למנוע תמריץ לתחרות עם האוטובוסים הפועלים באותו אזור. במסגרת חוק ההסדרים הקרוב, מתכוון האוצר לקדם מהלך שלפיו גם חברות פרטיות יוכלו להתמודד במכרזים על פעילות תחבורה זאת.

עוד הקלות המתוכננות בשירות הן בתפעול היומיומי, כדי להגביר את האטרקטיביות של השירות בעיני הציבור, ולצמצם את הפער של יתרונות השימוש ברכבים פרטיים או מוניות (מלבד עלויות). הקלות אלה ברגולציה כוללות בין היתר היתר לעצור לנוסעים בפינות רחוב, כפי שקיים בניו יורק. כיום כלי הרכב רשאים לעצור בתחנות אוטובוס בלבד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker