מירי רגב נגד ישראל כ"ץ: "פקידי האוצר יכולים להשתעשע להם - משרד התחבורה הוא באחריותי"

שרת התחבורה: "שום דבר מסמכותי לא יעבור לאוצר. אני לא בוחנת כרגע את אובר" ■ "כלי רכב האוטונומיים יישארו בסמכות משרד התחבורה" ■ "שמשרד האוצר ינהל את האוצר, ויאפשר לנו תקציבים לנהל נתיבי תחבורה מהירים, נגישים וזמינים"

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי רגב (מימין), באירוע פתיחת הקו החשמלי ירושלים- ת"א-סבידור
מירי רגב (מימין), באירוע פתיחת הקו החשמלי ירושלים- ת"א-סבידור צילום: עופר וקנין

"דבר מהסמכות משרד התחבורה לא יעבור למשרד האוצר. שמשרד האוצר ינהל את האוצר ושיאפשר לנו תקציבים לנהל נתיבי תחבורה מהירים, נגישים וזמינים" - כך אמרה היום (ב') שרת התחבורה, מירי רגב, באירוע פתיחת קו הרכבת החשמלי בין ירושלים לתל אביב סבידור (מרכז). השרה אמרה את הדברים בתשובה לשאלת TheMarker על סעיפי התחבורה המופיעים בטיוטת חוק ההסדרים שהגיש משרד האוצר בראשות ישראל כ"ץ.

"ממתי מה שמופיע בטיוטת חוק ההסדרים עובר, וממתי משרד האוצר קובע למשרד התחבורה מה יהיה בתחומו?" התרעמה רגב. "פקידי האוצר יכולים להשתעשע להם. משרד התחבורה - באחריותי".

משרד האוצר שואף להעביר אליו ממשרד התחבורה את הסמכות לרגולציה על כלי הרכב האוטונומיים וכן את ההחלטה אם לאפשר את הפעלת אובר פול.  "למשרד התחבורה יש סמכות ושום דבר לא יילקח ממנו. אני לא בוחנת כרגע את אובר. כלי הרכב האוטונומיים יישארו בסמכות משרד התחבורה, נקודה", אמרה רגב.

לנהגי המוניות כוח רב בליכוד

הסעיף הנוגע לאובר פול, שהופיע בהתחלה בטיוטת חוק ההסדרים, הוסר מהטיוטה העדכנית של הצעת המחליטים, שהיתה אמורה לעבור במסגרת התקציב הקרוב. זהו סעיף שנוי במחלוקת בהיבט הפוליטי והמקצועי, המכשיר את אובר פול - שירות קארפול בתשלום, המאפשר לכמה נוסעים לחלוק בנסיעה ובעלותה, בעוד הנהג מקבל תשלום קבוע.

שר האוצר, ישראל כ"ץ
שר האוצר, ישראל כ"ץצילום: אוהד צויגנברג

משמעות הכנסת פעילות אובר לישראל - מבחינת השרים וראש הממשלה, בנימין נתניהו - היא עימות ישיר עם ארגוני נהגי המוניות, שלהם כוח רב בליכוד. ניסיונות קודמים להכנסת פעילותם נבלמו על ידי שר התחבורה הקודם, ישראל כ"ץ. כך היה ב–2014 — כשאובר נכנסה לישראל עם השירות המתחרה למוניות, אובר איקס. 

בכוונת האוצר לאפשר את פעילות אובר פול בלבד, ולא את אובר אקס. עם זאת, מפני שהמודל של אובר פול רווחי הרבה פחות, נשמעות טענות ששובה של החברה לפעילות בישראל נועדה לסלול את הדרך להכנסת שירותים נוספים.

לאובר יש נציגות ישראלית כבר שש שנים, והיא שכרה שירותי לובינג כדי לשוב לפעילות בישראל. כניסתה נבלמה על ידי איגוד נהגי המוניות (בו יותר מ-6,000 חברים). בעבר נשמעה ביקורת על כ"ץ על שנכנע ללובי נהגי המוניות. נתניהו אמנם הביע בכמה הזדמנויות תמיכה בהכנסת אובר לישראל, אך בסופו של דבר נכנע ודחה כמה פעמים את הרפורמה בתעריפים שהיתה אמורה להיכנס לתוקף לפני יותר משנה. בלימת הרפורמה התרחשה למרות הביקורת מצד שר התחבורה דאז, בצלאל סמוטריץ', שטען כי נתניהו מנע מהלך לטובת הציבור בגלל לחצים פוליטיים. 

קו ת"א מרכז - ירושלים יצחק נבון

קו הרכבת החדש ייפתח מחר (יום ג') בשעה 06:30 בבוקר לציבור הרחב. זמן הנסיעה בין תחנת יצחק נבון בירושלים לתחנת תל אביב-השלום יעמוד על 37 דקות ו-42 דקות לתחנת סבידור-מרכז.

הקו יפעל בתדירות של שתי רכבות בשעה לכל כיוון, בימים ראשון עד חמישי, מהשעה 06:30 בבוקר ועד ל-21:30. כמו כן, יופעל שירות רכבות במוצאי שבת, אחת לשעה, מ-21:00 ועד חצות. בשל הגבלות התו הסגול, הנסיעה בקווי הרכבת מוגבלת ל-500 נוסעים ומותנית בהנפקת שובר נסיעה מראש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker