ההחלטה הראשונה של מירי רגב כשרת התחבורה: ביטול הגבלת הנוסעים בשעות השיא

במקום לתגבר את התחבורה הציבורית, ניצלה השרה הנכנסת את חילופי השרים במשרד הבריאות והתירה נסיעה של יותר מ-20 נוסעים באוטובוסים בשעות הבוקר והצהריים ■ משרדי התחבורה והבריאות ידונו בהמשך השבוע בהקלות נוספות

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי רגב בהשבעת הממשלה ה-23
מירי רגב בהשבעת הממשלה ה-23צילום: אלכס קולומויסקי

ביומה הראשון בתפקיד החליטה שרת התחבורה, מירי רגב, לבטל את ההגבלה על מספר הנוסעים באוטובוס בשעות השיא. הנימוק של השרה להחלטה – "רווחת תלמידי בתי הספר והוריהם". כעת לא תהיה הגבלה על מספר הנוסעים באוטובוסים העירוניים והבין-עירוניים ב-8:30-7:00 וב-15:00-13:00.

משרד התחבורה היה מעוניין לבטל גם קודם לכן את ההגבלה על מספר הנוסעים, בטענה שצי האוטובוסים והנהגים, הנמצא גם במחסור גם כך, אינו מאפשר להסיע אותו מספר נוסעים כמו בשגרה. שר התחבורה הקודם, בצלאל סמוטריץ', וראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף, אמרו ל-TheMarker כי כדי לעמוד בהגבלות משרד הבריאות ולאפשר אותה רמת שירות, יש צורך בפי שלושה אוטובוסים ונהגים.

אפשרות נוספת שמשרד התחבורה היה מעוניין לקדם היא תגבור מערך התחבורה הציבורית באמצעות הנהגים והאוטובוסים של חברות ההיסעים, שבשל השבתת ענף התיירות אינם עובדים כעת. סמוטריץ' פנה בעניין כבר לפני יותר מחודש למשרד האוצר, אך שם נמנעו מלאשר זאת בשל העלויות הכרוכות בסבסוד נוסף של התחבורה הציבורית (הסבסוד הנוכחי הוא של כ-10 מיליארד שקל בשנה, כולל רכבות).

ייתכן שהתגבור המבוקש היה מאפשר למשתמשים רבים יותר לבחור להעדיף את התחבורה הציבורית על פני מכונית פרטית, משום שהיה בו כדי להפיג את החשש מהתקהלות בשלבי היציאה מהמשבר. אל המהלך של השרה הנכנסת לביטול המגבלה התנגד משרד הבריאות. כעת, משהתחלף גם שר הבריאות, סיכמו השרה רגב ושר הבריאות החדש, יולי אדלשטיין, על ביטול ההגבלה.

חיילים במסכות מצטופפים בעלייה לאוטובוסצילום: תומר אפלבאום

יש לציין כי הרכבות, שהיו אמורות לחזור לפעילות חלקית השבוע, טרם חזרו לפעילות בעקבות התנגדות מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב. מגבלה זו טרם הוסרה.

המשרדים סיכמו כי בהמשך השבוע ייערך דיון מקצועי לבחינה של הרחבת היקפי הפעילות של התחבורה הציבורית, במטרה לתמוך בחזרת המשק לשגרה.

המצב שהורגלנו אליו לפני פרוץ המגפה, שבו האוטובוסים צפופים ועמוסי נוסעים, עדיין לא שב לקדמותו, מאחר שהמשק עדיין לא פועל במתכונת מלאה ולא מתקיימת פעילות פנאי כבעבר. נכון להיום, שיעור השימוש בתחבורה הציבורית ביחס לימים כתיקונם הוא 26%.

עם זאת, כבר כעת נאלצים הנוסעים פעמים רבות להימנע מלעלות לאוטובוס ולהמתין בתחנות לאוטובוס הבא, ובשל כך נוצר עומס בתחנות ובמסופים. הבעיה תוחרף מן הסתם כשהמשק ישוב לפעילות מלאה, ולכן יש צורך בהיערכות ובגיבוש פתרונות נוספים שטרם הוצגו לציבור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker