נוסעים בניגוד לתנועה: משרד התחבורה אוסר על עובדיו לעבוד מהבית

במייל שקיבלו עובדי משרד התחבורה הובהר להם כי למרות ההנחיות הממשלתיות, "נוכחותם הפיזית בדיונים חשובה" ■ מדובר בנימוק תמוה במיוחד לאור הגבלת מספר המשתתפים בדיונים בתקופה זו לשמונה בלבד

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרת התחבורה, מירי רגב
שרת התחבורה, מירי רגבצילום: אוהד צויגנברג

בעת שהממשלה ומשרד הבריאות נערכים לצעדי התמודדות לקראת גל שני, במייל שקיבלו הבוקר (א') עובדי משרד התחבורה והגיע לידי TheMarker, הובהר להם כי למרות ההנחיות הממשלתיות, לא יותר להם לעבוד מהבית והמשרד אף מתכוון לנקוט צעדים שיגבירו את ההתקהלות במשרד.

ההבהרה נעשתה חרף ההנחיה הברורה של נציב שירות המדינה והממונה על השכר מתחילת מאי, שמאפשרת עבודה של עובדי מדינה מהבית באישור מנהל בכיר (מנכ"ל או סמנכ"ל משאבי אנוש).

בנימוק המשרד להחלטה נכתב: "לאור העובדה שבעת הנוכחית המשרד נמצא בעיצומם של תהליכים משמעותיים המחייבים דיונים מרובי משתתפים והערך המוסף של נוכחותכם הפיזית בדיונים, הוחלט בהתאם להנחיית השרה והמנהל הכללי כי בשלב זה, עד להודעה חדשה, לא תאושר עבודה מהבית". מדובר בנימוק תמוה, מאחר שהדיונים בתקופה זו מוגבלים גם כך לשמונה אנשים בחדר.

"משרד התחבורה, בניגוד לכל היגיון בריא, החליט לקבץ את כל העובדים יחד במשרד הראשי בירושלים ולאסור עבודה מאתרים אחרים של המשרד או מהבית, בשעה שארגונים גדולים ורבים במשק מוציאים הנחיות הפוכות בתכלית", אמר עובד במשרד ל-TheMarker. ההחלטה הזו תמוהה במיוחד בשעה שבשבועות האחרונים, מנהלים בכירים ועובדים במשרד שהו בבידוד עקב חשיפה לחולים, וארגונים אחרים עובדים במתכונת של משמרות כדי לצמצם את הפגיעה האפשרית בארגון".

ההחלטה מנוגדת למדיניות המשרד הכללית, שקוראת לעודד עבודה מרחוק, גם כאמצעי למאבק בקורונה וגם כדי לצמצם פקקים מיותרים - מטרת על שהמשרד עצמו חרט על דגלו. בדו"ח של ועדת מומחים מהאגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה, שנעשה בשיתוף משרד התחבורה, שפורסם לפני כחודשיים, נכתב: "יש לקדם היערכות של משרדי הממשלה וגופים ציבוריים ליישום תוכניות פיילוט לעבודה מרחוק באופן הדרגתי, תוך בחינת מכלול ההשלכות הארגוניות. כך ייצברו ניסיון וסיפורי הצלחה, ויהיה אפשר לקדם הסכמות רחבות ולהקטין חששות והתנגדויות בטרם יישום מהלך כלל־משקי".

אם אין די בכך, במשרד הבהירו כי אינם מתכוונים ליישם המלצה נוספת לשם צמצום סכנת ההידבקות – החלטה כי פעמיים בשבוע, בימי שלישי וחמישי, לא יתקיימו דיונים לאחר 15:00. "מאחר שמדובר בהמלצה שאינה מחייבת, הוחלט על ידי השרה והמנהל הכללי כי אפשר לקבוע דיונים בימי שלישי וחמישי גם לאחר השעה 15:00", הובהר במייל לעובדים.

נוסף על כך, במשרד נוקטים צעדים לצמצום כמות ה"יציאות לתפקיד" (יציאה לצורך ביצוע תפקידו של עובד מחוץ למקום עבודתו הקבוע), ובכך למעשה תורמים להגברת ההתקהלות במשרדים. "עובד אמור להימצא במקום עבודתו הקבוע כפי שנקבע בתקן משרתו", נכתב בהנחיה לעובדים. "על הממונים לפעול לצמצום ככל הניתן את יציאותיו של עובד לתפקיד".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "משרד התחבורה הינו משרד שמטבעו עוסק במתן שירותים לאזרחי מדינת ישראל במגוון רחב של נושאים הקשורים לתחבורה יבשתית, אווירית וימית. משכך, נפחי העבודה עצומים ומחייבים אינטרקציה מתמדת וקרובה בין עובדי המשרד וכמו כן שעות עבודה רבות.

"משרד התחבורה פועל באופן קבוע, ובמיוחד בימים אלה, לאור דו"ח נציבות פניות הציבור, למתן שירות טוב יותר ומיידי לתושבי מדינת ישראל. במטרה לעמוד ברמת השירות הנדרשת, נקבעו הנחיות פנים משרדיות אלה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker