עיריית תל אביב: "נכפיל את אורך שבילי האופניים בתוך חמש שנים"

העירייה הציגה תוכנית להארכת השבילים לכ-300 ק"מ עד 2025 ■ התוכנית כוללת יצירת רשת תנועה רציפה שתקטין את החיכוך עם הולכי הרגל ותגביר את הקישוריות עם התחבורה הציבורית

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוכבי אופניים בשדרות רוטשילד בתל אביב, בחודש שעבר
רוכבי אופניים בשדרות רוטשילד בתל אביב, בחודש שעברצילום: עופר וקנין

עיריית תל אביב-יפו מתכננת להרחיב את השימוש באופניים ובקורקינטים - מ-11% מכל דרכי ההתניידות בעיר כיום ל-20% ב-2025. במסגרת תוכנית שהציגה העירייה היום (ג'), היא צפויה להכפיל את אורך שבילי האופניים מ-140 ק"מ כיום לכ-300 ק"מ ב-2025.

זהו צעד חשוב לעידוד התניידות באמצעים מקיימים ולצמצום עומסי תנועה, תחום שבו תל אביב נחשבת מתקדמת ביחס לערים אחרות בישראל - שעדיין נמצאות בפיגור רב בכל הנוגע להקמת שבילי אופניים. ממוצע שיעור הנסיעות באופניים ובקורקינטים מכלל דרכי ההתניידות בערים בישראל הוא כיום כ-3%.

כדי להשיג יעד של 20%, עיריית תל אביב-יפו מתכננת, בין השאר, ליצור רשת תנועה רציפה ובטוחה שתקטין את החיכוך עם הולכי רגל, באמצעות יצירת הפרדה ברורה ביניהם; יצירת פתרונות לחניית אופניים; יצירת קישוריות עם תחבורה ציבורית; הרחבת קהלי היעד; חיזוק תרבות הרכיבה בעיר; אכיפה; והתקנת מסילות מתכת לירידה במדרגות ציבוריות.

העירייה מצהירה כי השקעה עירונית באופניים היא אמצעי ראשי להשגת התועלות הרחבות שנהנות מהן ערים בעולם, ובהן הפחתה של מטרדים מתחבורה, שכונות עירוניות שוקקות, נגישות גבוהה לאמצעי תחבורה מהירים וזולים, והתניידות בריאה ומהנה. בנוסף, יישום התוכנית צפוי להפחית ב-30% את עומס התנועה בעיר, על פי הערכות העירייה. היעד של העירייה הוא לצמצם את היקף הרוכבים והולכי הרגל הנפגעים מאופניים בכ-40%.

במקביל להצהרה זו, העירייה הודיעה באחרונה כי היא מבטלת את מיזם תל אופן להשכרת אופניים בעיר החל באוגוסט. העירייה הצהירה כי היא בוחנת אלטרנטיבות למיזם - אך עדיין לא נמצא תחליף.

שביל אופניים בתל אביב. למצולמים אין קשר לכתבה
שביל אופניים בתל אביב. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: מוטי מילרוד

30 ק"מ של שבילי אופניים השנה

במהלך 2020 מתוכננים להיסלל יותר מ-30 ק"מ של שבילי אופניים ברחבי העיר, כחלק מפרויקט אופני דן. השבילים ייבנו עם הפרדה בינם לבין המדרכות והכבישים - בניגוד לשבילי אופניים רבים בעיר שאינם בטיחותיים ונבנו על חשבון המדרכות, ובהם השבילים ברחוב אבן גבירול, אשר לגביהם מושמעת ביקורת מצד מומחים על כך שהם מהווים מפגע להולכי רגל ולרוכבים. השבילים באבן גבירול צפויים לעבור שדרוג כחלק מעבודות הקו הירוק של הרכבת הקלה.

השבילים החדשים צפויים להיבנות ברחובות הרצל, דיזנגוף, קרליבך, הוברמן-מרמורק (אבן גבירול-כיכר התרבות), רידינג וברודצקי, ארלוזורוב (מבן יהודה דרך הירקון ועד למרינה), מבצע קדש (פנחס רוזן-רפידים), דבורה הנביאה (דיסנצ'יק-פנחס רוזן), הרצל (בן צבי-רוטשילד), רחוב נמל יפו, ריינס-אדם הכהן, מאנגר, שדרות ההשכלה, יאיר רוזנבלום (גרינברג-פרופס), אורי צבי גרינברג (רוזנבלום-שץ פרסיץ'), מוזס (יגאל אלון-מנחם בגין), סשה ארגוב, מגדל שרשן, יורדי הסירה, יהודה הימית, ירמיהו, הארבעה (מנחם בגין- קרליבך). רחובות נוספים שנמצאים בבחינה: בוגרשוב, העלייה, וחלקים נוספים מיגאל אלון.

השבוע סומנו כמה שבילי אופניים באמצעים מיידיים (סימון צבע) ברחובות פינסקר וסולומון. שימוש באמצעים אלה, שנעשה באיחור בישראל, נועד להגדיל את שטחי ההליכה והרכיבה, ונעשה כבר ביותר מ-250 ערים בעולם.

העירייה מציינת כי לאור ההפחתה הדרסטית בתנועת כלי הרכב והולכי הרגל ברחבי העיר בצל הסגר שכפתה מגפת הקורונה, היא השלימה מתחילת השנה כ-4 ק"מ של שבילי אופניים ברחובות רפידים, דוד אבידן, מקס ברוד, מח"ל, שארית ישראל, יגאל אלון (השלום-גשר יהודית), הדר יוסף (בני אפרים-שלום אש), אופנהיימר-טאגור, וינגייט ויד המעביר דרום.

כפי שפורסם ב-TheMarker בחודש שעבר, העירייה החלה לסלול שביל אופניים דו-סטרי, שאורכו 1.2 ק"מ, בצדו המערבי של רחוב בן יהודה, מרחוב ארלוזורוב צפונה עד רחוב התערוכה. העבודות על שביל זה צפויות להימשך כשישה חודשים, ובמהלכן תתאפשר תנועת כלי רכב סדירה ויישמר מעבר בטוח להולכי רגל. דרומית לרחוב ארלוזורוב, יחלו בקרוב עבודות הרכבת הקלה, שבשלבי הביצוע שלהן יוסדר שביל לכיוון דרום.

מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו ומחזיקת תיק התחבורה, אומרת כי התוכנית מתבססת על מודלים שנועדו לתת מענה לביקושים בצירי הרכיבה. זאת, לפי פרמטרים כמו ביקוש, נגישות, כיסוי העיר, ורחובות קריטיים לרכיבה, בשילוב היבטים של חינוך לשינוי תרבותי והתנהגותי בדרכים באמצעות הסברה ואכיפה. "אין ספק שאלטרנטיבה טובה לרכיבה תאפשר להפחית את יוקר המחיה ולהעלות את איכות האוויר והסביבה לטובת העיר ותושביה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker