קבינט הקורונה קבע: הפעלת הרכבת תידחה למועד לא ידוע

הרכבת היתה אמורה לשוב לפעילות ב-17 במאי, אך המהלך נדחה שוב ושוב בשל מחלוקת בין משרד התחבורה למשרד הבריאות בנוגע ליישום מגבלות הריחוק החברתי ■ יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי: "אנו מצרים על ההחלטה"

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רכבת ישראל
רכבת ישראלצילום: אמיל סלמן

קבינט הקורונה קבע היום (שני) כי הרכבת לא תחזור לפעילות, ובניגוד לדחיות הקודמות - הפעם נמנעו מלקבוע מועד להפעלתה מחדש.

ביום חמישי האחרון אישר המטה לביטחון לאומי (המל"ל) את פעילות הרכבת כבר היום, לאחר הסכמות בין שרת התחבורה מירי רגב לשר הבריאות יולי אדלשטיין. אלא שבמוצאי שבת הודיע משרד התחבורה כי עקב העלייה בהיקף התחלואה, הפעלת הרכבת צפויה להידחות. הרכבת היתה אמורה להיפתח מלכתחילה ב-17 במאי, אך חזרתה לפעילות נדחתה בשל מחלוקת בין משרד התחבורה למשרד הבריאות. מאז נדחתה פתיחתה פעמיים נוספות בשל מחלוקות דומות.

משרד הבריאות דרש הגבלות על מספרי הנוסעים, ומשרד התחבורה טען מצדו כי אין באפשרות הרכבת, על פי הצהרותיה, לפקח על מספר הנוסעים העולים בכל תחנה, לבצע בדיקות חום ולדאוג לשמירת מרחק של שני מטר בין נוסע לנוסע - הגבלות שדרש משרד הבריאות. בינתיים נאלץ הציבור להמשיך להצטופף בתחנות האוטובוסים, שכן לא סופק פתרון תחבורה חלופי ראוי ופעילות האוטובוסים לא תוגברה.

עמדת הנהלת הרכבת כי אין ביכולתה לעמוד במגבלות בהיבט התפעולי לא השתנתה, אף שהטכנולוגיה שמאפשרת להזמין מקומות מראש קיימת, ובעבר כבר בוצעו הגבלות של מספר נוסעים בהתאם לצורך. עמדה זו לא הפריעה לשרה רגב לפרסם במוצאי שבת הודעה שבה טענה כי הנחתה את הרכבת לאתר פתרונות שיאפשרו פיקוח על כמות הנוסעים, וכי הפתרון המסתמן הוא הזמנת כרטיסים (ואוצ'רים) מראש לכל נוסע באמצעות אפליקציה - פתרון שהוצע כבר לפני חודש, אך הרכבת טענה שאיננו ישים.

יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעיצילום: מוטי מילרוד

חזרתה של הרכבת לפעילות הכרחית לאור העלייה בהיקף השימוש בתחבורה ציבורית השבוע (55% נוסעים יותר בהשוואה לתקופה שלפני הקורונה). בימי שגרה, כ-13% מנוסעי התחבורה הציבורית משתמשים ברכבת – פלטפורמה שכאמור לא סופקה לא אלטרנטיבה ראויה.

יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, קראה להחזרת פעילות הרכבת. "יש לנו יכולת לשמור על בריאות הציבור ובריאות העובדים", אמרה. "אנחנו מצרים על ההחלטה שלא להחזיר את תנועת הרכבות. הנהלת החברה וועד העובדים הכינו תוכנית מסודרת ומקיפה כדי לעמוד בכל ההנחיות של משרד הבריאות לוויסות כמות הנוסעים ושמירה על בריאותם".

החזרת פעילות הרכבת משרתת את הוועד, משום שבהעדר פעילות אין לו אמצעי להשגת מטרותיו באמצעות שביתות ועיצומים. מנגד, הנהלת הרכבת דווקא נהנית מהמצב הנוכחי, משום שהוא מאפשר האצת פרויקט החשמול, מבלי לסגור מסילות וללא חשש מהפרעות ושיבושים מצד הוועד.

מוקדם יותר היום חתמו מאות נוסעים בתחבורה הציבורית על עצומה שהפיק ארגון נוסעי התחבורה הציבורית "15 דקות", הקוראת לקבינט הקורונה להחזיר את שירות הרכבות באופן מיידי. "נוסעים רבים, ובמיוחד מהפריפריה, נשענים על הרכבת כאופציה מרכזית (ולעתים יחידה) לשוב לשגרה", נכתב בעצומה. "המעבר של חלק מהנוסעים לאוטובוסים החריף את העומס עליהם ומגדיל את סיכוי ההדבקה של הנוסעים. המעבר של חלק מנוסעי הרכבת לרכב הפרטי, החמיר את העומסים על הכבישים והמצב אך צפוי להחמיר". בעצומה גם מתחו ביקורת על ההתנהלות הבלתי שקופה של הממשלה בשיקוליה להפעלת הרכבת. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker