החל ממחר: האוטובוסים עוברים ל-50% תפוסה

כחלק מההגבלות החדשות, הנסיעה באוטובוסים תוגבל למחצית מקיבולת האוטובוס ותנועתם תופסק בשעה 22:00 ■ הרכבת תמשיך לפעול במתכונת הנוכחית

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוטובוסים בירושלים
אסנת ניר
אסנת ניר

על פי המתווה שהציג משרד התחבורה הערב (ד'), האוטובוסים יפעלו החל ממחר במחצית מהתפוסה. המשמעות היא: 32 נוסעים באוטובוס עירוני או בינעירוני. תנועת האוטובוסים תופסק בשעה 22:00, אלא אם מדובר באוטובוסים היוצאים מתחנות רכבת שפעילותם תימשך גם לאחר מכן. בימי בשישי ובמוצ"ש אלו יפעלו במתכונת של 50%. המתווה נעשה בתיאום עם משרד הבריאות והמל"ל.

בתדרוך עיתונאים הערב (ד') הסבירו במשרד התחבורה כי יתגברו קווים מבוקשים כדי לעמוד בהנחיות הגבלות הנוסעים ולצמצם את ההמתנה בתחנות. TheMarker פנה בשאלה לגבי סכום תוספת התקציב שאושרה, אלו קווים יתוגברו ומה תהיה תדירותם, אך טרם קיבל מענה. תגבור האוטובוסים הוא מהלך הכרחי וחשוב גם בשגרה. מאחר שקיים מחסור חמור של אלפי נהגים וכלים בישראל בשגרה, תגבור האוטובוסים בקווים המבוקשים ייעשה על ידי חברות התחבורה הציבורית באמצעות חברות ההיסעים שלהן וקבלנים חיצוניים איתם עובדות בהתאם לצורך.

הרכבות ימשיכו לפעול במתכונת שבה הן פועלות היום. כלומר, פועלות כרגיל מלבד קווים בודדים, כאשר יש צורך בהזמנת ואוצ'רים לכניסה לתחנות והזמנת כרטיסים מראש.

על מנת להתגבר על בעיות מגבלת הרציפים בתחנות מרכזיות ובמסופים, יהיו קווים שיתחילו לפעול מאמצע מסלולם. ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף, ציין כי העלייה לאוטובוס תהיה לפי תור וייתכן שיהיו נוסעים שימתינו בתחנות.

סגן שרת התחבורה אורי מקלב הוסיף: "תחבורה ציבורית, כולל בסוף שבוע, היא לא רק לבילויים. היא המניע של המשק".

שרת התחבורה מירי רגב הבהירה: "אני יודעת שממחר זה לא יהיו פשוט ושיהיו עומסים בתחנות ולבי עם הנוסעים. סיכמנו עם האוצר על תוספת לתגבור הקווים, אך עדיין צופים בעיות בימים הראשונים, של עומסים ואי נוחות, ולא כולם יוכלו לעלות לאוטובוס".

חברת האוטובוסים אגד עדכנה היום כי בימי חמישי עד שבת הקרובים, הקווים אל העיר אילת, ובכיוון ההפוך, ייצאו בחצות כמתוכנן, בשל העובדה שהוזמנו מקומות מראש. מיום ראשון ואילך נסיעת חצות תצא בשעה 22:00.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker