תותר הפעלת מזגנים באוטובוסים; תגבור הקווים - לא על הפרק

במסגרת ההנחיות החדשות שפורסמו אתמול לציבור, הוגבל מספר הנוסעים באוטובוס ל-20 והוחלט על נסיעה בחלונות פתוחים ללא מזגן ■ הזעם הציבורי עשה את שלו - ושרי התחבורה והבריאות הסכימו כי ההנחיה תבוטל

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוסעים באוטובוס. למצולמים אין קשר לכתבה
אסנת ניר
אסנת ניר

שרת התחבורה, מירי רגב, ושר הבריאות, יולי אדלשטיין, הסכימו הבוקר (ג') כי תותר הפעלת מזגנים באוטובוסים, אחרי שאתמול הסתמן כי הדבר ייאסר בשל החשש מהגדלת סיכויי ההדבקה. מספר הנוסעים הוגבל ל-20. "אני שמחה על הבשורה לנוסעים ולנהגים, שיוכלו להשתמש בנוחות באוטובוסים. המחשבה על סגירת המזגנים היתה גזרה שהציבור אינו יכול לעמוד בה", אמרה רגב. 

רבים סברו כי הנסיעה באוטובוסים עם חלונות פתוחים בתקופת הקיץ היתה תלושה מהמציאות מלכתחילה, ובעיקר העידה על כך שמקבלי ההחלטות כלל לא נעזרים בתחבורה הציבורית: באוטובוסים חדשים, בעיקר עירוניים, כלל אין חלונות.

במקביל, ניתנה לרגב הסמכות לאשר מול משרד הבריאות מתווה מוסכם להפעלת מערך האוטובוסים, מתוך הנחה כי מדובר בשירות התניידות בסיסי של חלקים רבים באוכלוסייה. השרה הצהירה כי תכנס את חברות התחבורה הציבורית למצוא פתרונות להגדלת קיבולת הנוסעים באוטובוסים בצורה שתהיה מקובלת על משרד הבריאות, מבלי שהמהלך יידרש שוב לאישור הממשלה. 

שרת התחבורה, מירי רגבצילום: אלכס קולומויסקי

כשהשרה רגב נכנסה לתפקידה לפני כחודשיים, המהלך הראשון שיישמה היה ביטול ההגבלות על מספר הנוסעים באוטובוסים, במקום תגבור המערך. זאת, בניגוד למהלכים של מדינות אחרות בעולם, כמו דנמרק, שתיגברו את מערך האוטובוסים בתקופת הקורונה כדי למנוע צפיפות.

בחברות האוטובוסים אמנם קיים מחסור בנהגים ובכלים, אבל בתקופה זו חברות ההסעה הפרטיות אינן פעילות וניתן להשתמש בהן לתגבור המערך הקיים לטובת הציבור. בישראל מחפשים פתרונות קלים של הגדלת הקיבולת באוטובוסים. 

פעילות הרכבת ממשיכה לפי שעה ללא שינוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker