נכנע ללחצים של רגב: כ"ץ צפוי להקפיא את רפורמת התשלום בתחבורה הציבורית

הרפורמה, שנועדה לייעל את אופן התשלום בתחבורה הציבורית, היתה אמורה לחסוך עשרות מיליוני שקלים למדינה בעמלות סליקה ולהוזיל את העלויות לציבור

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי רגב וישראל כ"ץ
שרת התחבורה מירי רגב, ושר האוצר ישראל כ"ץצילום: אלכס קולומויסקי

שר האוצר, ישראל כ"ץ, צפוי לחתום בעוד זמן קצר על הקפאת רפורמת התשלום בתחבורה הציבורית בשלושה חודשים, בעקבות דרישתה של שרת התחבורה, מירי רגב. הרפורמה, שנועדה לייעל את אופן התשלום בתחבורה הציבורית, היתה אמורה לחסוך עשרות מיליוני שקלים למדינה בעמלות סליקה ולהוזיל את העלויות לציבור. לטענת רגב, בטכנולוגיה יש בעיות פרטיות. הרפורמה מצריכה את אישורם של שר האוצר ושרת התחבורה.

מוקדם יותר היום העבירה רגב מכתב לכ"ץ ובו האשימה אותו ואת הרשות הארצית לתחבורה ציבורית כמי שמונעים בדיקה מחודשת של רפורמת המעבר לשימוש באפליקציות התשלום בתחבורה הציבורית. 

הרפורמה גובשה בתקופתו של כ"ץ כשר תחבורה, וקודמה משמעותית בתקופת שר התחבורה הקודם, בצלאל סמוטריץ'. "לפי מידע שהגיע אלי, רגב פנתה לכ"ץ כדי לשכנע אותו לאפשר לה לדחות את פרויקט אפליקציות התשלום בתחבורה הציבורית בשלושה חודשים (במקום חודש, כפי שהוחלט אתמול)", צייצה הערב (ה') מרב דוד, סמנכ"לית לובי 99. "אין באמת סיבה מקצועית לאשר דחייה כזו ארוכה. כעת, קצב השיפור בתחבורה הציבורית תלוי בכ"ץ". גורמים הבקיאים בפרטים אישרו ל-TheMarker את החלטת השר.

משרד האוצר אמור לאשר את הרפורמה. לאור העובדה שכ"ץ גיבש אותה, נכונותו להיכנע לדרישתה של רגב אינה ברורה. ההחלטה תמוהה גם על רקע העובדה שנציגי משרד האוצר טענו בפורומים שונים, בהם דיון שנערך לפני שבועיים בוועדת הכלכלה, שהמעבר לשימוש באפליקציות יכול לחסוך למדינה עד 100 מיליון שקל בשנה, שיושקעו בתחבורה הציבורית. ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף, הגיע מאגף תקציבים באוצר ויחסיו עם המשרד קרובים.

החלטתה של רגב לדחות את הרפורמה התרחשה לאחר שבשבועות האחרונים נרשמה פעילות לוביסטית מצד חברה פרטית שעלולה להפסיד 35 מיליון שקל בשנה מהתחרות שתיווצר לשימוש בכרטיסי רב-קו. החברה הפסידה במכרז האפליקציות של משרד התחבורה, ופועלת באמצעות חברת גלעד לובינג.

לוביסטים שעוסקים בנושא פנו למשרד התחבורה עוד לפני כניסתה של רגב לתפקיד, אך משרד התחבורה לא נכנע ללחצים בתקופת סמוטריץ'. "ההתנגדות למהלך החשוב הזה מובלת על ידי גורמים שיש להם אינטרסים כלכליים, ועתידים להיפגע מהמעבר לשימוש באפליקציה", כתב סמוטריץ' בשבוע שעבר בעמוד הפייסבוק שלו, לאחר הפרסום ב-TheMarker על הפעילות הלוביסטית מאחורי בלימת המהלך.

85% מהתשלום בתחבורה הציבורית מבוצעים כיום באמצעות רב-קו (לצד 15% באמצעות אפליקציית HopOn). הרפורמה כוללת מעבר לתשלום באפליקציות שיחשבו רטרואקטיבית את חבילת התשלום המשתלמת ביותר לנוסע בכל חודש. היא אמנם לא תבטל לחלוטין את אפשרות התשלום ברב-קו, אך הרפורמה צפויה לצמצם משמעותית את היקף השימוש בו, וכך גם את עמלות הסליקה שמרוויחה החברה הפרטית מטעינתו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker