מירי רגב מתגברת את האוטובוסים באלעד - על חשבון שאר הארץ

שרת התחבורה הודיעה על הסטת אוטובוסים מאשכולים אחרים אל העיר החרדית ■ מטרת המהלך היא להפחית את העומס על מערך התחבורה הציבורית בעיר, בצל ההגבלות שהוכרזו בה אמש

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי רגב
שרת התחבורה, מירי רגבצילום: אוהד צויגנברג

שרת התחבורה, מירי רגב, החליטה הבוקר (רביעי) לתגבר את התחבורה הציבורית באלעד, באמצעות הסטת אוטובוסים מאשכולים אחרים אל העיר החרדית. המטרה היא להפחית את העומס על מערך התחבורה הציבורית עקב הגבלות הקורונה שהוכרזו על אלעד אמש.

העיר אלעד
העיר אלעדצילום: משה מילנר / לעמ

אחת מהחלטותיה הראשונות של רגב עם מינויה לתפקיד היה ביטול הגבלות משרד הבריאות על האוטובוסים, שהתירו נסיעה של 20 נוסעים לכל היותר באוטובוס. תגבור האוטובוסים באזורי הדבקה הוא מהלך חשוב, אבל בעייתי שהדבר נעשה על חשבון יתר הערים, הסובלות גם כך מצפיפות באוטובוסים מאז החזרה לשגרה. תחנות רבות סובלות מעומסים כבדים בשעות העומס - ובהן גלילות והתחנה המרכזית בירושלים.

שר התחבורה הקודם, בצלאל סמוטריץ', פעל מול משרד האוצר כדי לתגבר את פעילות האוטובוסים, באמצעות חברות ההסעה הפרטיות, שאינן פועלות מאז פרוץ המשבר. הפתרון היה יכול לספק תעסוקה לנהגי ההיסעים, שמוחים על מדיניות הממשלה, ולצמצם את הצפיפות באוטובוסים וסכנת ההידבקות. אולם פתרון זה לא יושם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker