החל ב-1 ביולי: נתיבים נוספים ייחסמו באיילון למשך חודשיים

החסימה תבוצע במחלף לה גווארדיה, במסגרת העבודות על פרויקט הנתיבים המהירים - הכולל סלילת נתיב לאוטובוסים, קארפול ושאטלים לאורך נתיבי איילון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתיבי איילון. בית הדין לעבודה הסכים עם עמדת המדינה בנוגע למעקב אחר רכבי העובדיםצילום: מוטי מילרוד

החל ב-1 ביולי ייחסם נתיב נסיעה באיילון דרום (כביש 20) במחלף לה גווארדיה. החסימה תימשך חודשיים. במקטע זה יישארו פתוחים שלושה נתיבים מתוך חמישה. מדובר בשני נתיבים הפונים לרחוב המסגר ונתיב אחד הפונה ליד אליהו.

החסימה תתבצע במסגרת העבודות על פרויקט הנתיבים המהירים, הכולל סלילת נתיב לאוטובוסים, קארפול ושאטלים לאורך נתיבי איילון. הפרויקט כולל גם הקמת חניון בשיטת חנה וסע - שבו ניתן להחנות ללא תשלום, וממנו יופעלו שאטלים למרכזי תעסוקה.

פרויקט הנתיבים המהירים כולל הוספת נתיבים קיימים גם לאורך כביש 2 (כביש החוף). נסיעה של רכבים פרטיים עם נוסע אחד או שניים תתאפשר תמורת בתשלום במידה שהנתיב יהיה פנוי. הנתיבים צפויים להיפתח לתנועה הדרגתית ב-2023 ופתיחתם המלאה צפויה להתרחש ב-2025.

על פי חברת נתיבי איילון, היקף התנועה היום בכבישים אלה הוא 90% מהיקף הנסיעה של לפני תקופת הקורונה. מדובר בירידה מינורית לעומת שבוע שעבר. ההסבר לכך הוא הימנעות של עובדים מהגעה למקומות עבודה בשלל חשש מהתפרצות גל שני של קורונה.

החסימה מצטרפת לחסימה נוספת של נתיב נסיעה בקטע שבין מחלף לה גווארדיה למחלף השלום לכיוון צפון. החל בלפני שבועיים, נותרו במקטע זה ארבעה נתיבים מתוך חמישה. בנתיבי איילון ציינו כי מטרת החסימה היא המשך הקמת נתיב ייעודי חדש מעל נחל איילון, אשר העבודות עליו החלו בתקופת הסגר שהוטל בגלל הקורונה. האצת העבודות צמצמה משמעותית את מועד סיום העבודה על המקטע.

בימים אלה מתקיים מכרז לביצוע והפעלת הפרויקט. החברה שתזכה במכרז תהיה אחראית על הפרויקט למשך עשר שנים. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker